Skocz do zawartości

Slub Na Wizie Turystycznej


promocja

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka,

chciałam dowiedzieć się kilku szczegółów, których nie znalazłam nigdzie na forum, wszędzie opisywana jest tylko wiza narzeczeńska a moje pytanie dotyczy czegoś innego.

W zeszłym roku pojechałam do Stanów na wizie turystycznej - moja wiza jest jeszcze ważna 5 lat. Poznałam tam faceta - Polak który ostatnio zrobił obywatelstwo amerykańskie. Mamy kontakt do dzisiaj - zaiskrzyło i chcemy się pobrać.

Wszędzie czytałam, że jedną z możliwości które są jest wiza narzeczeńska jednak co jeśli pojechałabym tam znów na wizie turystycznej i wzięlibyśmy ślub właśnie w ten sposób.

1)Czy możemy iść do Urzędu Imigracyjnego z papierami właśnie w takim "stanie" - kiedy wzięliśmy ślub po

2)Czy jest coś w rodzaju zakazu małżeństwa na wizie turystycznej?

3)Jak wygląda cała procedura jeśli chodzi o pozwolenie na pracę?

4)Jak się ma sprawa dotycząca green card? (na ile się ją dostaje gdyż moja koleżanka ostatnio pierwszą po ślubie otrzymała na 10 lat od razu)

5)Jak wygląda procedura jeśli chodzi o małżeństwo w USA - co powinnam zrobić jakie dokumenty mieć itd. Zaznaczam, że wjazd na wizie turystycznej, ponieważ nie chciałabym czekać kolejne miesiące na zatwierdzenie wizy narzeczeńskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

chciałam dowiedzieć się kilku szczegółów, których nie znalazłam nigdzie na forum, wszędzie opisywana jest tylko wiza narzeczeńska a moje pytanie dotyczy czegoś innego.

W zeszłym roku pojechałam do Stanów na wizie turystycznej - moja wiza jest jeszcze ważna 5 lat.

Jeżeli przyjechałaś do USA w zeszłym roku, a mamy już czerwiec, to idę o zakład, że przesiedziałaś swoje 6 miesięcy wbite na formularzu I-94. Jeżeli tak jest, to Twoja wiza w paszporcie to już wyłącznie bezwartościowa, kolorowa wklejka, a nie wiza turystyczna. Czytaj: jak wyjedziesz, to na tej wizie już z powrotem nie wjedziesz. W zależności od tego, kiedy przyjechałaś do USA, możesz mieć 3-letniego bana na wjazd, jeżeli przekroczyłaś dozwolony pobyt o 180 dni. Jeszcze raz jasno podkreślam: ważność wizy nie jest tożsama z długością dozwolonego pobytu.

Poznałam tam faceta - Polak który ostatnio zrobił obywatelstwo amerykańskie. Mamy kontakt do dzisiaj - zaiskrzyło i chcemy się pobrać.

Masz z nim jedynie kontakt, ale chcecie się pobrać? To znaczy, nie mieszkacie razem, nie macie żadnych wspólnych więzi itp.? To może się wydać urzędnikom bardzo podejrzane, jeżeli będziesz chciała zalegalizować pobyt przez ślub z nim.

Wszędzie czytałam, że jedną z możliwości które są jest wiza narzeczeńska jednak co jeśli pojechałabym tam znów na wizie turystycznej i wzięlibyśmy ślub właśnie w ten sposób.

Jeżeli Twoja wiza jest jeszcze ważna (patrz wyżej), to wjazd na niej z zamiarem regulacji statusu to fraud. Możecie natomiast pobrać się teraz i składać papiery o regulację statusu zaraz po tym, albo wrócić do kraju i wystąpić o odpowiednią dla Ciebie wizę.

1)Czy możemy iść do Urzędu Imigracyjnego z papierami właśnie w takim "stanie" - kiedy wzięliśmy ślub po

W USA nie "idzie się" do Urzędu Imigracyjnego. Wszystko załatwia się drogą pocztową. W Waszym przypadku musielibyście zrobić concurrent filing formularzy I-130 i I-485. Procedura jest dość prosta i często spotykana. Obecnie czas potrzebny na rozpatrzenie takiej sprawy to jakieś 3-4 miesiące.

2)Czy jest coś w rodzaju zakazu małżeństwa na wizie turystycznej?

Nie. Prawo jedynie stanowi, że zabroniony jest wjazd na wizie nieimigracyjnej do tego nieprzeznaczonej, z zamiarem regulacji statusu i zostania w USA na stałe.

3)Jak wygląda cała procedura jeśli chodzi o pozwolenie na pracę?

Razem z I-130 i I-485 składasz formularz I-765 aby otrzymać dokument EAD który uprawnia do pracy na terenie USA oraz formularz I-131 aby otrzymać dokument AP, który uprawnia do powrotu do USA po tymczasowej podróży zagranicznej. Aplikanci o regulację statusu otrzymują obecnie kartę "combo", która łączy EAD i AP. Czas oczekiwania to około 2 - 3 miesiące. Zielona karta "zastępuje" EAD i AP.

4)Jak się ma sprawa dotycząca green card? (na ile się ją dostaje gdyż moja koleżanka ostatnio pierwszą po ślubie otrzymała na 10 lat od razu)

Jeżeli rezydentura rozpoczyna się w ciagu dwóch lat od daty zawarcia małżeństwa, wtedy GC jest wydawana na okres próby 2 lat. Trzeba potem złożyć formularz I-751 usuwający warunkowość statusu, by otrzymać kartę ważną 10 lat.

5)Jak wygląda procedura jeśli chodzi o małżeństwo w USA - co powinnam zrobić jakie dokumenty mieć itd. Zaznaczam, że wjazd na wizie turystycznej, ponieważ nie chciałabym czekać kolejne miesiące na zatwierdzenie wizy narzeczeńskiej.

Procedura różni się w zależności od stanu, w którym przebywasz, ale generalnie polega ona na tym, że trzeba się przejść po "marriage license" do county clerka z odpowiednimi dokumentami tożsamości. Najlepiej zadzwonić i się dopytać. Taka licencja jest ważna np. 60 dni i w tym czasie możecie iść się pobrać jak i gdzie Wam się podoba.

Post przeniesiony z działu Cr1 do działu Emigracja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wypowiedzi Pani opisującej zagadnienie wynika, że jest ona w Polsce, ponieważ utrzymuje ona kontakt korespondencyjny z obywatelem USA i pytanie wstępne sformułowane jest w sposób jasno na to wskazujący.

Odpowiadając na Pani wstępne pytanie - zachęcam do wyjazdu do USA w celu zawarcia związku małżeńskiego posiadając właściwą kategorie wizową. Jakkolwiek prawo nie zabrania zawierania związków małżeńskich osobom posiadającym wizy biznesowo/turystyczne, to takie małżeństwa objęte są szczególnym nadzorem ze strony DHS.

Pozostałe zagadnienia zostały ogólnie omówione w poście użytkownika jkb. Po szczegółowe informacje odsyłam do stron USCIS, jak również do analizy wpisów niniejszego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest - jestem obecnie w Polsce i w lipcu jade do niego i chcemy sie pobrac. Zastanawiam się tylko jak wygląda cała procedura - skoro nie zabrania nikt nikomu się żenić na wizie turystyczniej - oczywiście rozumiem, że nie można wjechać z niejako "bezczelnym" zamiarem - to jeśli wyjdą tego rodzaju sytuacje czy jest to coś złego?
chodzi mi o to, że z tego co czytałam na forum załatwianie wizy narzeczeńskiej trwa ok 6 miesięcy - a ja nie chcę kolejnej rozłąki. Dlatego pytam - nie chcę być ciężarem dla niego i chciałabym zacząć tutaj pracować i żyć na spokojnie. Czy będzie jakiś problem z zalegalizowaniem mojego pobytu jeśli wybrałabym opcję ślubu na wizie turystycznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wyjdzie ze tak wlecialas jak kto napisalas "bezczelnie z zamiarem" to zobaczysz krotko USA i zostaniesz deportowana .

Slub jest ok a legalizacja to inna sprawa

nalezy pokazac ze slub nie byl planowany i byl spontaniczny oraz ze wiza do tego nie posluzyla oraz wlot na teren USA

Inaczej mozesz miec problemy na rozmowie,z 2 rozmowa bo czasami sie wzywa takie osoby na kolejna rozmowe.

a do tego osoby wpadaja na granicy jak wyjdzie ze masz jakies dokumenty swiadczace o legalizacji pobytu np akt urodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest - jestem obecnie w Polsce i w lipcu jade do niego i chcemy sie pobrac. Zastanawiam się tylko jak wygląda cała procedura - skoro nie zabrania nikt nikomu się żenić na wizie turystyczniej - oczywiście rozumiem, że nie można wjechać z niejako "bezczelnym" zamiarem - to jeśli wyjdą tego rodzaju sytuacje czy jest to coś złego?

chodzi mi o to, że z tego co czytałam na forum załatwianie wizy narzeczeńskiej trwa ok 6 miesięcy - a ja nie chcę kolejnej rozłąki. Dlatego pytam - nie chcę być ciężarem dla niego i chciałabym zacząć tutaj pracować i żyć na spokojnie. Czy będzie jakiś problem z zalegalizowaniem mojego pobytu jeśli wybrałabym opcję ślubu na wizie turystycznej?

Moze byc problem - nie przewidzisz tego. W najgorszym przypadku moze skonczyc sie banem. Chcesz zminimalizowac ryzyko, zrob to jak nalezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie od wlotu na turystycznej powinnam wziąć ślub, żeby nie było problemów?

Z tego co się dowiadywałam powinnam mieć ze sobą akt urodzenia - jedno pytanie - jak później udokumentować że nie miałam go ze sobą w momencie kiedy wlatywałam -> czy jakieś potwierdzenie otrzymania go drogą listową podczas mojego pobytu tutaj wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest i bedzie, bo caly czas planujesz jak wjechac na turstycznej i zalegalizowac pobyt. To jest fraud. Skoro jestes w Polsce, zrobcie K1 -> AOS i juz. Albo pobierzcie sie i CR1.

Swoja droga, sporo osob na visajourney mowi, ze immigrant intent przy wjezdzie nie moze byc jedyna podstawa do odmowy AOS. Ile w tym prawdy - nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...