Skocz do zawartości

Aplikowanie O Wizę Do Usa A Unieważnione Wykroczenie


Rekomendowane odpowiedzi

Piszę tak, ponieważ mieliśmy z mężem pewien problem podczas wizyty. Otóż w tym właśnie punkcie o zatrzymaniu napisaliśmy, że mąż był zatrzymany na 48 godzin za udział w bójce i że póżniej został zwolniony bo była to samoobrona (sytuacja miała miejsce 14 lat temu ;), chcieliśmy być uczciwi nie wiedząc co na rozmowie mogą wygrzebać.

Na spotkaniu z konsulem wszystkie dokumenty były super, tylko do tego punktu się przyczepił, że potrzebuje tłumaczenia wyroku. Tłumaczymy mu, że wyroku nie było w tej sprawie, a on dalej, że zaświadczenie z policji dosłać, że taka sytuacja miała miejsce. Zadzwoniliśmy na komisariat, tam nas wyśmiali (nie dziwię się). Pisanie listów do prokuratury, która umorzyła jak się okazało sprawę o jakieś zaświadczenie- dostaliśmy pismo, że dokumenty dot. tej sprawy już dawno są na makulaturze.

Podczas rozmowy z prokuratorem nasłuchałam się jakie niemądre było umieszczanie takiej informacji we wniosku, bo "Ameryka to nie jest jakiś wielki brat i nie ma nieograniczonego dostępu do polskiej dokumentacji". Wysłaliśmy ponownie do ambasady tłumaczenie listu o oddaniu dokumentów na makulaturę i na szczęście dzisiaj otrzymaliśmy paszporty z wizą. Morał z tego widzę jeden- jak nie masz nic w rejestrze z KRK- nic w formularzu nie zaznaczaj. Gdybym mogłą cofnąć czas, tak właśnie bym zrobiła :) Ile nerwów i stresu człowiek zaoszczędzi!

Kompletnie nie masz racji ani żadnej wiedzy na ten temat dobrze że cie wyśmiali. należało Ci się...sorry ale taka jest prawda ośmieszyłas się...

Po pierwsze ja dzisiaj mogę zostać zatrzymanym przez policje na 48h bo przypominam seryjnego mordercę, każdy moze byc zatrzymany...jeżeli mnie wypuszczą, to sprawy nie było....nic nigdzie nie wykazuje bo co tydzien moge byc zatrzymywany o to ze przypominam gwałciciela, seryjnego morderce, ze mnie podejrzewają o to i o tam to...zatrzymanie do wyjasnienia nie ma nic związanego z karalnąścią !!!!

Po drugie jezeli policja uważa że ma mocny materiał dowodowy wystepuje o areszt, a jeżeli areszt nie jest konieczny to policja przygotowywuje materiał i albo umarza albo przekazuje prokuraturze tzw materiał z "postepowania przygotowawczego"...nastepnie prokurator ma 30 dni bodajże na to żeby albo :

1 - sprawe umorzyć

2 - skierować akt oskarżenia do sądu.

Jeżeli prokurator wybrał opcję 2 to zaznaczasz że jestes charged i sprawa jest w toku...otrzymujes taką informacje listem poleconym i wiesz że jestes charged i czy prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci aresztu czy nie, i wiesz z jakiego artykułu i paragrafu jestes oskarzona...

Jeżeli prokurator wybrał umorzenie sprawy to sprawy nie było nigdy nie byłas oskarzona ani skazana...

(To wszystko nie miało miejsca w przypadku kolegi bo on został oskarzony przez policję o wykroczenie)

I teraz jeżeli zostanie ktos skazany wyrokiem przez sąd to jest w polskim prawie karanym....natomiast jeżeli po paru latach odebrał zaswiadczenie o niekaralności i ma czyste konto bo mineło np 10 lat i nic tam juz nie ma to wg prawa polskiego nie był karany...ale aplikacje składa się wg prawa amerykańskiego tak jak pisał sly, i jeżeli ktos taki napisze że nie był karany to wg prawa amerykańskiego kłamie, bo nie ma tam przedawnienia (chyba że jest pytanie czy byłes skazany w ciagu ostatnich 5 czy 10 lat)

Ciebie wysmiali bo z tego co piszesz twój mąż był zatrzymany w celu wyjasnienia 14 lat temu, i w żadnym wypadki nie trzeba było tego wpisywac....

Natomiast jezeli twój mąż byłby skazany za pobicie przez sąd na wniosek prokuratury z art 157 KK i byłoby to X lat temu i byscie tego nie wykazali, to byłoby to kłamstwo we wniosku...po latach przy ubieganiu sie o obywatelstwo byłby to argument żeby was deportować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dziękuję za szczegółowe odpowiedzi, naprawdę mi pomagacie.

Ale widzę też, że zdania są podzielone. Nie wiem w końcu co robić - nic nie wpisywać czy zrobić to dopiero jak upewnię się, że nie mam nic w rejestrze? Jak dla mnie to absolutnie nic nie powinienem tam mieć. Mam 21 lat a wcześniej dostałem 2 mandaty i to wszystko. Sprawa jest umorzona po zasięgnięciu opinii u biegłego toksykologa i stwierdzono, że wyniki badania były błędne - czyli nie kwalifikowałem się w ogóle pod wykroczenie.

Ale wiadomo, że logika i prawo często nie idą w parze.

Zajrzałem teraz do tych papierów i jest tam umorzenie postępowania oraz, że byłem obwiniony o wykroczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szczegółowe odpowiedzi, naprawdę mi pomagacie.

Ale widzę też, że zdania są podzielone. Nie wiem w końcu co robić - nic nie wpisywać czy zrobić to dopiero jak upewnię się, że nie mam nic w rejestrze? Jak dla mnie to absolutnie nic nie powinienem tam mieć. Mam 21 lat a wcześniej dostałem 2 mandaty i to wszystko. Sprawa jest umorzona po zasięgnięciu opinii u biegłego toksykologa i stwierdzono, że wyniki badania były błędne - czyli nie kwalifikowałem się w ogóle pod wykroczenie.

Ale wiadomo, że logika i prawo często nie idą w parze.

Zajrzałem teraz do tych papierów i jest tam umorzenie postępowania oraz, że byłem obwiniony o wykroczenie.

Skoro byłes obwiniony o wykroczenie i do tego masz umorzenie postepowania z braku dowodów bo alkomat był zepsuty, a nie za bardzo sie z tym czujesz i chciałbys potraktować konsula jak księdza w konfesjonale no to powiedz że prowadziłes pod wpływem i że sie przyznajesz - jedyne wyjście jakie ci zostalo. Wrzuc outcome rozmowy na forum, jetem ciekaw jak Cie potraktuja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś tu nie rozumiem.

Podczas spełniania warunków loterii jak również otrzymania wizy imigracyjnej w jakikolwiek inny sposób trzeba dostarczyć zaświadczenie o niekaralności. Nie trzeba go tłumaczyć i jest ono wyznacznikiem dla prawa amerykańskiego, czy dany osobnik jest OK w kwestii karalności. W polskim prawie jazda po alkoholu od 0,2 promila do 0,5 promila jest wykroczeniem i nawet jeśli będzie wyrok sądu grodzkiego skazujący na np. 6 miesięcy zakazu, to fakt ten nie będzie wykazany w kartotekach, bo jest to wykroczenie, a nie przestępstwo. Idąc tym tropem, jeżeli nasze zaświadczenie o niekaralności jest dla ambasady wystarczające to dlaczego miało by to być inaczej już na terenie US, wszak ambasada to też terytorium US?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no OK, ale... wymagają polskiego zaświadczenia.

No właśnie, skoro wymagają zaświadczenia polskiego to musi spełniać ono wymagania prawa amerykańskiego, czyż nie?

Jak polskie zaświadczenie może spełniac wymagania prawa amerykańskiego ? przeciez nie dostosuja Ci prawa do prawa obcego kraju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W celu wyeliminowania trwałego charakteru wskazanych powyżej następstw skazania, w szczególności efektu naznaczenia i umożliwienie skazanemu ponownego osiągnięcia statusu pełnoprawnego członka społeczności, polski ustawodawca przewidział instytucje zatarcia skazania, którą regulują art. 76 oraz 106 - 108 kodeksu karnego.

Zatarcie skazania jest pewnego rodzaju fikcją prawną, polegającą na tym, że z chwilą zatarcia skazania uważa się je za niebyłe. (art.106 kk).

Skazanie zatarte nie może więc rodzić żadnych konsekwencji prawnych, nikt też nie może ograniczać praw osoby, której skazanie uległo zatarciu.

Skutkiem powyższego jest to, że osoba, której skazanie uległo zatarciu, może twierdzić, iż jest osobą niekaraną."

Więc jeżeli ktoś ma zatarcie skazania to wg polskiego prawa nie był karany ale wg amerykańskiego był...

Natomiast nie można sobie gdzies w głowie dostosowywac polskiego prawa do amerykańskiego...jezeli u nas sciaganie plików nie jest karalne a ktoś ściąga to przecież nie pójdzie i na rozmowie nie powie sciagałem pliki powinienem byc karany więc wpisałem że jestem karany itd...

kolega kurupt miał umorzenie w sprawy o wykroczenie- ukaranie mandatem "bo alkomat był wadliwy" natomiast jest bardzo ucziwym człowiek w związaku z tym bedzie mu trudno w dzisiejszym świecie a z rozmowy u konsula wyleci prawdopodobnie na kopach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...