Skocz do zawartości

Wysyłanie Petycji Z Europy


Sara

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, Mam pytanie: czy petycję w USA trzeba złożyć osobiście czy można wysłać pocztą do odpowiedniego biura w Stanach? Mój narzeczony jest Amerykaninem i zdecydowaliśmy się na aplikowanie o wizę narzeczeńską. Problem jest jednak taki, że jest on w armii i obecnie stacjonuje we Włoszech. Zastanawiam, się czy może wysłać petycję pocztą z Europy?

Za informację z góry serdecznie dziękuję:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma różnicy skąd wyśle, ale dobrze by było zrobić to sprawdzonym i pewnym serwisem (kurier?)

If you live in the United States or abroad and are filing Form I-129F, then file your petition at:

The USCIS Dallas Lockbox

For U.S. Postal Service:

USCIS

P.O. Box 660151

Dallas, TX 75266

For Express mail and courier deliveries:

USCIS

Attn: I-129F

2501 South State Highway 121 Business

Suite 400

Lewisville, TX 75067

źródło http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.5af9bb95919f35e66f614176543f6d1a/?vgnextoid=1872aca797e63110VgnVCM1000004718190aRCRD&vgnextchannel=fe529c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1RCRD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech tój narzeczony pójdzie do Legal na swojej bazie oni mu wszystko wytłumaczą. Ja jestem ze swoim mężem teraz w Hiszpanii i wiem że wiele osób bierze tu ślub a potem załatwia zieloną kartę z bazy - jako spouse żołnierza stacjonującego overseas nie musisz mieszkać na terenie Stanów Zjednoczonych nawet kilku dni by otrzymać GC (jedyny warunek z tego co mi się wydaje - twój mąż po otrzymanu przez ciebie GC musi być przynajmniej jeden rok w wojsku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech tój narzeczony pójdzie do Legal na swojej bazie oni mu wszystko wytłumaczą. Ja jestem ze swoim mężem teraz w Hiszpanii i wiem że wiele osób bierze tu ślub a potem załatwia zieloną kartę z bazy - jako spouse żołnierza stacjonującego overseas nie musisz mieszkać na terenie Stanów Zjednoczonych nawet kilku dni by otrzymać GC (jedyny warunek z tego co mi się wydaje - twój mąż po otrzymanu przez ciebie GC musi być przynajmniej jeden rok w wojsku).

To był pierwszy plan wziąć ślub w bazie, niestety mój narzeczony kończy służbę i 9 września wylatuje do Stanów. A żeby dostać z navy autoryzację związku małżeńskiego trzeb ponoć czekać 90 dni, i dopiero wtedy można składać dokumenty w bazie celem zawarcia związku małżeńskiego. Także nie ma szans, że zdążymy (chyba że te 90 dni to taki maks, a nie typowy okres oczekiwania) W każdym razie request o autoryzację składamy, kto wie, może popodpisują szybciej i się wyrobimy od 9 września. Ale chcemy także od razu składac o wizę narzeczeńską, gdybyśmy autoryzacji nie dostali na czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje lepiej na wszelki wypadek zabezpieczyć się na każdą ewentualność. Ja niestety nic nie wiem na temat kurierów i autoryzacji związku (my go nie mieliśmy i nie potrzebowaliśmy). Jest jeszcze jedna możliwość - niech twój narzeczony zapyta się o możliwość przedłużenia pobytu we Włoszech nie do końca wiem jakie warunki musiał by spełnić ale wiem, że wiele osób to robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...