Skocz do zawartości

Jakies Szanse Na Staly Pobyt?


norilde

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moj ojciec jest od 14 lat na zielonej karcie z mozliwoscia otrzymania obywatelstwa. W USA jest tez babcia, ciotki i liczne kuzynowstwo z obywatelstem lub zielonymi kartami. Wraz z matka w 2004 lub 2005 otrzymalysmy zielona karte jednak nie wykorzystalysmy wtedy szansy z pewnych wzgledow. Rodzicie rozwiedli sie 4 lata temu. Matka ma 3 letnie dziecko z innym mezczyzna ktorego mozna pozbawic praw rodzicielskich lub je ograniczyc przez jego zachowanie. Ja mam 17 lat i bylam trzykrotnie w odwiedzinach za oceanem. Wiem, ze ja nie mialabym problemu z wyjazdem na stale ze wzgledu na ojca. Istnieje jakas mozliwosc bysmy mogli wszyscy w trojke- ja, matka i przyrodni brat wyjechac na stale?

Dziekuje za wszelka pomoc i informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie jest.

1. Ojciec sponsoruje Ciebie, Ty przyjeżdżasz do USA.

2. Po spełnieniu odpowiednich warunków zostajesz obywatelką po 5 latach, sponsorujesz i mamę, i brata. Ale ponieważ czas sponsorowania dla rodziców obywatela a rodzeństwa jest różny, to brat nie mógłby przyjechać do USA razem z mamą.

LUB

2. Po spełnieniu odpowiednich warunków zostajesz obywatelką po 5 latach, sponsorujesz mamę.

3. Mama przyjeżdża do USA i sponsoruje swojego syna.

PS. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć, jaka jest różnica między IR-2 (Unmarried Child Under 21 Years of Age of a U.S. Citizen) a F1 (Unmarried sons and daughters of U.S. citizens) albo wskazać, gdzie mogę o tym przeczytać, bo mam jakieś zaćmienie i nie rozumiem różnicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kzielu - dzięki! Taki banał, że aż mi głupio :D

Wiem, że Twoje "nie" odnosiło się do wyjazdu całej trójki w jednym czasie, bo i pytanie dotyczyło wyjazdu w jednym czasie. Ja natomiast uznałam, że może OP będzie zainteresowana jakąkolwiek emigracją, dlatego tak to rozpisałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...