Skocz do zawartości

Studia W Usa


bilekpl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam kilka pytań otóż chciałem się wybrać do Stanów Zjednoczonych na studia. Oczywiście uniwersytet stanowy - na pewno nie jakiś z najlepszych.

Wiem że musze napisać Personal Essey, Dostać 2 listy polecające do nauczycieli zdać test TOEFL i SAT

I mam kilka pytań:

- Gdzie mogę zobaczyć dostępne terminy na napisanie testu SAT ?

- Jak się zdaje test SAT I i II - trzeba zdać te oba? Ktoś może to wytłumaczyć? Trudny jest?

- Czy możliwe że zostanę przyjęty jeśli moja średnia ocen nie jest zadowalająca? - przez kłopoty rodzinne zaniedbałem obowiązki - rozwód rodziców, przebyty zawał matki, moja operacja i kilka innych kłopotów - były to ciężkie dwa lata.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O SAT-ach: http://sat.collegeboard.org/home

Kazda uczelnia bedzie miala troche inne wymagania, wiec musisz najpierw sie zdecydowac na jakie chcesz wyslac papiery, i przeczytac dokladnie ich strony internetowe. Tam jest wszystko napisane.

Wiele uczelni, zwlaszcza te bardziej elitarney, beda wymagaly SAT II.... ale nie wszystkie.

Nie wiem co masz na mysli piszac "moja średnia ocen nie jest zadowalająca." Na wiekszosci uczelni licza sie stopnie PLUS SATy. Jezeli masz dobre SATy i wytlumaczysz w eseju dlaczego miales okresy kiedy oceny byly nizsze, czesto to wystarczy, i sie dostaniesz, zlaszcza na te mniej konkurencyjnie uczelnie stanowe. Ale tez nie wiem o jakich uczelniach masz na mysli, i jakie masz stopnie.

PS. Mam nadzieje, ze zdajesz sobie sprawe ile studia kosztuja dla cudzoziemcow, nawet na nie bardzo znanych uczelniach stanowych.....? I wiesz, ze jako cudzoziemiec nie mozesz liczyc na pomoc finansawa, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, właśnie myślę o Uniwersytecie Stanowym, tak wiem że to kosztuje i to akurat mam załatwione ale mimo to czytałem że są organizacje i nieraz nawet same szkoły pomagają w tej sprawie zagranicznym studentom pokryć całe lub część kosztów. Muszę wybrać kilka uniwersytetów, one mają właśnie trochę mniejsze wymagania i są tańsze. Na uniwersytetach stanowych jej zazwyczaj wymagany SAT I i II czy tylko ten pierwszy?. O poziom Angielskiego się nie martwię nawet w swojej szkole używałem go na konkursach szkolych, między szkolych, również działałem aktywnie w szkole apele i tym podobne, oprowadzanie uczniów z innych krajów np. czech, słowacji po szkole jak i mieście ( tłumaczyłem wszystko po angielsku ) więc mam dobre referencje od nauczycieli jak i działnia na rzecz szkoły, niestety przez te sprawy w moim życiu oceny ucierpiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Na uniwersytetach stanowych jej zazwyczaj wymagany SAT I i II czy tylko ten pierwszy?" -- zalezy od uczelni, i (czasami) od wydzialu na ktory sie starasz.

Co do pomocy finansowej, to dobrze ze masz czesne pokryte, bo (w przeciwienstwie do tego co wyczytales) na publicznych uczelniach nie ma jakiejs wiekszej pomocy dla cudzoziemcow. To sa uczelnie utrzymywane przez podatnikow danego stanu, i financial aid jest tylko dla rezydentow danego stanu - jezeli sie na to kwalifikuja. Zeby w ogole dostac wize studencka musisz pokazac ze masz dosyc gotowki aby pokryc caly pierwszy rok studiow.

Z tegp co piszesz o sobie, mysle ze nie bedziesz mial problemu z dostaniem sie na studia, zwlaszcza na jakiejs mniej konkurencyjnej stanowej uczelni. (Bo niektore sa dosyc elitarne: glowne kampusy publicznych University of Virginia, North Carolina, Michigan, Texas, California - na te jest trudno.) Zwlaszcza jezeli masz pieniadze na out-of-state-tuition -- uczelnie publiczne mile witaja takie pieniadze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziękuje. Dowiedziałem się również o teście GED - łatwiejszy i pozwala na kontynuowanie nauki w college - jest możliwość zdawania testu GED w Polsce? i jest naprawdę łatwiejszy od testu SAT?

GED się zdaje w przypadku gdy nie ma sie ukończonej szkoły średniej i nie ma nic wspólnego z SAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...