Skocz do zawartości

Limit H-1B Na Fy2014 Wyczerpany


kzielu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 36
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja się cieszę na pewno, doświadczenie zawodowe będzie genialne, a i wpis w CV niczego sobie. Co do Ballmera jako szefa to i tak będzie mnie dzielić od niego cała korporacyjna drabinka przełożonych po drodze, więc to mały problem. :P Ale zdecydowanie wiem o co chodzi... bo kto by nie chciał mieć takiego szefa, prawda?

Co do pracy, to pierwszym Polakiem tam nie jestem. Zresztą na forum mignęło już kilku ludzi z IT z H-1B w dużych firmach. Kilku moich znajomych (także programistów) ma też mieć rozmowy kwalifikacyjne z Microsoftem (niekoniecznie do Stanów, rekrutacje są do różnych oddziałów). Dość chętnie ludzi z całego świata nie wyłączając Polaków rekrutuje też Google. Rekrutacje są ciężkie, prawda, ale to nie powinno odstraszać od prób jeżeli ma się wiedzę i olej w głowie. Da się. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, jeżeli nie masz nic przeciw temu pytaniu - jeśli zaczynałaś od H-1B, to na jakiej wizie jesteś teraz? ;) EB-2?

Zastanawiam się na przyszłość jakie będą opcje zostania w US po wygaśnięciu H-1B, oczywiście zakładając, że pracodawca nadal będzie chętny na współpracę. Wiem, że dla części pracowników Microsoft ubiega się o zieloną kartę (Green Card Through a Job), ale nie wiem czy to jest powiązane czy to całkiem oddzielna sprawa..

Tak, ja przeszlam z H-1B na zielona karte w kategorii EB-2. Tutaj mozesz poczytac moja "historie" :-)

http://forum.usa.info.pl/topic/13016-sponsorowanie-pracownicze-kilka-spraw/ - zjedz do sierpnia 2011

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówkę. Warunki spełniam, już teraz w dokumentach do H-1B wysłali mi dokument od firmy, która robiła formalną ewaluację mojego dyplomu. Inna rzecz to z kilku względów jeszcze zobaczę czy faktycznie będę chciał zieloną kartę, ale to zależy jak się życie ułoży :)

Z ciekawości dostałem się do publicznych statystyk i w 2012 roku Microsoft składał 4067 aplikacji o wizę H-1B (4 odrzuconych, 61 wycofanych) i aż 2383 aplikacji o zieloną kartę (w tym 42 odmowy i 130 wycofań), więc możliwości raczej są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...