Skocz do zawartości

Slub Na Wizie Turystycznej


promocja

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli sie leci z intencja legalizacji pobytu to i po 2 latach mozna miec problemy..

Tak sa tacy ze czekaja pare miesiecy ale wtedy i tak musza mowic jak wyzej napisane,ze slub nie byl planowany

I widze ze chcesz przez akt urodzenia wpasc juz na granicy,,pewna dziewczyna miala dyplomy ,miala 2 rozmowe i bagaze do przegladu i miala problemy na granicy

bo po co turyscie dyplomy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację - zawsze można się jakoś przygotować ;)

tak spytam jeszcze - wiecie ile trwa cała procedura aktualnie odnośnie wizy narzeczeńskiej?

Mój chłopak jest Amerykaninem -> ile zajęłoby nam wszystko (do momentu aż otrzymam pozwolenie na legalną pracę) chodzi mi o najkrótszy czas ponieważ nie chcę siedzieć na jego "łasce" i chciałabym pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

promocja - u mnie bylo nastepujaco:

Przylecialam w kwietniu do Stanow na wizie turystycznej razem ze swoim chlopakiem (Amerykanin) po wspolnie spedzonych Swietach Wielkanocnych w Polsce. Planowalismy spedzic w USA jeszcze dwa tyg razem. Okazalo sie ze jestem w ciazy. Postanowilismy sie pobrac a ja zdecydowalam sie zostac dluzej sila rzeczy.

Slub wzielismy w czerwcu, pod koniec lipca wyslalismy papiery legalizujace moj pobyt. Na koniec sierpnia mialam wezwanie na odciski a na poczatek pazdziernika na rozmowe z Urzednikiem. Dostalam Zielona Karte na 2 lata. Otrzymalam ja dokladnie tydzien po wygasnieciu waznosci pozwolenia na pobyt (6 miesiecy mialam). Poszlam zalatwic SSN, czekalam tydzien az przyszedl poczta. Moglam isc legalnie do pracy.

Odpowiadajac na Twoje pytanie o czas, o to kiedy bedziesz mogla zaczac pracowac - u mnie bylo ok 3,5 miesiaca od wyslania dokumentow legalizujacych status. Mysle ze szybko. Pamietaj slub to jedno a legalizacja statusu drugie.

U mnie nie bylo zadnego problemu ze wzielam slub na wizie turystycznej, ale fakt na Interview bylam juz w widocznej ciazy.

Co do dokumentow do slubu akt urodzenia rodzice mi wyslali z Polski przed slubem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...