Skocz do zawartości

Maturzysta A Wiza Turystyczna


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W tym roku w wakacje(sierpień) zamierzam polecieć w celach turystycznych do USA, na ok. miesiąc. Mam tam tatę, dostałam od niego zaproszenie (dwa lata temu, potrzebne jest nowe?). Jednak mój problem polaga na udowodnieniu silnych więzi z krajem. Mam tu rodzinę,chłopaka- to jest jeden argument, jednak w tym roku piszę maturę, oczywiście planuję iść na studia. Jak już napisałam, do USA chcę wybrać się w wakacje, a wtedy nie będę uczęszczać ani do szkoły średniej, ani na uczelnie. Jak udowodnić, że chcę się uczyć w Polsce, że cokolwiek mnie tu trzyma?

Jak długo trwa cały proces od złożenia wniosku do dostania wizy?

Mam jeszcze inne pytanie. Czy strona służąca do wypełniania wniosku jest tylko w j.angielskim? Jest opcja tłumaczenia na j.polski, jednak większość tekstu jest nieprzetłumaczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jak długo trwa cały proces od złożenia wniosku do dostania wizy?

Jeżeli chodzi o Kraków to czeka się około 8 dni na rozmowę, w tym czasie wszystko możesz zrobić. W 1 dzień zrobisz ds i opłatę na drugi dzwonisz i czekasz to tyle. W Warszawie 1-2 dni na rozmowę się czeka.

Też tak miałem, że nie wszystko się tłumaczyło ale sama mówisz że jesteś maturzystką czyli takie podstawy + wspomaganie się google tłumaczem wystarczą. (Na forum masz ds krok po kroku więc nie ma problemu z wypełnieniem)

Odpowiedzi udzielać możesz po polsku bez polskich znaków, czyli nie musisz pisać high school możesz liceum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadasz na pytania i jak bedzie przekonywujaca to dostaniesz wize i tyle,dlatego musisz wiedziec co bedziesz robic po maturze,To ma byc realne a nie ze moze

Chlopak to zadna wiez ze Cie cos trzyma w Polsce,co jest wazne to jaki ma status Twoj tata,jak sie dostal do USA i jak legalizowal pobyt,na to czasami zwraca sie uwage.

Zaproszenie nie pomaga i nie jest potrzebne na rozmowie ,to dawne dzieje ,czasy ze bylo potrzebne..jak bys nie mogla tematu o ds 160 znalesc ,jak go wypelnic to masz linka do tego.

http://forum.usa.info.pl/topic/21902-ds-160-krok-po-kroku/page__hl__ds160#entry173406

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedzi i za linka :)

Jeżeli chodzi o Kraków to czeka się około 8 dni na rozmowę, w tym czasie wszystko możesz zrobić. W 1 dzień zrobisz ds i opłatę na drugi dzwonisz i czekasz to tyle. W Warszawie 1-2 dni na rozmowę się czeka.

I po 8 dniach już można dostać wizę? Myślałam, że okres czekania jest dłuższy.

Odpowiadasz na pytania i jak bedzie przekonywujaca to dostaniesz wize i tyle,dlatego musisz wiedziec co bedziesz robic po maturze,To ma byc realne a nie ze moze

Tak, mam plany, ale czy konsul uwierzy tak na słowo? Czy to, że będę po maturze nie zaniża moich szans? Lepiej się zgłosić już teraz czy może lepiej wtedy kiedy zaczną się już rekrutacje na uczelnie i wtedy będę miała już jakieś potwierdzenie, że mam dalsze plany jeśli chodzi o naukę,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po 8 dniach już można dostać wizę? Myślałam, że okres czekania jest dłuższy.

około 8 dni - okres od wypełnienia wniosku (robisz w tym czasie opłatę, umawiasz wizytę) do wizyty w konsulacie/ambasadzie, po otrzymaniu wizy czekasz od 4-8 dni roboczych na paszport (który sama odbierasz), zazwyczaj po 2-3 dniach roboczy (nie licząc dnia wizyty tylko od następnego roboczego dnia).

Tak, mam plany, ale czy konsul uwierzy tak na słowo? Czy to, że będę po maturze nie zaniża moich szans? Lepiej się zgłosić już teraz czy może lepiej wtedy kiedy zaczną się już rekrutacje na uczelnie i wtedy będę miała już jakieś potwierdzenie, że mam dalsze plany jeśli chodzi o naukę,

Jak dobrze wypadniesz uwierzy na słowo :) zawsze tak jest (ile było już postów że nic ludzie nie mieli dostali a mieli pełno papierów i nie dostali, tak samo Ci co nie pracują dostali a pracujący nie dostali). Lepiej jakbyś miała jakieś związki z krajem, nie odpowiedziałaś jak Twój tata dostał się do USA i jak zalegalizował?? To też może być ważne (chociaż znam osoby co mieli nielegalnie przebywającą rodzinę i wizy dostali). Sama widzisz że ciężko jest odpowiedzieć co da Ci szansę, gdyby ludzie to wiedzieli mielibyśmy 100% przyznawania wiz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej jakbyś miała jakieś związki z krajem, nie odpowiedziałaś jak Twój tata dostał się do USA i jak zalegalizował??

Mój tata wyjechał na zaproszenie ciotki 10 lat temu, a zalegalizował swój pobyt przez małżeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

I co dostałaś tą wize? Bo mam podobny przypadek

Orientujecie się może ile się czeka teraz na rozmowe w wawie? Aha i czy jak się dzwoni w celu ustalenia terminu rozmowy czy oni wybierają konkretny dzień i trzeba się im podporządkować czy może pytają kiedy mi pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys mozna bylo wybrac termin rozmowy :)

a ten czas blizej wakacji bedzie dluzszy niz 2-3 dni ;)

czyli nie można już wybrać terminu? jeśli np. zadzwonię jutro i będę chciała się umówić na konkretny dzień za tydzień to nie mam takiej możliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...