Skocz do zawartości

Papierosy Z Polski Czy Na Strefie Bezcłowej?


bigwiśnia

Rekomendowane odpowiedzi

Lecę 12 czerwca z Warszawy do Atlanty liniami Air Frace. Mam przesiadke w Paryżu i mam na to dwie godziny. Chce zabrać chociaż 10 paczek że świeżo po przylocie nie latać i nie szukać szczególnie, że papierosy w montgomery w Alabamie kosztuja około 10$. Pytanie wypisze pokolei to będzie łatwiej:

a) Czy bardziej opłaca się kupić w Pl czy strefie bezcłowiej w Paryżu?

B) Ile paczek można zabrać i w któym bagażu?

c) Co się robi się z papierosami kupionymi w strefie bezcłowiej? Kupuje, wsadzam do bagażu podręcznego a później w Atlancie po prostu wyciadam i ciesze się moimi papierosami?

d) Można kupić papierosy w samolocie (gdzieś o tym czytałem ale artykuł był chyba z 2008r)?

e) Jak mają się ceny w strefie bezcłowiej a w ew samolocie?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecę 12 czerwca z Warszawy do Atlanty liniami Air Frace. Mam przesiadke w Paryżu i mam na to dwie godziny. Chce zabrać chociaż 10 paczek że świeżo po przylocie nie latać i nie szukać szczególnie, że papierosy w montgomery w Alabamie kosztuja około 10$. Pytanie wypisze pokolei to będzie łatwiej:

a) Czy bardziej opłaca się kupić w Pl czy strefie bezcłowiej w Paryżu?

B) Ile paczek można zabrać i w któym bagażu?

c) Co się robi się z papierosami kupionymi w strefie bezcłowiej? Kupuje, wsadzam do bagażu podręcznego a później w Atlancie po prostu wyciadam i ciesze się moimi papierosami?

d) Można kupić papierosy w samolocie (gdzieś o tym czytałem ale artykuł był chyba z 2008r)?

e) Jak mają się ceny w strefie bezcłowiej a w ew samolocie?

Pozdrawiam.

B)A traveler may include up to 100 cigars and 200 cigarettes in the $800 exemption from duty.

c) Tak

d) Tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie? Przeciez one nie maja dymu, dzialaja na baterie I sa na bazie wodnej. Oczywiscie pytam z ciekawosci :D

Papierosy elektroniczne nie są w same sobie zakazane przez władze, przynajmniej w USA (choć DOT planowało wprowadzenie takiego zakazu). Ta decyzja jest pozostawiona liniom lotniczym, które de facto zakazują e-papierosów przez swoje własne przepisy. Zdroworozsądkowo, biorąc pod uwagę przewrażliwienie ludzi w samolocie, obsługi czy air marshals, bo "co mu się tam dymi", może dojść do nieprzyjemności nieprzewidywalnych w skutkach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...