Skocz do zawartości

Wschodnie Wybrzerze A Komunikacja Miejska


Santos9

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

We wrzesniu wybieram sie na wschodnie wybrzeze (Nowy jork, Waszyngton i Miami). Nie mam prawka wiec bede musial korzystac z komunikacji miejskiej w kazdym miescie... Powiedzcie mi, jak to wyglada w tych miastach?Bylem w zeszlym roku na zachodzie, ale samochodem i wiem ze byla tragedia... Jak z bezpieczenstwem, kosztami itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem tylko komunikacji miejskiej w NY i jeśli mieszkasz w zasięgu metra powinieneś sobie poradzić. Sieć jest całkiem dobrze rozbudowana a ceny masz tu http://web.mta.info/nyct/fare/FaresatAGlance.htm

Czasem na przystankach metra jest policjant lub budka z obsługą w środku, ale nie na wszystkich stacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, jeszcze pytałeś o DC. W DC za metro w normalnych przejazdach płaci się w zależności skąd dokąd jedziesz. Im trasa dłuższa tym więcej. Są również autobusy. Często zostawiam samochód gdzieś na parkingu i używam komunikacji, głównie metra. Wielu znajomych w DC i NY nie posiada samochodu i żyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno znaleźć będzie miasto na świecie gdzie komunikacja miejska byłaby lepiej rozwinięta niż w New York. Linii metra masz praktycznie cały alfabet plus od 1 do 7. Ilości linii autobusowych nawet nie jestem w stanie podać .Komunikacją w NY dojedziesz wszędzie bez problemu.

Washington DC można obskoczyć pieszo. Tam jest wszystko praktycznie w jednym miejscu . Jest oczywiście metro.

A na Florydzie to raczej wskazany jest samochód .Samo Miami nie jest wcale ciekawym miastem.Warto objechać samochodem wszystkie okoliczne miasteczka ( Miami Beach,Palm Beach,Ford Lauderdale i wiele innych w pobliżu). W tej sytuacji raczej na komunikację nie licz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą w 100%. W NYC dojedziesz metrem wszędzie. Prawko tutaj nie bedzie Ci potrzebne. Samochodem Manhattanu nie zwiedzisz i każd powie Ci, ze to głupota. Każda dzielnica będzie w Twoim zasięgu. Ponadto masz też do dyspozycji Long Island Rail Road gdybyś chciał pojechać gdzieś głębiej na Long Island.

Tutaj mapa metra http://www.mta.info/maps/submap.html.

Tygodniowy metrocard jest tani !

Dość dobrze rozwinięta komunikacja jak w NYC jest tez w Londynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...