Skocz do zawartości

Dv 2014 - Co Po 1 Maja 2013? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Takiej gwarancji to nigdzie nie ma. Bo można też się obudzić z ręką w nocniku tam, w nie swoim kraju. I żałować że się nie spróbowało powalczyć bardziej w Polsce. Jak jechać do stanów to zgodnie z ich zasadą - kto nie ryzykuje ten nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Takiej gwarancji to nigdzie nie ma. Bo można też się obudzić z ręką w nocniku tam, w nie swoim kraju. I żałować że się nie spróbowało powalczyć bardziej w Polsce. Jak jechać do stanów to zgodnie z ich zasadą - kto nie ryzykuje ten nie ma.

espe ja gdybym myślał tak jak Ty, to będąc na twoim miejscu bym nie jechał. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz nie ma prostych odpowiedzi. Jak się zarabia powyżej 4-5 tyś netto w Polsce to trzeba się liczyć z tym, że zanim osiągnie się taki sam standard w USA minie trochę czasu i ciężkiej pracy. No i daleko. Ale może być tak że będziesz właśnie z tych nielicznych którzy szybko to przeskoczą :) .

My po takim rachunku rozmowę przełożyliśmy na bliżej nieokreślony termin.

Właśnie warto zrobić sobie prosty rachunek IMHO.

USA

Gdy zarobki poniżej średniej krajowej i jesteś z prowincji bądź nie dużego miasta. Nie duża intensywność z rówieśnikami co za tym idzie mała zależność od znajomych oraz rodziny.

Nie masz się, nad czym zastanawiasz lecisz do USA.

PL

Gdy zarobki powyżej średniej krajowej i jesteś z dużego miasta. Duża intensywność z rówieśnikami co za tym idzie duża zależność od znajomymi oraz rodziny. Proponuje zostać w PL.

EU

W pozostałych polecam EU.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie warto zrobić sobie prosty rachunek IMHO.

USA

Gdy zarobki poniżej średniej krajowej i jesteś z prowincji bądź nie dużego miasta. Nie duża intensywność z rówieśnikami co za tym idzie mała zależność od znajomych oraz rodziny.

Nie masz się, nad czym zastanawiasz lecisz do USA.

PL

Gdy zarobki powyżej średniej krajowej i jesteś z dużego miasta. Duża intensywność z rówieśnikami co za tym idzie duża zależność od znajomymi oraz rodziny. Proponuje zostać w PL.

EU

W pozostałych polecam EU.

Pozdrawiam

Nie upraszczajmy tak wszystkiego - bo mi wyjdzie, że jednak PL.

Ja bym dodał jeszcze jeden czynnik - możliwość wyboru klimatu. Ja zakładam, że USA wybieram ze względu na kilka czynników:

1. Klimat (zakładam obecnie wyłącznie stany gdzie jest ciepło i nie ma zimy)

2. Szanse dla dzieci - mając z czasem oba obywatelstwa (PL, czyli UE i USA mają lepsze szanse w przyszłości)

3. Oderwanie się od rutyny korporacyjnej w PL - przynajmniej na chwilę zanim nie wpadnę w taką w USA.

4. Mam ochotę sprawdzić się w tamtych warunkach - ile mogę osiągnąć.

5. Nawet jeżeli po roku/2 latach stwierdzę, że to nie dla mnie to mam gdzie wracać (nie sprzedaję niczego w PL) i znam o wiele lepiej język (cała rodzina też).

Z co do standardu życia... trzeba myśleć pozytywnie. Zakładam, że jak już się rozkręcę to będzie to przynajmniej taki sam standard życia jak w PL (ale to pewnie potrwa parę lat).

No i mając takie nastawienie na razie jestem zdecydowany na USA.

Tak więc chyba każdy ma inne motywacje - bo ja kwestie "lepszych zarobków" stawiam gdzieś na ostatnim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 2

Jeżeli chodzi o paszport to zgadzam się że ten z US daje większe możliwości. Ale jest też kwestia szkolnictwa - niby większe możliwości ale ceny też konkretne. Np. z tego ci widziałem w NY większość dzieci emigrantów studiowała w Polsce (szczególnie np. medycynę). A pieniądze już od podstawówki mają w US duże znaczenie - regionalizacja elementary school i o wiele droższe nieruchomości tam gdzie jest dobra podstawówka. Generalnie można podsumować to tak - jak się ma pieniądze to jest super i pewnie dużo większe możliwości niż w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...