Skocz do zawartości

Czy W Usa (Waszyngton, Ny) Są Kantory?


AgiPa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie - jak w temacie. Otóż mam troche gotówki w Euro, kurs Eu/dolar jest korzystny. Mogłabym wymienić je na miejscu w USA. Czy sa tam takie kantory jak u nas? Jak nie, to jak to zrobić i czy sa jakieś opłaty manipulacyjne albo podatki od takich transakcji? Nie chciałabym tu w Polsce dwa razy tracić ( sprzedajac Eu a kupijac Dol).

Ktos wie?

AgiPa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie - jak w temacie. Otóż mam troche gotówki w Euro, kurs Eu/dolar jest korzystny. Mogłabym wymienić je na miejscu w USA. Czy sa tam takie kantory jak u nas? Jak nie, to jak to zrobić i czy sa jakieś opłaty manipulacyjne albo podatki od takich transakcji? Nie chciałabym tu w Polsce dwa razy tracić ( sprzedajac Eu a kupijac Dol).

Ktos wie?

AgiPa

Np. w NY kantory oczywiście są ale bardzo niewiele .Nie tyle co w Polsce. Bez problemu wymienisz walutę na lotnisku . Niestety ,ale wymiana waluty jest wcale nieopłacalna.Nie pamiętam teraz kursu Euro ale kiedyś z ciekawości spojrzałem na tabelę i kurs Euro był prawie równy 1:1 . Takie transakcje tutaj są nieopłacalne. Lepiej kup w Polsce dolary płacąc w Euro i wyjdziesz na tym dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, są dobrze ukryte, żeby nikt się nie dowiedział. ;)

Currency Exchange... Polecam wpisanie w google tego zwrotu i miasta, które Cię interesuje. Tak na marginesie, niektóre miejsca mogą doliczać transaction fee, ale to jest to przeważnie $2-3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za odpowiedzi. KaeR dał mi dobra wskazówkę, pójde tym tropem.

A każdemu kto poleca kantory internetowe od razu odbijam ten pomysł. Od takich transakcji w Polsce obowiązuje podatek. O ile robiac to w kantorze ulicznym nie przedstawia się dokumentu osobowego, o tyle przez internet trzeba sie zalogować i podac dane, konto w banku itp... Fiskus - jesli zechce, to o takie transakcje moze sie upomnieć i zapytać, czy wpisaliśmy je do rocznego zeznania PIT.

I dlatego ten pomysł nie jest najlepszy.......

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za odpowiedzi. KaeR dał mi dobra wskazówkę, pójde tym tropem.

A każdemu kto poleca kantory internetowe od razu odbijam ten pomysł. Od takich transakcji w Polsce obowiązuje podatek. O ile robiac to w kantorze ulicznym nie przedstawia się dokumentu osobowego, o tyle przez internet trzeba sie zalogować i podac dane, konto w banku itp... Fiskus - jesli zechce, to o takie transakcje moze sie upomnieć i zapytać, czy wpisaliśmy je do rocznego zeznania PIT.

I dlatego ten pomysł nie jest najlepszy.......

Pozdrawiam.

I myślisz, że urzędnicy w Urzędzie Skarbowym jak takie świstaki siędzą i szukają tych, którzy swoje drobne zamieniają na dolary? ;)

No chyba, że tym mówisz o dużych pieniądzach, ale to wiesz, że jak weźmiesz taką gotówkę ze sobą to na lotnisku też możesz mieć kłopoty. Oczywiście jeśli więcej niż 10000 USD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...