Jump to content

Wszystkie Możliwe Sposoby Emigracji


nala

Recommended Posts

Witam jestem nowa na forum i chciała bym się przywitać . Chodzi mi o wszystkie sposoby emigracji na stale lub na dłuższy okres czasu do Stanów Zjednoczonych

PS. Nie znalazłam podobnego wątku jak jest to podajcie w odpowiedzi link do postu

Link to comment
Share on other sites

Jak już przeczytasz te tematy to możesz zebrać informacje do kupy i napisać tutaj. Może komuś się przyda, a poza tym dobrze jest wnieść jakiś pożytek jak się dołącza do jakiejś społeczności ;)

Link to comment
Share on other sites

Kategorie wizowe

Każda osoba wyjeżdżająca do Stanów Zjednoczonych na pobyt stały, również z zamiarem podjęcia pracy w USA, powinna posiadać wizę imigracyjną. Zgodnie z prawem imigracyjnym Stanów Zjednoczonych, wizy imigracyjne wydawane są w czterech kategoriach: wizy dla członków najbliższej rodziny obywatela USA, inne wizy rodzinne, wizy pracownicze oraz wizy wydawane w ramach Programu Loterii Wizowej, znanego jako losowanie „zielonej karty”. Na tej stronie znajdują się również informacje na temat wiz narzeczeńskich.

http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-imigracyjne.html

Link to comment
Share on other sites

a co 40-stka to już starość? ;)

Pewnie, że nie. Jednak człowiek w takim wieku ma już wyrobione pewne przyzwyczajenia, zwyczaje, normy i budowanie tego wszystkiego od nowa w innym kraju może okazać się trudne. Wielu ludzi za granicą kurczowo trzyma się tego co znajome (polskie sklepy, znajomi, telewizja). Warto też wspomnieć o nauce języka, a to łatwiej przychodzi młodym. Ponadto język często stanowi poważną barierę na drodze do zaakceptowania nowej rzeczywistości.

Różni są ludzie i niejeden 40-latek sobie poradzi równie dobrze co osoba w wieku 10-ciu lat, jednak może to być dla nich trudniejsze niż dla młodzieży.

P.S.

Z punktu widzenia medycyny, prawdziwa starość zaczyna się po 60-tym roku życia, więc 40-latek ma jeszcze niezły zapas "młodości" ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...