Skocz do zawartości

Dv 2014 - Co Po 1 Maja 2013? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Czesc wszystkim! Pierwsze wrazenia po przybyciu jako rezydent: znalazlam prace w zawodzie w ciagu 2 tygodni od przylotu (chociaz powiem szczerze, ze pomogly mi moje kontakty, ktore zdobylam w zeszlym roku bedac tu, w Colorado Springs, jako stazystka). Jesli chodzi o dokumenty, to Zielonej Karty jeszcze nie widac. Za to przyszla nowa karta SSN (mialam juz numer ssn bedac w stanach na studiach magisterskich, z tym ze jako student mialam ograniczenia co do zatrudnienia, teraz zmienil sie moj status wiec wyslali nowa karte, z tym samym numerem, ale juz bez zadnych adnotacji). Co ciekawe, nie zaznaczalam w formularzu, ze potrzebuje nowy SSN, wszystko zadzialalo automatycznie, widocznie w bazie danych zostal uaktualniony moj status, co jest dowodem na to, jak dobrze poinformowana jest wszelkiego rodzaju administracja i jak ich bazy danych sa polaczone.


Ahh jeszcze jedno, list z Social Security Administration byl zaadresowany do mnie jak i do mojego chlopaka, ktory byl wymieniony w formularzu jako osoba do ktorej lece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mieszkam w Nowym Jorku, wygralam zielona karte I moja rozmowa prawdopodobnnie odbedzie ok lipca z moim numerem. Moj adwokat zajmuje sie ta sprawa I proponuje mi jechac na rozmowe do Warszawy, a nie tutaj. Powiedzial ze tutaj bedzie musial zrobic adjustment status potrwa to dluzej itp. Czy ktos orientuje sie w tym? z gory dzieki za opowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mieszkam w Nowym Jorku, wygralam zielona karte I moja rozmowa prawdopodobnnie odbedzie ok lipca z moim numerem. Moj adwokat zajmuje sie ta sprawa I proponuje mi jechac na rozmowe do Warszawy, a nie tutaj. Powiedzial ze tutaj bedzie musial zrobic adjustment status potrwa to dluzej itp. Czy ktos orientuje sie w tym? z gory dzieki za opowiedz.

A legalnie tam mieszkasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do innych osob,tak martaloz ma legalny status tzn studencki i jak napisala utrzymuje legalny status

a co do adwokata to poczytaj lepiej ta strona i byla na forum taka osoba z dv 2013 ze robila to z terenu USA i nie bylo to wolne ;) wiec poczytaj temat o dv 2013

AOS

http://www.uscis.gov/green-card/other-ways-get-green-card/green-card-through-diversity-immigration-visa-program/green-card-through-diversity-immigrant-visa-program


a jak masz zaznaczone na formularzu ze gdzie chcesz miec rozmowe,na terenie USA czy tez z terenu Polski-Warszawa?

bo to jest wazne tak samo .pamietasz co zaznaczyl Twoj adwokat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jezeli jestes leganie to nie ma specjalnej roznicy, natomiast nie widze zadnego powodu zeby po pierwsze wynajmowac do tego adwokata a po drugie leciec specjalnie do Polski w tym celu.

Jedyna kwestia to tak ze jezeli Twoj cut-off date bedzie current blisko wrzesnia, to teoretycznie w US jest zdaje sie wieksza mozliwosc ze nie zdazysz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...