Skocz do zawartości

Marzenie?


Dawidek915

Rekomendowane odpowiedzi

Napisales ze kazdy moze kupic, wg tej tabeli nie kazdy.

Prawo stanowe w 13 stanach wg tej tabeli mowi ze musisz miec pozwolenie. Wiec nie kazdy moze isc do sklepu i kupic.

Mozna powiedziec ze kazdy gdy pominiemy kwestie formalne jakim jest pozwolenie, ale skoro prawo tego wymaga to jednak nie kazdy to pozwolenie otrzyma i kupi bron jak napisales.

A tak napisales i jnp tak: wariat z zoltymi papierami nie kupi lub osoba majaca kryminalna kartoteke, w zaleznosci od stanu, wiec jednak nie kazdy.

Piszesz ze masz alegie ja sadze ze jestes sflustrowna osoba, ktora szuka okazji do rozladowania agresii. Szkoda ze uzywasz do tego forum. Osobiscie nic do ciebie nie mam wiec nie wiem czemu sie tak pienisz, zarejestrowalem sie tutaj nie w tym celu aby szukac sobie wrogow i sie wyklucac o bzdurne sprawy.

Jesli sie myle to przyznaje sie do bledow, dodaje wytlumaczenie a nie brne w zaparte.

Takze odpuscmy sobie dalsza dyspute w tym formacie. Jesli masz cos ciekawego do dodania w tym temacie chetnie poczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 119
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Napisalem ze nie jest to takie oczywiste zeby miec bron, znalazlem ta tabele ktora wyjasnia co mozna i w jakim zakresie oraz pokazuje gdzie i jak wymagane sa pozwolenia. Mozna z niej wyczytac a w zasdzie domyslec sie ze pratycznie kazdy moze kupic bron ale nie kazdy moze ja miec przy sobie, prawdopodobnie chodzi tu o ochrone miru domowego, gdy chcesz chodzic z bronia to musisz uzyskac stosowne pozwolenie i kazdy ze stanow to pozwolenie moze lub nie wydac co reguluja przepisy.

Ale to nie ma nic wspólnego z tym co napisałeś wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale reszta postu odnosi sie do tego co napisalem wczesniej:

Napisalem ze nie jest to takie oczywiste zeby miec bron, znalazlem ta tabele ktora wyjasnia co mozna i w jakim zakresie oraz pokazuje gdzie i jak wymagane sa pozwolenia. Mozna z niej wyczytac a w zasdzie domyslec sie ze pratycznie kazdy moze kupic bron ale nie kazdy moze ja miec przy sobie, prawdopodobnie chodzi tu o ochrone miru domowego, gdy chcesz chodzic z bronia to musisz uzyskac stosowne pozwolenie i kazdy ze stanow to pozwolenie moze lub nie wydac co reguluja przepisy.

Oczywiscie zgodze sie w kwestii ze kazdy moze kupic i kazdy jak kupi to moze z nia zrobic co chce lamiac przy tym prawo lub nie, w zaleznosi od stanu.

Ogolnie to rozumiem problemy i zalety tego rozwiazania, gdzies przeczytalm tu na forum lub w innym miejscu ze broni na zielonej karcie nie mozna kupic co jest nieprawda jak sie okazuje, blednie zakladajac ze ta informacja jest prawda powielilem ja tu na forum.

W odniesieniu do zycia w gluszy i polowan to fajnie to brzmi i wyglada ale nie mialbym serca tego robic gdy cywilizowalny swiat zapewnia mi wszystkie potrzebne rzeczy. Z natury kocham zwierzeta i zabicie go byloby dla mnie ostatecznoscia.

Bron w celach sportowych i do ochraniania domowego miru ==> czemu nie ale, nie jest to moja potrzeba pierwszego stopnia i pisze to z punktu widzenia w ktorym sie aktualnie znajduje, w zaleznosci od sytuacji moge moje zdanie zmienic tzn przeprowadzka lub jakas nieprzyjemna historia ktora moze sie kazdemu zdarzyc. Wtedy moge rozwazyc taka opcje ale to ostatecznosc.

Jackie Zacytowalas tylko fragment w ten sposob kreujesz nadal chaos i zamet, przeciez powinnismy odnosic sie do calosci wypowiedzi zachowujac chronologie a tak musze odpisywac na to samo 2x i co gorsza moderatorowi, ktory powraca do kwestii wyjasnionej wczesniej innemu uzytkownikowi. Odnosze wrazenie ze istnieje tu silna grupa wzajemnej adoracji.
Pozatym nadal nie wiem co mialas na mysli piszac ten post nie mam nawet jak sie do tego odniesc.
Wytlumacz mi dlaczego w niektorych stanach mozna kupic bron bez pozwolenia a w innych nie i dlaczego w niektorych trzeba miec pozwolenie na noszenie jej przy sobie a w innych nie bezwzgledu na pierwsze?
Nie chce juz dluzej ciagnac tego bezsenownego oftopa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale reszta postu odnosi sie do tego co napisalem wczesniej:

Jackie Zacytowalas tylko fragment w ten sposob kreujesz nadal chaos i zamet, przeciez powinnismy odnosic sie do calosci wypowiedzi zachowujac chronologie a tak musze odpisywac na to samo 2x i co gorsza moderatorowi, ktory powraca do kwestii wyjasnionej wczesniej innemu uzytkownikowi. Odnosze wrazenie ze istnieje tu silna grupa wzajemnej adoracji.

Nie ma żadnej grupy wzajemnej adoracji. Pisałeś o tym że trzeba mieć GC by posiadać broń, odpowiedziano Ci że nie trzeba, po czym wyskoczyłeś z tabelką która nie ma nic wspólnego z GC. Prawa regulujące kupowanie/posiadanie/noszenie broni są stanowe, dlatego każdy stan ma ciut inne przepisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jkb - w OH CCW to tez calkowita formalnosci - 8 godzinne szkolenie ktory przechodzi absolutnie kazdy (z testem ze strzelania na koniec ktorego nie da sie nie zdac).

U nas nawet tego nie ma, wysylasz papiery, placisz kilkadziesiat dolcow, skanuja Twoje odciski, i masz lifetime CCW. Natomiast o sasiedniej ludowej republice Illinois to mozna byloby sie rozpisywac ;)

Podajac link do tabeli nie napisalem ze ma to zwiazek z GC. Chodzlo mi o to zeby jednak poazac ze restrykcje jakies sa, nic wiecej.

Sam sobie przeczysz kolego, przeciez wyraznie kwestionowales fakt, ze osobom z GC nie idzie kupic broni, a teraz piszesz ze tabela, ktora sie podpierales nie ma zadnego zwiazku z posiadaniem GC? Marsz do lawki, jedynka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jkb

przeciez napisalem wytlumaczenie w postach potomnych ze znalazlem taka informacje gdzies w sieci lub tu na forum. I dalej nie twierdzilem ze tak jest, dodalem tylko post ze sa obostrzenia. W twoim stanie trzeba miec pozwolenie a skoro wysylasz papiery to ktos sprawdza twoje dane i ci je wydaje badz nie. Byc moze tylko nastepuje rejestracja bez zagladania w kartoteke, lecz w mysl prawa musisz to pozwolenie otrzymac prawdopodobnie przed wydaniem broni przez sprzedawce, tego akurat nie wiem. Ale skoro pozwolenie jest to musisz je uzyskac przed zakupem. Cofne sie teraz do mojego ostatniego postu przed obecnym bo mam wrazenie ze tez go nie przeczytales.

Przestanmy siac zamet i na sile udowadniac mi to co zostalo juz wyjasnione wczesniej. CHRONOLOGIA DRODZY FORUMOWICZE.wiec czytamy ze zrozumieniem i chronologicznie odpisujemy na posty Bo tak moge odgrzebac czyjsc post sprzed wyjasnienia problemu i bic piane, tylko po co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...