Skocz do zawartości

Powracajacy Staly Rezydent- Proszę O Pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

JWitam!

Oto moja sytuacja. Zacznę od tego, ze obecnie mam 19 lat. Zielona kartę wylosowaliy z rodznaw roku 2006. Od tamtego czasu na stale w USA przebywał moj Tata, ja z reszta rodziny jezdzilismy do Stanow tylko w okresie wakacji, nie bylo to wiekszym problemem. Niestety w 2011 roku moj Tata zmarł, wtedy wlasnie w czasie wakacji bylam ostatnio w USA. Bylo to dla nas dość ciężkie przeżycie, ale musielism uporzadkować parę spraw. W lipcu 2011 wrocilam do Polski. W 2012 roku nie wyjechalam do Stanow- mialam maturę, potem rekrutację na studia, poza tym średnio chcialam tam jechac, tym bardziej, ze byliśmy w sredniej sytuacj finansowej. W tym roku jednak stwierdziłam, ze nie chcialabym rezygnowac z mozliwosci pobytu w USA i chcialabym starac o status powracajacego rezydenta. I tu moje pytanie, cży wydaje Wam sie, ze mam jakiekolwi szanse na otrzymacie statusu? Bądź co bądź nie potrafię wskazać konkretnej przyczyny przedluzenia pobytu poza granicami USA, chyba, ze studia byłyby wystarczajacym argumentem. Bardzo prosze o pomoc, z góry dziękuję.

Przepraszam za wszelkie błędy i niekiedy brak polskich znakow, tekst pisalam na telefonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę nikt nie jest w stanie mi pomóc? Może ktoś z Was starał się o status powracającego rezydenta? Od razu mówię, że czytałam kilka wątków na forum, ale niestety średnio mi pomogły. Bardzo mi zależy na powrocie do USA, jeśli udałoby mi się otrzymać status, planuję wyjechać na dłużej. Chciałabym formularz złożyć jak najszybciej dlatego zależałoby mi na jakiejś opinii. Z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO nie masz szans na status powracającego rezydenta. Nie jestes nawet w stanie udowodnić że kiedykolwiek mieszkałaś w USA na stałe. Studia nie są wystarczajacym powodem do starania sie o ten status, do tego słuzy biały paszport.

Naturalnie nie szkodzi spróbować, nie masz nic do stracenia.

Jeśli wciąż posiadasz fizyczną Zieloną Kartę, to po prostu spróbuj wjechać do USA jako zielonokartkowiec. Wielu osobom udaje sie ta sztuczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"

What if my trip abroad will last longer than 1 year?

If you plan on being absent from the United States for longer than a year, it is advisable to first apply for a reentry permit on Form I-131. Obtaining a reentry permit prior to leaving the United States allows a permanent or conditional permanent resident to apply for admission into the United States during the permit’s validity without the need to obtain a returning resident visa from a U.S. Embassy or Consulate abroad. Please note that it does not guarantee entry into the United States upon your return as you must first be determined to be admissible; however, it will assist you in establishing your intention to permanently reside in the United States. For more information, see the “Travel Documents” link to the left under “Green Card Processes & Procedures.”

If you remain outside of the United States for more than 2 years, any reentry permit granted before your departure from the United States will have expired. In this case, it is advisable to consider applying for a returning resident visa (SB-1) at the nearest U.S. Embassy or Consulate. An SB-1 applicant will be required to establish eligibility for an immigrant visa and will need a medical exam. There is an exception to this process for the spouse or child of either a member of the U.S. Armed Forces or civilian employee of the U.S. Government stationed abroad on official orders. For more information on obtaining a returning resident visa, see the Department of State’s webpage on returning resident visas at www.travel.state.gov. This information is listed under its Visa section for immigrants.

Additionally, absences from the United States of six months or more may disrupt the continuous residency required for naturalization. If your absence is one year or longer and you wish to preserve your continuous residency in the United States for naturalization purposes, you may file an Application to Preserve Residence for Naturalization Purposes on Form N-470. For more information, please see the “Continuous Residence and Physical Presence Requirements” under the Naturalization section of this website.

Additionally, absences from the United States of six months or more may disrupt the continuous residency required for naturalization. If your absence is one year or longer and you wish to preserve your continuous residency in the United States for naturalization purposes, you may file an Application to Preserve Residence for Naturalization Purposes on Form N-470. For more information, please see the “Continuous Residence and Physical Presence Requirements” under the Naturalization section of this website"

Bazujac na tym, ja bym umowil sie w ambasadzie/konsulacie na rozmowe. Mozna tez od razu starac sie o SB-1. Nic nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, dzwoniłam dzisiaj do Ambasady, pani spytała o powody, dla których nie wyjechałam do USA w ciągu roku. Tak jak pisała Jackie, uznała, że są one raczej niewystarczające, że musiałabym udowodnić konsulowi, że fizycznie nie miałam jak wyjechać, ale oczywiście może mnie umówić, z tym, że (jak podkreśliła) oczywiście opłata jest bezzwrotna...

Nie wiem co robić, mówiąc szczerze jestem trochę załamana, bo naprawdę chciałam wyjechać i zamieszkać w USA na stałe... Na samą myśl, że miałabym zrzekać się statusu rezydenta i starać się o wizę turystyczną mam łzy w oczach. Boję się trochę lecieć tak w ciemno, wiedząc, że mogą mnie wpuścić, ale równie dobrze mogą się przyczepić, a tego bym nie chciała...

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale chyba nie mogę się ot tak ubiegać o turystyczną? A może się mylę, wydawało mi się tylko, że czytałam na forum o osobach, które po tym, jak nie wyjechały do USA w przeciągu roku oddawały kartę i ubiegały się o wizę turystyczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nie jest zbyt specjalistyczna odpowiedź, ale ze mną po wizę stała dziewczyna, która ubiegała się o turystyczną mając "przeterminowaną" zieloną kartę i przy stoliku na dole o tym powiedziała, poprosili, żeby zaczekała i ktoś do niej potem podszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale chyba nie mogę się ot tak ubiegać o turystyczną? A może się mylę, wydawało mi się tylko, że czytałam na forum o osobach, które po tym, jak nie wyjechały do USA w przeciągu roku oddawały kartę i ubiegały się o wizę turystyczną.

Oczywiscie ze mozesz - bez najmniejszych problemow. Osobiscie - jezeli tak Ci zalezy na powrocie, probowalbym mimo wszystko wystapic o SB-1 - o turystyczna zawsze zdazyc wystapic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...