Skocz do zawartości

Dv 2014 - Co Po 1 Maja 2013? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

troche jestes na tym forum i .....

w Ambasadzie dostaniesz wize na pobyt staly,na granicy dostaniesz aby stempel ktory sluzy jak GC .

a GC-karta moze przyjsc na adres w pare tyg a mozesz czekac tyle ile terrorystka .juz dobrych pare miesiecy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Na forum wprawdzie juz troche jestem, ale nie śledzę na bieżąco pojawiajacych sie wpisów.

Mój plan póki co jest taki - po kwietniowej rozmowie wyjechać do USA pod koniec sierpnia na wakacje (na jakieś 1,5 tygodnia) - żeby zielona karta nie przepadła. Potem wrócę, bo do połowy grudnia muszę podomykać swoje sprawy (w tym sprzedać mieszkanie) i dopiero od początku 2015 zostaje na stałe.

Ciekawe tylko, na jaki adres w takiej sytuacji przyjdzie ta GC? (polski czy amerykański)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym mieliśmy spotkanie w ambasadzie amerykańskiej - wizy przyznane :)

Spotkaliśmy się też z

andym w sali dla oczekujących na rozmowę.

Pierwszą połowę rozmowy mieliśmy po angielsku, drugą zaś po polsku (miła Pani Konsul).

Przykładowe pytania to:

Co chcecie robić w USA?

Czy może spodziewacie się dziecka?

Kim jest osoba, której adres podaliście?

Czym zajmujesz się w Polsce?

Jakie studia ukończyłaś i jaki miałaś temat pracy magisterskiej? / Moja żona jest głównym aplikantem.

Czy sami wypełnialiście wniosek loteryjny i pozostałe etapy aż do momentu wizyty w ambasadzie?

Który raz bierzecie udział w loterii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym mieliśmy spotkanie w ambasadzie amerykańskiej - wizy przyznane :)

Spotkaliśmy się też z

andym w sali dla oczekujących na rozmowę.

Pierwszą połowę rozmowy mieliśmy po angielsku, drugą zaś po polsku (miła Pani Konsul).

Przykładowe pytania to:

Co chcecie robić w USA?

Czy może spodziewacie się dziecka?

Kim jest osoba, której adres podaliście?

Czym zajmujesz się w Polsce?

Jakie studia ukończyłaś i jaki miałaś temat pracy magisterskiej? / Moja żona jest głównym aplikantem.

Czy sami wypełnialiście wniosek loteryjny i pozostałe etapy aż do momentu wizyty w ambasadzie?

Który raz bierzecie udział w loterii?

Gratulacje! Powodzenia w US

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zielone karty przyznane.

Tak jak napisał uslow ( pozdrowienia dla kolegi) spotkaliśmy się wczoraj w ambasadzie :)

Ta sama miła pani konsul, podobny zestaw pytań, analogiczna sytuacja.

W naszym przypadku to była formalność.

Nie chcieli dokumentów finansowych, ofert pracy, I-134 w zasadzie tylko dyplom magistra jeśli chodzi o kwalifikacje. ( jestem informatykiem)

Rozmowa po angielsku i po polsku.

Czas 7.30 wejście do ambasady ( z dziećmi wpuszczają poza kolejką ) na rozmow z konsulem czekaliśmy do 10.30

Niema się co stresować, do konsula podchodzić proszę pewnie, śmiało i z uśmiechem.

Miałem numer sprawy 3XXX, papiery wysłałem do Kentacky na początku października 2013.

Życzę powodzenia wszystkim zainteresowanym.

Ja obieram w niedalekiej przyszłości kierunek Las Vegas.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko, czy orientujecie się w jakiej porze dnia robią te badania na Waryńskiego, bo mam zamiar je robić w tym tygodniu i nie wiem czy o kazdej porze dnia mozna tam sie zglosić czy raczej rano, wszedlem na strone i pisze ze badania laboratoryjne robia od 9-12 i nie wiem, mi by bardziej pasowalo popoludniu a przychodnia do 18 otwarta?? dzieki za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...