Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, nie bede oryginalna bo moj problem juz wielokrotnie się pojawiał na tym forum, przeglądnelam juz chyba wszystkie tematy tego typu, ale chcialam sama się poradzic...Jestem w trakcie wypełniania formularza o wizę turystyczną, problem zacząl się kiedy doszłam do pytania czy ktorys z rodziców w usa przebywa. Moja mama dwa lata temu wyjechała po raz drugi (wczesniej była pól roku i wróciła na czas) i do tego momentu jest w USA nielegalnie, wiem o tym, że to praktycznie dyskwalifikuje moje starania o wizę i zmniejsza szanse do minimum, ale zapłaciłam już 5 stówek za rozpatrzenie wniosku i zamierzam próbować. Początkowo myslałam o tym zeby nie przyznawac się ze mama nadal jest w usa, ale widzę ze wszyscy piszą ze to skresli mnie na sto procent bo na pewno wykryją to bo mają mame w bazie danych. Jedyną szansą jest więc udowodnienie więzi z krajem. Mam 18 lat i chcę jechac po drugiej klasie liceum na wakacjach uzasadniając to chęcią zobaczenia nowego jorku i odpoczecia przed klasą maturalną i maturą, po ktorej chcialabym isc na studia. Jest to moja jedyna więz z krajem, nie wiem czy to ze rodzice są rozwiedzeni i mieszkam teraz z ojcem jakos mi pomaga. Mogę tylko przedstawic swoje wzorowe wyniki w nauce z liceum...więc pytam Was o opinię, czy mam jakąś szanse, ewentualnie jakie macie rady dla mnie...z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile to rodzicow jest po rozwodzenie i to nie pomaga z wiza,z tym ze mieszkasz z Ojcem,zawsze mozesz zmienic zdanie jak przyleciesz

wzorowe wyniki w nauce ?tak samo nie pomoga bo liczy sie co chcesz robic a nie ze sie dobrze uczysz.

reszta zobaczysz jak bedzie na rozmowie

I powiem tyle,tak mozesz wizy nie otrzymac za male zwiazki z Polska ale to lepsze niz za klamstwo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby tak bylo to kazda osob ktora sie uczyc,studiuje miala by wize a chyba sama widzisz jak bywa

mozesz zawsze tam isc do szkoly,tam skonczyc nauke ,ktos nawet pisal tutaj ,ze polecial ,uczyl sie w USA a przeciez ta osoba miala wrocic do Polski ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłaciłaś kasę to musisz próbować .Szanse marne ale trzeba liczyć na cud. Mama nielegalnie w USA i 18 letnia córka która chce do niej pojechać tylko w odwiedziny.To dla konsula może być mało wiarygodne.O wynikach w nauce to nawet nie wspominaj bo może być kupę śmiechu.A rady nie ma żadnej.Licz na cud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...