Skocz do zawartości

Dv 2014 - Co Po 1 Maja 2013? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

a jak z pracą? czy łatwo dostać pracę np gdzieś w sklepie? czy znasz jakieś agencje pracy?

Mam kolezanke, ktora pracuje w Zarze. Co prawda nie w San Diego a w Chicago. Pracuje 36 godzin tygodniowo za $10/h. zero benefitow. To niby wiecej niz part time ale jeszcze nie full time. I tak od kilku miesiecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolezanke, ktora pracuje w Zarze. Co prawda nie w San Diego a w Chicago. Pracuje 36 godzin tygodniowo za $10/h. zero benefitow. To niby wiecej niz part time ale jeszcze nie full time. I tak od kilku miesiecy.

Powiem tak - masakra (nawet przy założeniu że to 10$ netto).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

mam pytanie dotyczące formularza DS-230 part II, poz. 41 "Have you ever been charged...of any offense..."

W związku z tym, że znam angielski na poziomie komunikatywnym a nie specjalistycznym (prawniczym), słowniki podają, że "offense" to zarówno "przestepstwo" jak i "wykroczenie", nie bardzo wiem jaki zakres naruszeń prawa definicja ta obejmuje.

Czy dotyczy to tylko postępowań sądowych (kodeks karny, kodeks wykroczeń) czy tez postepowań np. w urzędzie skarbowym? Czy istnieje precyzyjna instrukcja (najlepiej urzędowa) wypełnienia tego punktu?

Czy Ambasada udziela informacji na ten temat? Tak czy owak wyślę zapytanie, ale może ktoś ma doświadczenie w tym zakresie albo w "procedurze" doprecyzowującej pytania z formularza.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzięki za odpowiedź, a może macie dodatkowe przecieki ile osób na te 2038 otrzymało wizy?

http://www.travel.state.gov/pdf/FY13AnnualReport-TableVII.pdf - 752 osoby w DV2013. Wszystkich 51080. EU - 16619, AF - 23299

Mam pytanie do Was. Dostałem informacje z KCC o brakującej informacji w moich dokumentach.

"The DS-230 Part 1 you submitted for the principal applicant was incomplete. In order to continue processing your visa application the following information for the Principal Applicant must be completed and returned to Kentucky Consular Center. Please include your case number, Principal Applicant’s name, and complete date of birth in the following format (MMDDYYYY):

• DS-230 Part 1, Question #10 & 11, US address for the principal applicant was not received

Additional forms may be downloaded from http://www.travel.state.gov/visa/forms/forms_1342.html."

Czy mi się wydaje czy na pytanie 10 i 11 nie muszę od razu odpowiadać w dokumentach które wysyłam? HELP :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...