Skocz do zawartości

Dv 2014 - Co Po 1 Maja 2013? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Niestety tak nie jest.

Wyniki badań lekarskich ważne są sześć miesięcy, chyba że w związku ze stanem zdrowia osoby ubiegającej się o wizę ważność badań zostanie ograniczona do 3 miesięcy. W każdym przypadku ważność wizy zostanie ograniczona do okresu ważności badań. - http://photos.state.gov/libraries/poland/275705/cons_iv/IV-F11%20Medical%20examinations%20info%20POL%2012_2013.pdf
Tak teraz jest.

A i mała zmiana - dwa kolorowe zdjęcia zamiast jednego do badań lekarskich.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was wszystkich !

Ślędzę to forum, gdyż mam nr 19xxx, z tego co wcześniej pisaliście, nieoficjalne numery na marzec są do 20050, więc pewnie i ja będę miała rozmowę w marcu. Odezwę się jeszcze pewnie, gdy dostanę informację o rozmowie :)

Ale dlaczego nieoficjalne...? to są informacje oficjalne... http://www.travel.state.gov/visa/bulletin/bulletin_6242.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze kilka pytań do Was:

1. Czy w czasie oczekiwania na rozmowę z Konsulem można pojechać do USA posiadając wizę turystyczną - mama tam umówionych kilka spotkań w temacie pracy.

2. Jak to wygląda ( w zgodzie z przepisami) - po otrzymaniu wizy jest 6-mcy na przekroczenie granicy USA. Czy wyjeżdżając niezwłocznie po przyznaniu wizy, mogę na miejscu odebrać (pod wskazanym w formularzu adresem) zielone karty dla mnie i reszty rodziny a następnie wrócić do kraju po rodzinę - tak aby reszta członków nie przekroczyła tych 6-mcy, które są na przekroczenie granicy USA od momentu przyznania zielonej karty?

3. Czy też może ten obowiązek 6-mcy ciąży tylko na głównym beneficjencie zielonej karty a do reszty rodziny nie ma zastosowania?

To tak kilka pytań, na które trudno odszukać jednoznaczne odpowiedzi - być może powinienem o to zapytać konsula w trakcie spotkania?

1. Mówienie, że na turystycznej lecisz w sprawie pracy - raczej nie jest dobrym pomysłem. Możesz nie zostać wpuszczony.

2. Wymóg jest taki, że pierwszy musi wlecieć główny aplikant. Rodzina może wlecieć z nim, może też później. Nie może wcześniej. Wlot niejako aktywuje zieloną kartę - dlatego każdy musi wlecieć żeby aktywowała się jego karta. Czas oczekiwania na kartę - ludzie różnie podają - jedni dostają wcześniej, inni muszą poczekać. Do czasu otrzymania - funkcję karty spełnia wklejka w paszporcie. Na niej możesz wylecieć i wlecieć - np. z rodziną. Ważna rok.

3. Każda z osób ma 180 dni.

Niech mnie ktoś poprawi jeśli coś źle napisałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam do Was pytanie mam nadzieje, że ktoś będzie w stanie mi pomóc.

Chodzi o to, że zostałem wylosowany, CN mam dość wysoki ale to nie istotne.

Planujemy z narzeczoną wziać ślub cywilny, a oczywiście na rozmowę chcemy stawać razem.

Co mamy zrobic w tej sytuacji? Czy po tym cywilnym mamy dosłać jej papiery do Kentucky?

Proszę o podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylam dzis na badaniach u dr Gajera. Moge powiedzie cjedno - serdecznie polecam!!! Doktor jest bardzo profesjonalny, ma super podejscie, jest bardzo przyjaznie nastawiony. Badanie jest co prawda dosc szczegolowe, ale coz, widocznie tak musi byc. Aha, i to nie prawda, ze potrzeba dwa zdjecia do badania - jedno wystarczy :-) Rozmowa jutro o 8 rano, wiec trzymajcie kciuki :-) dam znac o wyniku i opisze moje wrazenia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...