Skocz do zawartości

Dv 2014 - Co Po 1 Maja 2013? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Pytanie do ludzi ktorzy sa juz po wizycie u lekarza. Z Polski wyjechalem za granice zaraz po studiach i bylem szczepiony jak kazdy obywatel obowiazkowo jako dziecko w latach 80-tych I chyba na poczatku 90-tych (mam te informacje w ksiazeczce zdrowia), mialem takze jako dziecko ospe, rozyczke i swinke chyba.

Chcialbym sie dowiedziec jakie szczepienia oprocz standardowych, ktore wiekszosc Polakow przeszla zostaly zalecone podczas wizyty u lekarza "wizowego". Pytam dlatego ze "panel doctor" w kraju gdzie zyje kosi zdrowa kase za szczepienia a mozna ich dokonac za "free" u lekarza lokalnego przed albo po badaniachw celu otrzymania wizy. Opcja przed, brzmi lepiej bo "panel doctor" nie czeka wtedy na dodatkowe szczepienia zanim wysle papiery do ambasady.

Mam nadzieje ze wyrazilem sie jasno:)

Z gory dziekuje za wszelkie odpowiedzi.

Zrób sobie błonicę i tężec. To jest obowiązkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. To pochwalę się - ja już po wizycie w ambasadzie, po rozmowie, paszport z TNT odebrany - Dla Was zostało mniej o 1 wizę B)

Taksówka spod dworca centralnego 12 złotych. Tuż przed 8:00 przypomniało mi się że nie zrobiłem xero dyplomu ani świadectwa maturalnego

- nerwówka - bez auta, bez komputera, tableta z internetem/mapą - jakoś udało się i szybko znalazłem punkt ksero na Mokotowskiej czynny od 8:00,

potem kawałek kolejki wejście do ambasady, pokoju-poczekalni. W poczekalni połowa Polaków połowa inne narodowości

w tym ludzie nie mówiący w żadnym oprócz swojego języka (to trochę przedłużało obsługę całości) oddanie papierów przy okienku - bardzo miła rozmowa,

odciski palców i rozmowa z konsulem - po angielsku (miałem wybór pl czy en) bardzo krótka, sympatyczna, nie ma się co stresować.

Chwilę po 10:00 opuściłem ambasadę oglądając tłum ludzi - kolejkę przed ambasadą i myśląc jakie to szczęście takie wylosowane GC :)

Ogólnie to jak się już wylosowało to cała reszta - badania, rozmowa itp to tylko formalność - nie stresujcie się tak ;-)

Zabrałem 1 z przyznanych mojej rodzinie 3 wiz - jeśli ktoś miałby podoną sytuację rodzinną - część jedzie część nie chce - miał jakieś pytania - służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolałbym GC niż 6 w lotto. Mnie najbardziej cieszą zarobione pieniądze :)

Ale najbardziej by mnie cieszylo zarabianie jak bym zarabial tylko dla przyjemnosci, a nie musial ;)

A do USA nie dla pieniedzy chce jechac... Tu tez mozna bardzo dobrze zarabiac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Zabrałem 1 z przyznanych mojej rodzinie 3 wiz - jeśli ktoś miałby podobną sytuację rodzinną - część jedzie część nie chce - miał jakieś pytania - służę pomocą.

Ja mam pytanie do podobnej sytuacji.

Czy mogę sam zgłosić się do ambasady na rozmowę, bez żony i dziecka?

Czy mimo to, iż powiem na rozmowie, że żona nie chce zemną jechać to dostanę sam wizę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie do podobnej sytuacji.

Czy mogę sam zgłosić się do ambasady na rozmowę, bez żony i dziecka?

Czy mimo to, iż powiem na rozmowie, że żona nie chce zemną jechać to dostanę sam wizę?

Spryciaż ;-P. Ech, Gdybym miał żonkę i gromadkę dzieci to pewnie tez bym chciał tak bryknąć na drugą stronę oceanu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...