Skocz do zawartości

Wymiana Studencka


niima

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W maju tego roku kończę liceum i chciałabym od września wyjechać na wymianę studencką, ale nie wiem czy takie coś w ogóle jest i jeśli tak to, czy ktoś z Was może był ? Interesuję mnie wszystko na ten temat, koszt, czy można wybrać kierunek studiów, czy jest możliwość wyjazdu w dwójkę ( ja i mój partner, jest on w moim wieku, więc taka sama sytuacja ), czy można pracować jak się studiuję i czy na takich wyjazdach to rodzina opłaca żywność itp.

Bardzo mi na tym zależy , ale nie mogę znaleźć takich informacji na ten temat, więc jeśli ktoś zna jakieś strony internetowe przez które bym mogła się zarejestrować to bym prosiła. Na większość w które wchodziłam to można było mieć maks. 18 lat.

Pozdrawiam

PS. Mam rodzinę w Stanach i bym mogła zapewne u nich mieszkać, ale bym chciała jednak przez wymianę to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończysz liceum i chcesz jechać na wymianę? Nie rozumiem. Żeby jechać na wymianę musisz być gdzieś uczniem albo studentem. Moja koleżanka wyjechała na ostatni rok liceum do USA na wymianę, ale nie znam szczegółów. To było jakieś 6-7 lat temu. Jak chcesz jechać na wymianę jako studentka to musisz najpierw zostać studentką... A potem są różne programy, np. w Europie funkcjonuje program Erasmus ale nie obejmuje on USA. Nie wiem czy jest jakiś program z USA. Poza tym, pamiętaj o kosztach. Kto zapłaci czesne? Kto pokryje koszty życia? Znikąd to się nie weźmie. Albo będziesz musiała sama zapłacić (rodzina), albo wygrać jakieś stypendium czy coś w tym rodzaju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wyjazd na rok, to na początku kariery jako student raczej nie ma możliwości. Różny systemy edukacji, inny program, badań nie robisz, to nikt nie ma interesu w twoim wyjeździe itd. Taka możliwość, z tego co wiem, pojawia się na studiach doktoranckich na zasadzie visiting scholar na rok czy coś około tego, ale do tego to masz jeszcze trochę czasu. Co najwyżej możesz na całe studia wyjechać, ale na ten temat znajdziesz tu milion pięćset tematów odnośnie tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze sa brytyjskie, irlandzckie i niemieckie uniwersytety ktore oferuja roczna wymiane z uczelniami w USA - przewaznie okolo drugiego, trzeciego roku studiow. Bardzo mozliwe ze takze jakies polskie uczelnie maja takie programy. Ale tak jak c4 napisal, w twojej sytuacji jest za pozno na wymiane licealna, i za wczesnie na wymiane studencka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na uczelni (UJ) około trzeciego/czwartego roku studiów, kiedy ludzie wyjeżdżali na Erasmusa, była także możliwość wyjazdu do USA, ale nie na rok, tylko jeden semestr - mogły się na to załapać tylko dwie osoby z całego roku, pod uwagę brano m.in. wyniki. Jeśli dobrze pamiętam UJ miał umowę z University of Iowa. Na pewno nie było możliwości wyjechania wcześniej niż na trzecim roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na uczelni (UJ) około trzeciego/czwartego roku studiów, kiedy ludzie wyjeżdżali na Erasmusa, była także możliwość wyjazdu do USA, ale nie na rok, tylko jeden semestr - mogły się na to załapać tylko dwie osoby z całego roku, pod uwagę brano m.in. wyniki. Jeśli dobrze pamiętam UJ miał umowę z University of Iowa. Na pewno nie było możliwości wyjechania wcześniej niż na trzecim roku.

To na coś podobnego jechała ta moja koleżanka w czasie liceum. Mogła wyjechać tylko jedna lub dwie osoby z całej szkoły w jednym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...