Skocz do zawartości

Wysylka Pieniedzy Do Pl


TomaszNL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zastanawiam się nad najtańszym możliwym sposobem przesłania kasy do rodziny w Polsce. Macie w tej materii jakieś doświadczenia?

Robicie zwykły przelew bankowy z banku w USA do banku w PL? Używacie PayPal (w jaki sposób?)? Inne metody?

Czy podany niżej scenariusz jest możliwy do zrealizowania? (nie jestem zbyt zaznajomiony z czekami)

1. Ide do mojego banku w USA i proszę o wystawienie tzw. czeku bankierskiego na żądaną kwotę płatnego na imie i nazwisko kogos w Polsce.

2. Wysyłam czek pocztą.

3. Osoba w Polsce odbiera list. Idzie z czekiem do banku i zleca jego realizację.

4. Pieniądze lądują na polskim koncie.

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja uzywam www.xoom.com.

Idzie prosto z konta na konto.

Z czekami to w Polace zdaje sie jest problem...

Ja swego czasu realizowałem w PL czek z brytyjskiego IRS (zwrot podatku). Obyło się bez problemów i większych opłat (zapłaciłem chyba 30 zł). Oczywiście na środki musiałem poczekać 2-3 tygodnie. Zastanawiałem się czy realizacja czeku bankierskiego zajmie podobną ilość czasu na realizację...

kzielu - ze strony, którą podałeś - czy jest możliwość przelania USD na konto walutowe (USD) w Polsce? Czy tylko USD -> PLN. Z tego co widzę, to ich kurs przewalutowania jest ok. 8 groszy niższy niż ten w kantorach internetowych. Niby nic ale z drugiej strony na przelewie powiedzmy $6 tys różnica wyniesie ok. $500. Możesz napisać coś więcej o opłatach, prowizjach? Czy rzeczywiście pobierają tylko $4.99?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum! To mój pierwszy post ;)

Zastanawiam się nad tym samym - niedługo wyjeżdżam do Stanów i szukam taniego, ale bezpiecznego sposobu przekazywania pieniędzy do Polski (USD -> PLN).

Jeszcze jednym sposobem jest posiadanie konta Citibanku w Stanach i konta Citibank w Polsce. Bank oferuje nawet niezłe warunki na co dzień, no i ma usługę Global Transfers o którą właśnie chodzi: https://online.citib...do?ID=InterCiti. Zaletą jest na pewno błyskawiczne dotarcie pieniędzy i prowizja tylko po stronie wysyłającego. Ja niestety szukam innych opcji, bo w Seattle i okolicach nie ma żadnego oddziału Citibanku, a dostęp do oddziału banku to jednak przydatna rzecz. ;)

Z tego co wiem PayPal jest wygodny i szybki, ale.. ma spore koszty korzystania. Mając doświadczenie z wysyłania pieniędzy z konta EUR na konto GBP jako "gift" wysyłający ma koszt samego wysłania + przewalutowanie, a odbiorca też ma jakąś prowizję, bo dociera do niego pomniejszona kwota. Koniec końców różnica jest spora.

Teoretycznie jest też Bitcoin, eksperymentalna cyfrowa waluta, która mogłaby posłużyć jako pośredni nośnik, ale jakoś nie mam do tego zaufania...

Za to ten xoom wygląda dość rozsądnie... Czy ktoś jeszcze go używa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz - co do przelewania USD - nie wiem. Ja zawsze przelewałem USD-PLN. Kurs mają jaki mają ale zaoszczędzają problemów z bujaniem się z realizacją czeku itp - kasa idzie prosto na konto. Faktycznie pobierają $4.99 przynajmniej od kwot które ja przelewałem ($2.5k max). PayPal ani nie jest szybki ani wygodny - mi zatrzymali kiedyś $200 "do weryfikacji" na 2 czy 3 dni.

Xoom to dość solidna firma - też miałem podejrzenia na początku, ale używam już z rok i jest super. Pierwszy raz o nich usłyszałem na VJ.

Poczytajcie zresztą tu http://en.wikipedia.org/wiki/Xoom_Corporation - piszą że można wypłacać w USD....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kzielu - dzieki. Wyprobuje. Z mniejszymi kwotami rzeczywiscie szkoda czasu na paypale itd.

Ivortm - zastanawiałem się nad ofertą Citibanku przed wyjazdem do stanów (listopad 2011). Poszedłem do miejscowego oddziału i szczerze mówiąc jak zobaczyłem ich opłaty za prowadzenie tego konta i prowizje to grzecznie podziękowałem i wyszedłem. Być może coś się zmieniło i dziś wygląda to inaczej - przejdź się do polskiego odziału i wypytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspominałem, Citibank u mnie i tak odpada, bo nie będzie go nigdzie w okolicach przyszłego zamieszkania. Więc po co na siłę się tam pchać, skoro są inne rozwiązania. ;)

Po dokładnym zapoznaniu się Xoom jest dokładnie tym czego potrzebowałem i na pewno go wypróbuję - dzięki kzielu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy ktorzy przelewacie pieniadze na konto dla rodziny w Polsce, musicie sie liczyc z tym, ze jest to darowizna i moze byc opodatkowana w kraju. Wyslanie na konto kwoty 6 tys dolarow bedzie dla obdarowanych rodzilo obowiazek podatkowy. Dlatego ja nigdy nie wysylam pieniedzy na konto. Przy wiekszych kwotach Western Union, a na male kwoty zalozylam dodatkowe konta w moim banku, wyslalam karty debetowe dla kazdej z corek i one sobie z nich korzystaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...