Skocz do zawartości

Dv 2014 - Co Po 1 Maja 2013? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

3. czy powinienem udać się do SS office, żeby jeszcze raz aplikować o SSN czy wystarczy, że to zrobiłem we wniosku?

To się okaże na miejscu. Wraz żoną zaznaczyliśmy, że chcemy SSN i po przyjeździe mojej żony SSN doszedł, a mój nie i musiałem udać się do SS office.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Cześć wszystkim Forumowiczom.

Trafiłem dopiero teraz na to interesujące Forum, trochę poczytałem i powiem szczerze, że sam nie wiem już czy numer 2014EU00023xxx jest numerem wysokim czy też nie.

Jeżeli ktoś z Was ma taką wiedzę to proszę o krótkie info.

Dodatkowo też jeżeli orientujecie się w temacie to kiedy można się spodziewać informacji o zaproszeniu na rozmową do Ambasady ( wg tego co wnioskujecie z biuletynów)?

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23xxx to raczej taki ok. numer bo załapie się na rozmowę. Nie jest super niski, ale nie jest też za wysoki (to zależy kiedy chciałeś mieć rozmowę). Pewnie na kwiecień będziesz miał rozmowę skoro na marzec jest do 20050.

Dziękuję za odpowiedź.

Czyli teraz już radzicie kompletować dokumenty, badania itp?

Czy poczekać na informację? Z tego co tutaj wyczytałem od momentu otrzymania informacji jest jakieś 4-6 tyg do terminu rozmowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam coś od siebie.
Śledząc forum imigration.com - gdzie ludzie w większości tematy poświęcają na analizach i predykcjach numerów CN

Opierają się na bazach które są dostępne i wcześniejszych latach, liczbie wylosowanych osób, oraz na szybkości wydawania wiz w aktualnej DV.

Według moich obserwacji i rozmowach z tamtejszą społecznością forum.
Najbardziej pozytywny scenarisz jest taki że we Wrzesniu będzie Cutt off na wczesnych numerach 40tych wahając się od 40xxx-43xxx
Zależnie też ile wiz zostanie przyznaych na Europę - dobrze by było w granicach 18k-19k, również trzeba brać pod uwagę Afrykę - aby ich numery szły jeszcze wolniej (narazie idą, ale napewno zanotują większy skok

Jeżeli numery dla nas będą szły dalej tak jak idą, średnio po 3200 i wliczając jeden większy skok pow 4000 to niestety dojdzie w granicach 37xxx

Pozostaje nam czekać do maja gdzie już wszystko się wyjaśni. Ta loteria jest zupełnie inna niż pozostałe, chciał bym aby wszyscy się dostali na rozmowy, ale wydaje mi się, że jest to niemożliwe. Sam jestem niepewny swojego i też się martwię.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze kilka pytań do Was:

1. Czy w czasie oczekiwania na rozmowę z Konsulem można pojechać do USA posiadając wizę turystyczną - mama tam umówionych kilka spotkań w temacie pracy.

2. Jak to wygląda ( w zgodzie z przepisami) - po otrzymaniu wizy jest 6-mcy na przekroczenie granicy USA. Czy wyjeżdżając niezwłocznie po przyznaniu wizy, mogę na miejscu odebrać (pod wskazanym w formularzu adresem) zielone karty dla mnie i reszty rodziny a następnie wrócić do kraju po rodzinę - tak aby reszta członków nie przekroczyła tych 6-mcy, które są na przekroczenie granicy USA od momentu przyznania zielonej karty?

3. Czy też może ten obowiązek 6-mcy ciąży tylko na głównym beneficjencie zielonej karty a do reszty rodziny nie ma zastosowania?

To tak kilka pytań, na które trudno odszukać jednoznaczne odpowiedzi - być może powinienem o to zapytać konsula w trakcie spotkania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karte mozesz odebrac tylko dla siebie jezeli wjedziesz tylko Ty (zakladajac ze przyjdzie odpowiednio szybko). Karty reszty w ogole nie zostana aktywowane jezeli nie wjada z Toba. 6 miesiecy jest dla kazdego osobno, nie wjada w czasie 6-miesiecy - po jablkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...