Skocz do zawartości

Dv 2014 - Co Po 1 Maja 2013? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

tak email sprawdzalam nic nie przyszlo dokumenty wsłałam i dostalam od nich odpowiedz ze mam cos zle wiec wyslalam jeszcze raz poprawnie i od tej pory cisza nic . Po tym juz nie dostalam potwierdzenia ze dokumenty doszly .. :/

a prosze podaj mi link do strony aby sprawdzic swój status ?? w jaki sposob mialam potwerdzic otzrymanie dokumentyów w KKC??

na tej stronie: https://www.dvlottery.state.gov/ESC/(S(zki0bovzlf4hmqvwadn05y45))/Secure/StatusCheck.aspx

to jest ta sama strona na której dowiedziałaś się, że wylosowałaś.

No i oczywiście dzwoń do nich i się dowiaduj, ale najpierw sprawdź na powyższej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

tak email sprawdzalam nic nie przyszlo dokumenty wsłałam i dostalam od nich odpowiedz ze mam cos zle wiec wyslalam jeszcze raz poprawnie i od tej pory cisza nic . Po tym juz nie dostalam potwierdzenia ze dokumenty doszly .. :/

Ja wysłałem swoje dokumenty w czerwcu z tego co pamiętam. We wrześniu zacząłem do nich pisać z pytaniem czy dostali dokumenty. Za każdym razem dostawałem tą samą automatyczną odpowiedź.

"Thank you for your inquiry.

Due to the large volume of mail processed at KCC on a daily basis, confirmation of receiving your correspondence may not be feasible at this time. If you have submitted your forms, please allow ten to twelve weeks after the mailing of your forms before inquiring about delivery confirmation. If you have not submitted your forms, please do so to ensure that your case can begin processing. Mail is processed in the order of the date received, thus the importance of submitting your forms in a timely manner."

W końcu postanowiłem do nich zadzwonić i wtedy się dowiedziałem, że nie dostali moich dokumentów. Zapytałem dlaczego zamiast informacji o nieotrzymaniu przez nich dokumentów jest informacja o dużej ilości spraw co nie było moim pytaniem. Okej, odpowiada automat, ale nie wierze że nie mógłby on być w jakiś sposób zintegrowany z ewidencją otrzymanych dokumentów tak aby dawać jasną informację. Osoby, których papiery dotarły do KCC, dostawały potwierdzenie tego samego dnia, ew. następnego. Żałuję, że wcześniej do nich nie zadzwoniłem tylko łudziłem się, że może w końcu dojdzie albo faktycznie mają tam "large volume of mail processed at KCC on a daily basis" przez co nie są w stanie odpisać na emaila.

Z ciekawostek dodam iż tym razem chciałem wysłać kurierem aby mieć możliwość śledzenia paczki na całej długości od momentu nadania do odbioru. Cena w DHL za kopertę do 1 kg. - 250 zł. Grzecznie podziękowałem i zdecydowałem się znów na pocztę polską, która oferuję śledzenie paczki do momentu "wejścia" na pokład samolotu. Pocztę mam na osiedlu a na Okęcie 7 km, więc taniej by mi wyszło pojechać za ciężarówką i zza płotu popatrzeć na załadunek. (chociaż wtedy dalej nie mam pewności czy weszła na pokład) Nie znam produktów poczty polskiej, może mają w swojej ofercie śledzenie przesyłki na całej długości ale miła Pani przy okienku nie była w stanie mi odpowiedzieć na to pytanie. I tak o to zapłaciłem 11,5 zł na poczcie + 36 zł za nowe zdjęcia żeby martwić się czy aby tym razem dojdzie czy też nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu wyszła moja nieznajomość ich produktów i brak kompetencji Pani w okienku. Nigdy nie miałem okazji z tego korzystać. Dzięki za info. Mam nadzieje, że tym razem dojdzie :)

a tak btw. to numer przesyłki dostaje się chyba po nadaniu jako polecony(?). Czytałem, że KCC nie lubi poleconych dlatego wysłałem priorytetem express. Wiem, że niektórzy wysyłali poleconym ale ja nie ryzykowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak email sprawdzalam nic nie przyszlo dokumenty wsłałam i dostalam od nich odpowiedz ze mam cos zle wiec wyslalam jeszcze raz poprawnie i od tej pory cisza nic . Po tym juz nie dostalam potwierdzenia ze dokumenty doszly .. :/

a prosze podaj mi link do strony aby sprawdzic swój status ?? w jaki sposob mialam potwerdzic otzrymanie dokumentyów w KKC??

A w ogóle podaj swój numer, tzn. choć w takiej formie jak na przykład Paradoox - 2014EU00040XXX

bo jak masz tyle zer to nie są one tak ważne co reszta numeru. Np. u niego wygląda to tak, że jego numer to od 40001 do 40999 i jak ty masz tak samo, czyli ileśdziesiąt tysięcy, no to jeszcze trochę poczekasz, o ile się w ogóle doczekasz, trzeba obserwować biuletyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj numer to 2014EU000342XX moje pierwsze dokumenty do nich doszly bo otrzymalam od nich email ze mam cos zle w ktoryms punkcie to chodzilo o adres w stanach bylo tam takie pytanie jedno do ktorego ma byc odeslana zielona karta a drugie gdzi ebede mieszkac i kto tam mieszka aktualnie nieiwem co moglam tam pomylic ale ok odeslalam wszystko poprawione i od tej pory cisza a ten email od nich sam mi sie usunol z spam albo onet usunol.


jak sprawdzam na tej stronie swoj status numerem case to pisze ze jest za krótki wchodzi mi ten numer co wczesniej ale pojawia mi sie caly list z tym kodem kreskowym itd wszystkimi danymi pewnie ten co i kazdy dostawal.


czyli nie trzeba tylko czekac na email ale równiez sledzic biuletyn???


a propo wy parzycie w biuletyn czy na terminarz spotkań w ambasadzie w warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sprawdzam na tej stronie swoj status numerem case to pisze ze jest za krótki wchodzi mi ten numer co wczesniej ale pojawia mi sie caly list z tym kodem kreskowym itd wszystkimi danymi pewnie ten co i kazdy dostawal.

Nie myl Case Number z Confirmation Number.

czyli nie trzeba tylko czekac na email ale równiez sledzic biuletyn???

Około 1-2 tygodni po opublikowaniu oficjalnego biuletynu dostaniesz e-maila ze zmianą statusu na Twoim koncie na stronie gdzie się logujesz (tą z kodem kreskowym). Biuletyn oficjalnie jest publikowany około 15 dnia każdego miesiąca.

a propo wy parzycie w biuletyn czy na terminarz spotkań w ambasadzie w warszawie

Na terminarz spotkań w ambasadzie polecam patrzyć dopiero po ukazaniu się Twojego numeru w biuletynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj numer to 2014EU000342XX moje pierwsze dokumenty do nich doszly bo otrzymalam od nich email ze mam cos zle w ktoryms punkcie to chodzilo o adres w stanach bylo tam takie pytanie jedno do ktorego ma byc odeslana zielona karta a drugie gdzi ebede mieszkac i kto tam mieszka aktualnie nieiwem co moglam tam pomylic ale ok odeslalam wszystko poprawione i od tej pory cisza a ten email od nich sam mi sie usunol z spam albo onet usunol.

jak sprawdzam na tej stronie swoj status numerem case to pisze ze jest za krótki wchodzi mi ten numer co wczesniej ale pojawia mi sie caly list z tym kodem kreskowym itd wszystkimi danymi pewnie ten co i kazdy dostawal.

czyli nie trzeba tylko czekac na email ale równiez sledzic biuletyn???

a propo wy parzycie w biuletyn czy na terminarz spotkań w ambasadzie w warszawie

jesli Twoj nr to ten, ktory podalas wyzej to nic dziwnego, ze nie masz zadnego zawiadomienia o rozmowie, bo jeszcze sobie na nia poczekasz. w lutym najwyzszy nr, ktory bedzie mial rozmowe to 16700. Twoj to 342XX wiec jeszcze troche przed toba.

terminarz spotkan na stronie ambasady nie zawiera zer. czyli twoj nr na terminarzu bedzie wygladal nastepujaco : 2014 EU342xx (jak juz oczywiscie bedziesz miala wyznaczona date rozmowy).

KCC nie skontaktuje sie z toba i nie poinformuje cie, ze twoje dokumenty doszly. Odezwali sie wtedy, bo trzeba bylo cos sprostowac, jesli chcesz sie dowiedziec, czy je otrzymali musisz sama do nich napisac/zadzwonic.

nie musisz sledzic biuletynu ale to daje ci jakis generalny obraz sytauacji i na tej podstawie mozesz wywnioskowac, kiedy bedzie twoja rozmowa zanim dostaniesz maila. w mailu nie bedziesz miala podanych szczegolow dot. rozmowy a jedynie informacje, ze masz "updates available". wtedy bedziesz musiala sie zalogowac jeszcze raz na te sama strone, gdzie dowiedzialas sie o rozmowie (uzywajac confirmation number - ten dluzszy) i tam beda sczegoly dot. wizyty w ambasadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...