Skocz do zawartości

Limit H-1B Na Fy2014 Wyczerpany


kzielu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 36
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Biorąc pod uwagę zapotrzebowanie w tym roku raczej nie ma szans na wolne miejsce, ale lista rezerwowa jest wielką nadzieją dla niewylosowanych! :)

Łatwo nie było na pewno, ale każdemu kto ma już pewną wiedzę i zobaczy w swojej dziedzinie ofertę pracy od pracodawcy z USA - niech próbuje i wysyła CV. Najwyżej w razie porażki odrobinę spadnie ego, ale porażki też uczą... A warto próbować - dziś dostałem maila z USCIS, że petycja o wizę H-1B rozpatrzona pozytywnie. :)

Ja mam troche inne doswiadczenia, wysylalem pare razy CV, zostawilem tez kopie na Dice czy Monsterze i nawet pare firm sie interesowalo dopoki sie nie dowiedzieli, ze nie "autorized", wtedy kontakt sie urywal albo uslyszalem pare obscenizmow po hindusku. Ale wiem, ze istnieja success stories osob, ktore w sierpniu zaliczyly interview przez Skype'a, a w pazdzierniku juz pracowaly (to w 2011) .

Jako, ze ten rok juz sie skonczyl pozostaje czekac na nastepny i ze moze cos ciekawego wyniknie z reformy imigracyjnej. O DV2014 nie wspominam zeby nie zapeszyc ;)

Btw, USCIS odpowiedzial po tygodniu od losowania? To wyglada, ze szybko dzialaja mimo, ze tez slyszalem o opoznieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnóstwo ludzi nie wie jeszcze nawet czy są wylosowani czy nie, o podjętej decyzji nie mówiąc.

Mój pracodawca dodatkowo opłacał Premium Processing dla petycji, co miało gwarantować rozpoczęcie przetwarzania najpóźniej 15 kwietnia i otrzymanie odpowiedzi najpóźniej po kolejnych 15 dniach. Prawdopodobnie miałem po prostu szczęście nie być daleko na liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, jeżeli nie masz nic przeciw temu pytaniu - jeśli zaczynałaś od H-1B, to na jakiej wizie jesteś teraz? ;) EB-2?

Zastanawiam się na przyszłość jakie będą opcje zostania w US po wygaśnięciu H-1B, oczywiście zakładając, że pracodawca nadal będzie chętny na współpracę. Wiem, że dla części pracowników Microsoft ubiega się o zieloną kartę (Green Card Through a Job), ale nie wiem czy to jest powiązane czy to całkiem oddzielna sprawa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...