Skocz do zawartości

Dv 2014 - Co Po 1 Maja 2013? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Gość espe

Witajcie, mam pytanie odnośnie całości rozmowy w ambasadzie i przygotowań pod wzgledem czasowym. Chcialbym wyprawe do ambasady zorganizowac tak że pojachać na 2-3 dni do Warszawy i w tym czasie załatwić całość - czyli badania i romowa. Czy jest taka możliwość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Z tego, co ludzie piszą, to różnie wychodzi. Niektórzy od razu wszystko załatwiali, tj badania w jeden dzień, a rozmowa następnego dnia. Ja zostawię sobie przedział czasu pomiędzy badaniem a rozmową. Jeżeli chodzi o szczepienia, to też zrozumiałam że robią je "od ręki". Chyba najlepiej zapisać się na badania krwi i RTG rano i po południu iść z wynikami do lekarza.


No a jak to z tym police certificate z innego kraju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam pytanie odnośnie całości rozmowy w ambasadzie i przygotowań pod wzgledem czasowym. Chcialbym wyprawe do ambasady zorganizowac tak że pojachać na 2-3 dni do Warszawy i w tym czasie załatwić całość - czyli badania i romowa. Czy jest taka możliwość?

Spokojnie dasz rade zalatwic wszystko w 2 dni,badania krwi i rtg robisz rano na Warynskiego,potem popoludniu badania u lekarz,a nastepnego dnia rozmowa w ambasadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"All immigrant visa applicants aged 16 years or over must submit a police certificate from their current country of residence and/or nationality if they have lived there for six months or more. Police certificates are also required from all other countries where the applicant has resided for at least one year (except the U.S.).

Fiance visa applicants, in addition to supplying a police certificate from the present place of residence, must also present police certificates from any place or places of residence for 6 months or more since attaining the age of 16."

http://poland.usembassy.gov/poland/police_certificates.html

No więc mieszkałam w Anglii ok 7 miesięcy. Według tego co powyżej, nie muszę starać się o police certificate (czyli zaświadczenie o niekaralności)?

Correct me if I'm wrong

Ja tez mieszkalem ok 7miesiecy w Anglii,jestem juz po rozmowie w ambasadzie i o zaswiadczenie o niekaralnosci z Anglii sie nie pytali.

Musisz przebywac co najmniej rok w danym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, chciałem się upewnić tylko, znalazłam też po polsku na str ambasady : "Każda osoba w wieku powyżej 16 lat ubiegająca się o wizę imigracyjną powinna przedstawić zaświadczenie o niekaralności z kraju obecnego zamieszkania, jeśli znajduje się w nim od co najmniej sześciu miesięcy oraz ze wszystkich innych krajów, w których przebywała dłużej niż rok (oprócz Stanów Zjednoczonych).

W przypadku osób ubiegających się o wizę narzeczeńską, oprócz zaświadczenia o niekaralności z kraju aktualnego zamieszkania, należy także przedstawić zaświadczenia ze wszystkich krajów, w których mieszkało się przez 6 miesięcy lub dłużej po ukończeniu 16 roku życia".

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/police_certificates.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sukces połowiczny, bo musimy dosłać ten zupełny odpis synka i wyrok rozwodowy. Myślałam, że wystarczy odpis aktu poprzedniego małżeństwa z wpisem o rozwodzie, ale jednak nie wystarcza.

Hmmm.. dobrze, że to wyjaśniasz, ponieważ też tak chciałem postąpić w temacie informacji o pierwszym małżeństwie i rozwodzie.

A czy ten wyrok rozwodowy masz przesłać w oryginale czy ma zostać przetłumaczony przez tłumacza przysięgłego?

Ale zapewne skoro piszą tak:

Tłumaczenia

Dokumenty wydane w języku polskim, oprócz wyroków sądowych, nie wymagają tłumaczenia na język angielski. Wszystkie dokumenty sporządzone w języku innym niż polski lub angielski muszą być złożone wraz z tłumaczeniami na angielski wykonanymi przez tłumacza przysięgłego.

To będą potrzebne tłumaczenia.

Swoją drogą nie precyzują dokładnie czy chodzi o np. pełny odpis aktu ślubu, gdzie jest adnotacja o rozwodzie.

Dowody na to, że ustały ewentualne dotychczasowe związki małżeńskie (jeśli dotyczy)

Osoby rozwiedzione oraz wdowy/wdowcy powinni przedstawić dowody na ustanie wszelkich dotychczasowych związków małżeńskich, np.: odpis świadectwa rozwodu, odpis aktu zgonu, decyzja o unieważnienu małżeństwa.

Mówisz, że byliście tylko z 1 dzieckiem i przestawiał meble? Ciekawe jak zniosą moją rodzinę z trójką w wieku 7, 3, 2 lata :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"All immigrant visa applicants aged 16 years or over must submit a police certificate from their current country of residence and/or nationality if they have lived there for six months or more. Police certificates are also required from all other countries where the applicant has resided for at least one year (except the U.S.).

Fiance visa applicants, in addition to supplying a police certificate from the present place of residence, must also present police certificates from any place or places of residence for 6 months or more since attaining the age of 16."

http://poland.usembassy.gov/poland/police_certificates.html

No więc mieszkałam w Anglii ok 7 miesięcy. Według tego co powyżej, nie muszę starać się o police certificate (czyli zaświadczenie o niekaralności)?

Correct me if I'm wrong

To w takim razie przepraszam. Nie wiem czy coś się zmieniło od poprzednich loterii czy ja coś źle zapamiętam. Skoro nie musisz to lepiej dla ciebie ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość espe

I jeszcze jedno pytanie odnośnie adresu w USA i osoby którą wpisujemy w formularzu jako pomoc na starcie. Czy wystarczy wpis z numerem tel. i np. moje zaświadczenie z banku że dam radę bez żadnej pomocy czy musi ta osoba przesłać jakiś formularz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...