Jump to content

Nie Dostałem Wizy F1,mam Ważną B2 Czy Mogę Lecieć Do Usa?


Recommended Posts

Witam. Właśnie jestem po drugiej rozmowie z konsulem i tym razem bez większych wyjaśnień nie dostałem wizy f1. Konsul argumentował to tym,że moje związki z Polską są za małe a ryzyko,że jadę pracować a nie się uczyć jest bardzo dużo ( totalne nieporozumienie). Byłem już w USA 5 miesięcy na wizie J1,po czym w terminie wróciłem. Po paru miesiącach aplikowałem o wize turystyczną i ją również dostałem ( ważna do 2021..Wszystko bylo ok,tzn,moje srodki na utrzymanie się w Stanach były bardzo wysokie,ze szkołą było ok,więc odmowa była szokiem!!Nie wiem teraz co mam zrobić,bo mam dalej ważną wizę ( nie była anulowana jak tu większość ludzi pisze),no ale również dwa razy dostałem odmowę,która jest gdzieś tam zarejestrowana. Czy jak polecę do USA na mojej wizie turystycznej,urzednik na granicy nie cofnie mnie z powrotem do Polski.???Jeżeli już wpuści mnie do Usa ,jakie są szansę na zmianę statutu po dwóch odmowach???

Będę wdzięczny za informacje..

ps rozumiem,ze opłaty takie jak sevis musza być na nowo opłacone

Link to comment
Share on other sites

,,jeżeli jestes pewny,że jej nie anulowali'? oddał mi normalnie paszport,jak inaczej mógłby ja anulować?sorry,ale myślałem,że tylko w ten sposób mogliby ja anulować...czy to znaczy,że w swoim jakimś tam systemie mógł wbić mi ,że jest ona anulowana?

Link to comment
Share on other sites

Wynika z tego co napisałeś, że jedziesz i zamierzasz zmienić status, będąc w stanach. To samo mogą podejrzewać na wjeździe. Zastanawiające jest, że nie dostałeś F1, skoro miałeś już J1 i wystarczjące środki. Na jakim poziomie zamierzałeś studiować i w jakiej szkole, jeśli można wiedzieć? Widzisz z forum, że ludzie dostawali F1 bez większych problemów.

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie ta odmowa była totalnym zaskoczeniem...jechałem do szkoły językowej ,,San Diego Univerity for Integrative Students"....zaznaczyłem opcje 6 miesięcy,bo przecież można zawsze to przedłużyć...środki były o wiele większe niż oczekiwali....Oni argumentując odmowę powiedzili,że jade pracować do kolegi,którego podałem na ds160 jako osoba kontaktowa w Stanach( powinienem wpisać w to miejsce dyrektor przyszłej szkoły).Drugi raz rozmowa nie trwała już 3 min tylko 30min...konsul wychodził cały czas,dopytując sie pierwszego ( konsula,który mi odmówił) o wszystkie rzezczy.On nie wiedział co ma zrobić,bo odpowiadałem wzorowo na wszystkie jego pytania.Oczywiście zmieniłem mojego kolege z osoby kontaktowej na dyrektor szkoły.Przedstawiłem drugi paszport z ważna wiza b2 ( za pierwszym razem nie pytał sie,wiec nawet nie wiedzial,że mam ta wizę),był mega zmieszany,tak jakby chciałby mi ją dać,ale nie może ,bo jego kolega mi odmówił 3 dni wcześniej nie sprawdzając mnie dokładnie..PARANOJA!Jeżeli chodzi o poziom nauki j. angielskiego to po przyjeździe do szkoły masz test ,który daje szkole wyznacznik na jakim poziomie jestes...Chcę odczekać miesiąc i spróbować jeszcze raz ,tyle tylko ,że tym razem w ambasadzie w Kopenhadze( tu mieszkam i pracuje),jeżeli nie jade na ryzyko do USA..No i własnie,jakie są szanse,ze mi cofną..

AHA!!! Powód jaki podał mi za drugim razem konsul był aki,że mam za mało stabilną sytuację życiowa:) czyli ,zeby jechac do szkoły trzeba zostawić żonę w polsce,psa i samochód ( mieszkanie już mam,co z reszta tez im przedstawiłem)..dziwna sprawa

Link to comment
Share on other sites

tak,mieszkałem wtedy w Polsce,ale teraz zrobię to inaczej..będę aplikował w Kopenhadze o wizę.Jeżeli mi się nie uda to zaryzykuję i polecę do USA,chociaż uważam to trochę za glupie,bo szanse,ze mnie wpuszczą są jak 1 do 10.Chciałem się dowiedzieć czy ktoś był już w takiej sytuacji jak ja,a tu nic...

Link to comment
Share on other sites

a o promese b2 starales sie jeszcze bedac w PL ?

tu widocznie jest dla konsula Twoj brak zwiazkow z krajem....

no i to byl dla konsula brak zwiazkow z krajem [wg mnie]

zadał Ci pytanie co zamierzasz robic po polrocznym pobycie w US ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...