Skocz do zawartości

Na Święta Do Rodziny Mojej Dziewczyny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, niedługo przyjdzie mi po raz pierwszy stawić czoła procedurom wymaganym do otrzymania wizy turystycznej, proszę więc o parę wskazówek.

Jestem osobą uczącą się (szkoła policealna), bez pracy. Zamierzam w grudniu odwiedzić moją dziewczynę i jej rodzinę (pobyt 1-2 tyg). Nie mam żadnej rodziny w Stanach. Moja dziewczyna ma obywatelstwo amerykańskie ale przez prawie cały rok studiuje w Kanadzie.

Jeśli ma to jakieś znaczenie to mogę dodać, że jesteśmy ze sobą od trzech lat i w tym czasie trzykrotnie odwiedziła mnie w Polsce, tym razem ja chcę ją odwiedzić w Stanach.

Jakie dokumenty mogę przynieść ze sobą na rozmowę w sprawie wizy? Czy list od kogoś z jej rodziny (np. właściciela domu w którym będę mieszkać na czas pobytu) może pomóc? Co w takim liście powinno się znaleźć? Czy ma sens przedstawienie np. umowy podpisanej ze szkołą na okres 2 lat nauki? Jak jeszcze mogę udowodnić że nie zamierzam zostać w Stanach na dłużej niż te 1-2 tygodnie?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wy ze soba jestescie on-line?

Jakie dokumenty mogę przynieść ze sobą na rozmowę w sprawie wizy? Czy list od kogoś z jej rodziny (np. właściciela domu w którym będę mieszkać na czas pobytu) może pomóc? Co w takim liście powinno się znaleźć? Czy ma sens przedstawienie np. umowy podpisanej ze szkołą na okres 2 lat nauki? Jak jeszcze mogę udowodnić że nie zamierzam zostać w Stanach na dłużej niż te 1-2 tygodnie?

dokumenty raczej nie pomoga, mozesz miec ALE nic nie pokazuj jak nie poprosi...podczas rozmowy wszystko mowisz, ze jestes uczenim szkoly policealnej

mozesz udowodnic to ze nie zamierzasz zrostac oprócz tej szkoły - pracą.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wez aby to zaswiadczenie ze szkoly i tyle,czasami moga sie zapytac czy chodzisz..moze masz jakas legitymacje

sa ludzie ze maja ze soba ze u kogos beda mieszkac ,ktos za nich cos bedzie placic ale tego i tak nie pokazesz bez pytania a takie pytania o takie cos bywaja rzadkie lub tez wcale ;) oraz dokument nie pokaze ze wrocisz,wez takie cos pod uwage i nastaw sie na odpowiedzi,rozmowe niz duzo zaswiadczen i zaproszen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wy ze soba jestescie on-line?

Nie wiem to rozumieć. Po prostu widujemy się raz w roku bo dla uczącej się, niepracującej osoby bilety lotnicze jednak są sporym wydatkiem. Jak sytuacja finansowa będzie lepsza, to będziemy widywać się częściej.

mozesz udowodnic to ze nie zamierzasz zrostac oprócz tej szkoły - pracą.....

Żeby jeszcze było tak łatwo ją znaleźć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...