Skocz do zawartości

Aplikowanie O Wizę Do Usa A Unieważnione Wykroczenie


Rekomendowane odpowiedzi

mi sam sobie odpowiedziales na pytanie jak jest i czasami sie generalizuje ale tacy sa ludzie urodzeni w czepku ;)

moja znajoma poleciala,dostala prawie wszystko co mogla a i ktos inny poleci i dostanie po du,,,dlatego ze zle popadl chociaz osoby byly pozytywnie nastawione i z otwartym sercem i usmiechem

a wpadamy za to ze duzoo mowimy o osobie a ktos kto moze przeciw Nam wykorzystac..chcemy byc szczerzy,prawdziwi a wychodzi jak wychodzi

a gdzie pisze,tutaj o tym

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/police_certificates.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Sly: ok ale korupt nie został skazany (ukarany). I to jest fakt materialny. Fakt odbycia się rozprawy sądowej pod to nie podchodzi. Nie został ani skazany i potem zrehabilitowany, czy w sprawie apelacyjnej go uniewinniono, tylko po prostu z powodu odmówienia przyjęcia mandatu policja oddała sprawę do sądu. Nie był też aresztowany, a jedynie zatrzymany do kontroli i zatrzymano mu prawo jazdy, ale go potem uniewinniono w procesie karnym. Inna sprawa jakby był dawniej za to karany i w zaświadczeniu o niekaralności by mu tego już nie napisali (przedawnienie), to wtedy by mogły być kłopoty bo by coś zataił. Wedle praw nie popełnił przecież przestępstwa, bo mu go nie udowodiono (kara) a dowody z alkomatu były błędne (wg sądu), więc nie bierze się ich pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly: ok ale korupt nie został skazany (ukarany). I to jest fakt materialny. Fakt odbycia się rozprawy sądowej pod to nie podchodzi. Nie został ani skazany i potem zrehabilitowany, czy w sprawie apelacyjnej go uniewinniono, tylko po prostu z powodu odmówienia przyjęcia mandatu policja oddała sprawę do sądu. Nie był też aresztowany, a jedynie zatrzymany do kontroli i zatrzymano mu prawo jazdy, ale go potem uniewinniono w procesie karnym. Inna sprawa jakby był dawniej za to karany i w zaświadczeniu o niekaralności by mu tego już nie napisali (przedawnienie), to wtedy by mogły być kłopoty bo by coś zataił. Wedle praw nie popełnił przecież przestępstwa, bo mu go nie udowodiono (kara) a dowody z alkomatu były błędne (wg sądu), więc nie bierze się ich pod uwagę.

po pierwsze sprawe umorzona a nie uniewiniono go po drugie nie był to proces przed sądem karnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikun racja. Mając na myśli uniewinnienie chciałem obrazowo pokazać, że nie wykazano winy. Ale żeby było precyzyjniej: umorzono, tzn. że z braku przesłanek nie można w ogóle wszcząć właściwego procesu sądowego. Po drugie jaki to sąd to nie aż takiego znaczenia, liczy się charakter przestępstwa. W kodeksie drogowym nie ma wypisane co grozi za prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu, ale jest to już sankcjonowane przez kodeks karny. Zatem ewentualne proces byłby procesem karnym czyli wg. prawa karnego.

Wg mnie korupt nie powinien się martwić tą sprawą, bo nie było wyroku, nie został nigdzie wpisany (a po czasie przedawnienia wykreślony z rejestru - jak to ma miejsce w niektórych przypadkach na forum).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piszę to też z punktu prawa w USA. Tam się nikt nie patrzy na sprawę jak jest umorzenia z braku dowodów czy jest uniewinnienie. To są raczej fundamentalne rozstrzygnięcia w prawodawstwie zachodnim. Co innego terminy, kwalifikacje zarzutów czy inne. Ale w USA jak i w PL nikt nie uzna cię za osobą skazaną wyrokiem, skoro cię sąd uznał za niewinnego czy umorzył sprawę z braku dowodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...