Skocz do zawartości

Dv 2014 - Co Po 1 Maja 2013? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

karusek, my przesuwaliśmy termin. Trzeba zadzwonić do ambasady. Oni kasują Twój numer na wyznaczony termin i czekasz na zaproszenie z ambasady na kolejny termin. Na razie nie ma ryzyka, bo wizy jeszcze są.

My mieliśmy termin na 11 grudnia, dzwoniliśmy chyba pod koniec listopada, żeby przesunęli na drugą połowę stycznia lub luty. Zaproszenie z ambasady otrzymaliśmy pocztą pod koniec grudnia. Termin mamy na 31 stycznia.

Hej Karolamo - czy dobrze rozumiem ze powiadomienie o nowym terminie przyszlo tradycyjna poczta? I tylko tak? Czy na maila tez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Martwie sie bo pisalam do nich czy moje dukumenty doszly zadnej konkretnej odpowiedzi na email, dzwonila moja kuzynka poniewaz moj ang nie jest na tyle dobry i nie moga jej udzielic informacji co mam zrobic czekac i sie denerwowac, jeszcze slub mnie czeka przed rozmowa w konsulacie i niewiem kiedy go brac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Karolamo - czy dobrze rozumiem ze powiadomienie o nowym terminie przyszlo tradycyjna poczta? I tylko tak? Czy na maila tez?

Tradycyjną pocztą, bo to szło już z ambasady. Jak przekładaliśmy rozmowę, to nam powiedzieli telefonicznie, że pod koniec grudnia powinien przyjść list. Ponieważ się niecierpliwiliśmy, zadzwoniliśmy znowu do ambasady po świętach i powiedzieli nam przez telefon, że list już został wysłany i podali nowy termin. Zaraz potem przyszedł list. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o slub.

Zwiazek malzenski zawarlem z Polka w Las Vegas.

Mamy oczywiscie odpowiedni papier oraz apostille, tak na wszelki wypadek.

W formularzu loterii wizowej oboje wpisalismy, ze jestesmy malzenstwem (bo wg amerykanskiego prawa, jestesmy).

Nie "przepisalismy" tego malzenstwa w Polsce, wiec zgodnie z PL prawem, nie jestesmy malzenstwem.

Gdybysmy wylosowali GC, to czy nalezaloby umocowac prawnie w PL wspomniany wyzej akt, czy wystarczy papier amerykanski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...