Skocz do zawartości

Lekarstwa - Bagaż Podręczny Czy Rejestrowany?


xox

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, ponieważ przez chorobę przewlekłą muszę zabrać ze sobą na 3 miesiące sporo lekarstw, będzie jakieś ok. 600-700 tabletek (!) i teraz się zastanawiam gdzie mam to spakować. Linie lotnicze nie radzą pakować do rejestrowanego, ale nie wyobrażam sobie tego spakować do podręcznego, no chyba, że innej możliwości bym nie miała, ale jakby przy kontroli to na pewno by się zainteresowali i może jeszcze kazali by mi się tego pozbyć… Te lekarstwa są bardzo ważne i muszę je brać codziennie. Już nie wiem co powinnam zrobić, tak dużej ilości jeszcze nie przewoziłam, bo na tak długo nie wyjeżdżałam. Czy muszę mieć jakieś "pisemko" od lekarza, że muszę te leki przyjmować czy coś w tym stylu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieraz przewoziłem sporo leków z Polski do USA ale tylko w bagażu rejestrowanym .W bagażu podręcznym tylko ilość potrzebną w czasie podróży.A odpowiednie zaświadczenie od lekarza w j.angielskim możesz mieć.

czy jeśli miałabym zaświadczenie to mogłabym włożyć wszystkie leki do podręcznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jeśli miałabym zaświadczenie to mogłabym włożyć wszystkie leki do podręcznego?

Nawet jeśli będziesz mogła i będziesz miała zaświadczenie, to z dużą ilością leków możesz sobie zaserwować długą kontrolę. Nie lepiej włożyć do nadawanego dużą część? Masz większe szanse przejścia bez jakiegoś grzebania w bagażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli będziesz mogła i będziesz miała zaświadczenie, to z dużą ilością leków możesz sobie zaserwować długą kontrolę. Nie lepiej włożyć do nadawanego dużą część? Masz większe szanse przejścia bez jakiegoś grzebania w bagażu.

boję się tylko, że stracę bagaż główny i wtedy lekarstwa, a do tego szczerze mówiąc już mi się nie zmieszczą w głównym, a mam pusty podręczny ;)

o ile wydłuży się czas kontroli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boję się tylko, że stracę bagaż główny i wtedy lekarstwa, a do tego szczerze mówiąc już mi się nie zmieszczą w głównym, a mam pusty podręczny ;)

To jest zawsze ryzyko, ale bagażu nie gubią codziennie. Jeszcze mi się nie zdarzyło a latam dość często. Opóźniony bagaż tak, ale w przeciągu 24h był dostarczony.

Możesz włożyć zapas na 2 tyg czy miesiąc do podręcznego. W razie czego ktoś z Polski może Ci dosłać leki. Możesz przełożyć część ubrań do podręcznego. Ja wożę zawsze jedną, dwie zmiany, jakieś przybory kosmetyczne, bo już kilka razy utknąłem z uwagi na odwołany lot, a bagażu nadawanego nie oddają przeważnie.

Ile wydłuży się czas kontroli? Nie wiadomo, bo mogą sprawdzać recepty, kontaktować się z kimś, kto ma wiedzę na ten temat. Przyznam się, że jeszcze nikt mnie o receptę nie spytał i w ogóle nie oglądał co wiozę nawet jak wiskali podręczny. Bardziej ich interesował sztyft i elektronika. Gdyby tak każdemu sprawdzali recepty, to by żaden samolot nie odleciał. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zawsze ryzyko, ale bagażu nie gubią codziennie. Jeszcze mi się nie zdarzyło a latam dość często. Opóźniony bagaż tak, ale w przeciągu 24h był dostarczony.

Możesz włożyć zapas na 2 tyg czy miesiąc do podręcznego. W razie czego ktoś z Polski może Ci dosłać leki. Możesz przełożyć część ubrań do podręcznego. Ja wożę zawsze jedną, dwie zmiany, jakieś przybory kosmetyczne, bo już kilka razy utknąłem z uwagi na odwołany lot, a bagażu nadawanego nie oddają przeważnie.

Ile wydłuży się czas kontroli? Nie wiadomo, bo mogą sprawdzać recepty, kontaktować się z kimś, kto ma wiedzę na ten temat. Przyznam się, że jeszcze nikt mnie o receptę nie spytał i w ogóle nie oglądał co wiozę nawet jak wiskali podręczny. Bardziej ich interesował sztyft i elektronika. Gdyby tak każdemu sprawdzali recepty, to by żaden samolot nie odleciał. :)

bardzo dziękuję za rady! w takim razie zrobię tak jak piszesz, myślę, że będzie to najlepsze rozwiązanie.

obawiałam się tylko o leki, a zupełnie zapomniałam o innych rzeczach, które w czasie opóźnienia/zagubienia bagażu będę mi też potrzebne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nalezy miec recepte,zaswiadczenie ,bo raz nie wiadomo na kogo sie trafi oraz jakie to sa leki ;)

:) Jak wykupiła leki to już chyba recepty mieć nie będzie miała, ale zaświadczenie może być potrzebne z innego powodu jeszcze. Jakby coś się stało z zapasami, miejscowy lekarz może przepisać potrzebne leki. Dlatego tłumaczenie, jeśli oryginał nie jest po angielsku, przetłumaczyłbym przysięgle. Zanim pojedziesz możesz sprawdzić, jaki jest odpowiednik leku w USA na wszelki wypadek. Mój lek w USA jest bez recepty w Walmarcie i dużo taniej, w Polsce na receptę i drożej, a pyralgina dostępna na receptę w Polsce, zakazana w USA. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...