Skocz do zawartości

Dv 2014 - Co Po 1 Maja 2013? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Hej franko. Miło Cie widzieć tutaj :) do 40k dojdzie jeśli EU dostanie co najmniej 18k wiz. Biorąc pod uwagę 51k wydanych wiz w 2013 i partycypację regionów w programie NACARA wydaje się to całkiem możliwe. Największy beneficjent czyli AF, idzie póki co słabo. Jest to szansa dla nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Hej franko. Miło Cie widzieć tutaj :) do 40k dojdzie jeśli EU dostanie co najmniej 18k wiz. Biorąc pod uwagę 51k wydanych wiz w 2013 i partycypację regionów w programie NACARA wydaje się to całkiem możliwe. Największy beneficjent czyli AF, idzie póki co słabo. Jest to szansa dla nas.

Zobaczylem ze nie dostarczyles numerow wiec wzialem sprawy w swoje rece :) Tutaj "newsy" co najwyzej lokalne, tam experci i codziennie cos nowego :)

No to widzę, że z moim 36xxx mam szanse ok. lipca trafić na rozmowę (o ile coś się nie zmieni in minus) :) W każdym razie idzie trochę szybciej niż w zeszłym roku, ale wolniej niż 2 lata temu.

DV2012 jest anomalia spowodowana bledem software'u wiec nie mozna sie na tych numerach opierac (wielu ludzi nie odeslalo dokumentow bo nie wiedzieli ze wygrali). A co do EU to ja licze ze 5k na miesiac bedzie szlo jak naoliwiona maszyna (w najlepszym wypadku, optymistycznie sprawy biorac) i uderzy zdrowo w 50k jak sie nie skoncza visy. Mniej optymistycznie mysle ze 41-42k maja szanse. Ja z 39k bede sie cieszyl jezeli uda sie w ogole dostac interview ale lipiec sierpien bylby mila niespodzianka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczylem ze nie dostarczyles numerow wiec wzialem sprawy w swoje rece :) Tutaj "newsy" co najwyzej lokalne, tam experci i codziennie cos nowego :)

DV2012 jest anomalia spowodowana bledem software'u wiec nie mozna sie na tych numerach opierac (wielu ludzi nie odeslalo dokumentow bo nie wiedzieli ze wygrali). A co do EU to ja licze ze 5k na miesiac bedzie szlo jak naoliwiona maszyna (w najlepszym wypadku, optymistycznie sprawy biorac) i uderzy zdrowo w 50k jak sie nie skoncza visy. Mniej optymistycznie mysle ze 41-42k maja szanse. Ja z 39k bede sie cieszyl jezeli uda sie w ogole dostac interview ale lipiec sierpien bylby mila niespodzianka :)

Biorąc pod uwagę że 13,2k Case Numberów przełożyło się na wydanie około 6k wiz można założyć, że 18k wiz będzie przy CN 40k. Myślę, że 18k dla EU będzie spokojnie. Jak dalej będzie szło tempem 40% całości puli dla EU to dojdzie nawet do 20k dla EU i to by oznaczało max CN 44k.

To są uproszczone obliczenia i jestem ciekaw czy się sprawdzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DV2012 jest anomalia spowodowana bledem software'u wiec nie mozna sie na tych numerach opierac (wielu ludzi nie odeslalo dokumentow bo nie wiedzieli ze wygrali). A co do EU to ja licze ze 5k na miesiac bedzie szlo jak naoliwiona maszyna (w najlepszym wypadku, optymistycznie sprawy biorac) i uderzy zdrowo w 50k jak sie nie skoncza visy. Mniej optymistycznie mysle ze 41-42k maja szanse. Ja z 39k bede sie cieszyl jezeli uda sie w ogole dostac interview ale lipiec sierpien bylby mila niespodzianka :)

To tego nie wiedziałem. A co do AF to z tego co widzę to w DV2014 mają odmowy na poziomie 8% (dane na początek stycznia), a w DV2013 było 23,7%. Więc pewnie dlatego trochę wolniej idą, ale nie znaczy, że mniej wiz dostają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tego nie wiedziałem. A co do AF to z tego co widzę to w DV2014 mają odmowy na poziomie 8% (dane na początek stycznia), a w DV2013 było 23,7%. Więc pewnie dlatego trochę wolniej idą, ale nie znaczy, że mniej wiz dostają.

Software niestety nie wybral ludzi randomowo w 2012. W sumie nadal byli wybrani losowo ale tylko ci ktorzy zlozyli aplikacje w ciagu kilku pierwszych dni. KCC skminili o co chodzi i bylo kolejne losowanie a pierwsze zostalo anulowane. Dlatego spora liczba ludzi po tym jak nie zostali wylosowani za pierwszym razem dali sobie spokoj. Tak wiec 2012 daje nadzieje 40 000 i current ale bledem jest sie opierac sie na tych danych. Jedyna szansa dla EU na wysokie numery sa wizy z NACARA i jezeli jest taka mozliwosc to EU moglaby podwedzic numery z AS i AF jezeli nadal beda sie tak wlec...ale znajac zycie AF wyskoczy z 15 000 za miesiac a EU zatrzyma sie na 27500. Oby tak sie nie stalo, mam nadzieje ze Europa bedzie kontynuowac dobry progress.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tego nie wiedziałem. A co do AF to z tego co widzę to w DV2014 mają odmowy na poziomie 8% (dane na początek stycznia), a w DV2013 było 23,7%. Więc pewnie dlatego trochę wolniej idą, ale nie znaczy, że mniej wiz dostają.

arbo bazujesz na tym arkuszu? - https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Agk_blwxh4svdFpBMHFwZVRVdjJmV1FNMkg5OFFUMWc#gid=6

Mi wychodzi podobny poziom odmów. (stosunek wydanych do odrzuconych).

btw. Bazując na tym wcześniejszym obliczeniu można stwierdzić że: http://postimg.org/image/3zgghfyrd/

Gdzie liczba 6k wiz na 13,2 case numberów jest w przybliżeniu ponieważ nie wszystkie dane wpływają do CEAC

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy wybór padł na Colorado przez ostatnie zmiany w prawie tamtejszego stanu? :)

ps

Bywalem tam i naprawde piekny stan.

Pozdrawiamy.

haha nie, nie dlatego... w Colorado mialam staz w zeszlym roku, w Amerykanskim Komitecie Olimpijskim; pracuje tu moj chlopak takze to byl oczywisty wybor :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...