Skocz do zawartości

I-129F - Wysyłanie Petycji, Krok 1


Sara

Rekomendowane odpowiedzi

Hej:)

Na stronie USCIS http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.5af9bb95919f35e66f614176543f6d1a/?vgnextoid=a10e4154d7b3d010VgnVCM10000048f3d6a1RCRD&vgnextchannel=db029c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1RCRD

nie ma informacji, że przy wysłaniu petycji/ formy I-129F trzeba również dostarczyć inne informacje/formularze/dowody. Piszą tylko o fee w wysokości 340 dolarów.

Czy możecie mnie odesłać na stronę oficjalną, w której bardziej szczegółowo byłoby wylistowane jakie dokumenty trzeba złożyć przy wysyłaniu pierwszej petycji?

Z góry dzięki :)

A przy okazji, jakie dowody związku wysyłaliście (chcę zminimalizować ryzyko RFE). Mamy wybranych kilka wspólnych zdjęć, billing z mojego telefonu za kilka miesięcy, print screeny skypa i fb. Nie wiem czy to wystarczy... A billing jest po polsku, nie wiem czy uznają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do dowodów związku to najlepiej mieć bilety lotnicze, boarding passy i kwity za bagaż, żeby udowodnić, że się do siebie latało. Print screeny skrzynki mailowej czy coś, jakieś pocztówki/xero stempli pocztowych, Same zdjęcia to mało. My wrzuciliśmy po trochę różnego typu dowodów: z sześć zdjęć z różnych miejsc i rozłożonych w czasie - Polska i USA -w tym zdjęcie z zaręczyn. (Pamiętaj, żeby opisać zdjęcia na ich odwrocie). Wszystkie bilety lotnicze itp. xerówki pocztówek, które sobie wysyłaliśmy, screeny skrzynki mailowej (ze 4 strony z przeciągu 18 miesięcy). I to chyba wszystko, bo jakoś sobie więcej nie umiem przypomnieć. Byli usatysfakcjonowani ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sara pamietaj ze do I-129Fdolaczasz glownie dowody spotkania a nie zwiazku, zdjecia to secondary evidence a billingi to dowody utrzymywania kontaktu , jezeli dolaczysz tylko to, RFE masz prawie jak w banku.

pomysl o jakichkolwiek dokumentach ktore pokaza ze byliscie w tym samym czasie w tym samym miejscu, miescie, kraju- rezerwacje, bilety imienne, boarding passy, strony z paszportu twoje i narzeczonego jesli oboje lataliscie i zdjecia tez ale dodatkowo, nam znajomy prawnik polecil zeby zdjecia byly na tle pominkow, znanych budynkow itp zeby zidentyfikowac miejsce. Polecam napisac biografie , opis zwiazku z tym odowodami, inni tak robili, my tez po RFE. Latwiej Ci wtedy stwierdzic czy wszystko co dostarczyliscie trzyma sie kupy i udowadnia spotkanie i zwiazek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się czemu zdjęcia są secondary evidence na to, że się spotkaliśmy?

będziemy mieć potwierdzenie z dwóch hotelów, oraz oficjalne przepustki do bazy amerykańskiej we Włoszech gdzie on był moim "sponsorem", abym mogła tam wejść. plus zdjęcia. mam nadzieję, że to wystarczy. Aha i jeszcze wypełnione na oficjalnym militarnym wniosku zeznanie jego współlokatora, że z nimi mieszkałam podczas odwiedzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja też tego nie rozumiem, bo jak dla mnie boarding passy są dowodem wyłącznie na to, że gdzieś poleciałam, a nie na to, że się z kimś spotkałam, no ale cóż, takie są wymagania. Dacie radę! Wojskowym zdaje się ufają! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos tutaj powiedzial ze zdjecia sa secondary evidence; ja nie wiem jak to wyglada z punktu widzenia prawa, ale moge Ci powiedziec, ze do petycji za pierwszym razem dolaczylismy glownie zdjecia, listy i moze ze dwa dowody na fizyczne spotkanie i skonczylo sie to RFE.

Tak jak Laurka pisze: karta pokladowa moim zdaniem nie udowadnia nic poza tym, ze ktos gdzies polecial, ale widac ze Immigration jest usatysfakcjonowane dowodami pt " bylismy w tym samym miejscu/kontynencie, o tym samym czasie".

Sara, co do dowodow o ktorych piszesz, wydaje mi sie ze powinny byc wystarczajace.

Powodzenia i zycze duzo, duuuuuzo cierpliwosci podczas oczekiwania na NOA2!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...