Skocz do zawartości

Dv 2014 - Co Po 1 Maja 2013? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Paradoox pocztę polską sprawdzasz do naszych granic, a następnie możesz monitorować na stronie poczty amerykańskiej, też będziesz miał możliwość sprawdzania, aż do samego końca. Korzystałem, sprawdzone, działa!

Tak wracając do tematu. Wysłałem do nich e-maila z odpowiedzią na brakujące pytania oraz pocztą tradycyjną formularz ds230 (tak dla pewności). Wysłałem jako list polecony priorytetowy dwa tygodnie temu. Na stronie usps.com od prawie 2 tygodni jest status przesyłki PRE-SHIPMENT. List powinien dojść do 5 dni roboczych..

Mam mieć powody do zmartwień czy to normalka? Ja rozumiem że śnieg ale żeby 2 tygodnie... Samolotem... wpław bym szybciej przepłynął i dostarczył osobiście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Mam jeszcze takie pytanko, czy wysłanie dokumentów do dalszego etapu a następnie rozmowa z konsulem z wynikiem negatywnym lub rezygnacja i nie stawienie się w ambasadzie spowodować może utratę wizy turystycznej? Czy, jak mi się wydaje, sprawa loterii i wiza turystyczna nie są zależne od siebie, oczywiście do momentu gdy dostałbym zieloną kartę to wiza turystyczna chyba traci rację bytu. Mam rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie nie stawisz na rozmowe to masz nadal wize turystyczna wazna,co do odmowy to ....nikt tutaj nic o tym nie pisal

przy innych wizach np studenckiej to taka wiza moze byc anulowana..tak sie czasami zdarzalo

a jak dostaniesz wize stalego pobytu to wiza turystyczna jest anulowana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedź a czy ktoś z forumowiczów mam doświadczenie z przesunięciem rozmowy

18 stycznia wieczorem - 2 miesiące czasu

A co za adres podałeś? Ja też nie mam nikogo i szukam adresu do wynajęcia - na razie adresu bo mieszkania to na odległość bez obejrzenia z bliska nie wynajmę. Może ktoś z Szanownych forumowiczów zaproponuje taką usługę?

Alexn dziękuję za odpowiedź, a czy ktoś z forumowiczów ma doświadczenie z przesunięciem rozmowy kwalifikacyjnej? Jak to wyglada, jaka jest procedura?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedź a czy ktoś z forumowiczów mam doświadczenie z przesunięciem rozmowy

Alexn dziękuję za odpowiedź, a czy ktoś z forumowiczów ma doświadczenie z przesunięciem rozmowy kwalifikacyjnej? Jak to wyglada, jaka jest procedura?

karusek, my przesuwaliśmy termin. Trzeba zadzwonić do ambasady. Oni kasują Twój numer na wyznaczony termin i czekasz na zaproszenie z ambasady na kolejny termin. Na razie nie ma ryzyka, bo wizy jeszcze są.

My mieliśmy termin na 11 grudnia, dzwoniliśmy chyba pod koniec listopada, żeby przesunęli na drugą połowę stycznia lub luty. Zaproszenie z ambasady otrzymaliśmy pocztą pod koniec grudnia. Termin mamy na 31 stycznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karusek, my przesuwaliśmy termin. Trzeba zadzwonić do ambasady. Oni kasują Twój numer na wyznaczony termin i czekasz na zaproszenie z ambasady na kolejny termin. Na razie nie ma ryzyka, bo wizy jeszcze są.

My mieliśmy termin na 11 grudnia, dzwoniliśmy chyba pod koniec listopada, żeby przesunęli na drugą połowę stycznia lub luty. Zaproszenie z ambasady otrzymaliśmy pocztą pod koniec grudnia. Termin mamy na 31 stycznia.

serdeczne podziekowania za szybkaodpowiedz. jesli to będzie konieczne to tak właśnie zrobię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...