Skocz do zawartości

Pierwsze Kroki Po Przyloscie Do Usa.


szamanesz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników forum. Jestem Kamil, jestem też nowy na tym forum. Mam o 18 lat i za około 5 lat chciałbym wylecieć do USA na stałe. Interesuje mnie Atlanta, Macon GA lub Richmond VA. Ogólnie wszystko już mam rozplanowane co i jak. Za dwa lata kończę technikum(tech.Informatyk), następnie chciałbym zostać w kraju na około 3 lata aby pracować i zarobić pieniądze na wyjazd.Jak do tychczas największym napotkanym problemem były wizy. Bardzo dobrze znam język,jestem ogarnięty i ogólnie dam sobie rade sam ze wszystkim. Ostatnio znalazłem kilka artykułów w internecie na temat nowej polityki imigracyjnej USA i jest duża szansa, że Polska wkońcu bedzie mogła latać za ocean bez wiz. Tutaj się zaczyna moje pytanie: Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i wizy zostaną zniesione to co muszę zrobić po przylocie do USA, żeby zostać tam już na stałe(obywatelstwo,Emerytura, praca). Czytałem, że składa się jakiś wniosek ale może któryś z forumowiczów miał z tym doczynienia i może opisać to z pierwszej ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już chyba milion wątków na ten temat. Zniesione będą jedynie wizy TURYSTYCZNE. Do podjęcia pracy i zamieszkania na stałe w USA będą (jak i teraz) potrzebne odpowiednie wizy pracownicze/imigracyjne. Przejrzyj forum i poczytaj.

B. proszę forumowiczów o niewałkowanie w kółko po raz pinćsetny tego samego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzeba Ci podstaw ku takiej emigracji.

Sama chęć to nieco za mało.---nie wiem co miałaś na myśli pisząc to ale jak mówiłem wcześniej problemów materialnych nie mam. Po szkole mam zapewniony dach nad głową więc moge iść do pracy na około 3 lata i odłożyć każdy grosz na wyjazd i opłaty z nim związane.

Wizy mnie nie interesują. Raczej GC lub stałe obywatelstwo. Nie ma takiego czegoś, że po przylocie do USA(po zniesieniu wiz) udajemy się do jakiegoś urzędu składać podanie o przyznanie obywatelstwa lub coś w tym stylu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykazujesz kompletną nieznajomość tematu.

Skoro wizy Cię nie interesują, to nie masz szans na wyjazd do Stanów na stałe.

Wiza to pierwszy krok w wyjeździe/emigracji.

Jackie już powiedziała, że zniesione zostaną TYLKO wizy TURYSTYCZNE.

Żeby dostać zieloną kartę, to trzeba spełnić określone warunki.

Żeby zostać obywatelem USA tym bardziej.

Nie jest tak, że sobie wyjeżdżasz do Stanów (bez wizy, czyli jak?) i oznajmiasz, że chcesz zostać obywatelem.

Poczytaj na temat ruchu bezwizowego, zajrzyj na strony ambasady USA.

Kategorie wizowe

Każda osoba wyjeżdżająca do Stanów Zjednoczonych na pobyt stały, również z zamiarem podjęcia pracy w USA, powinna posiadać wizę imigracyjną. Zgodnie z prawem imigracyjnym Stanów Zjednoczonych, wizy imigracyjne wydawane są w czterech kategoriach: wizy dla członków najbliższej rodziny obywatela USA, inne wizy rodzinne, wizy pracownicze oraz wizy wydawane w ramach Programu Loterii Wizowej, znanego jako losowanie „zielonej karty”. Na tej stronie znajdują się również informacje na temat wiz narzeczeńskich.

http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-imigracyjne.html

Temat zamykam.

Wróć, jak będziesz miał konkretniejsze pytania i choć minimalne pojęcie o emigracji do USA.

Temat wyjazdu na stałe po zniesieniu wiz pojawiał się na forum milion razy... Zachęcam do lektury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...