Skocz do zawartości

Kanada - Kilka Pytań O Wizę, Pieniądze I Lot


awa83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Planuję wylecieć do Kanady w pażdzierniku na ślub kuzyna. Mam kilka konkretnych pytań:

1. Posidając najnowszy dowód osobisy biometryczny rozumiem że nie muszę ubiegać się o wizę ani także zgłaszać wcześniej wyjazdu w konsulacie? Jednym słowem kupuje bilet na samolot i nie powinienem mieć problemów z przekroczeniem granicy?

2. Czy muszę mięc wykupiony bilet powrotny? Jeśli tak to czy 6 miesięcy to okres nadłuższy jaki mogę tam legalnie przebywac od momentu wjazdu?

3. Czy wymagane jest posiadanie przy wjeździe pieniądzy w gotówce lub wyciągu z konta z polskiego banku?

4. Czy ma znaczenie fakt że udaję się do bliskiej rodziny (siostra mamy i kuzyni), starych imigrantów z Polski i mającej od wielu lat kanadyjskie obywatelstwo oraz wchodzące w małżeństwo z obywatelami Kanady?

5. Korzystając z okazji przebywania w Ameryce chciałym wjechac turystycznie do USA. Czy wizę turystyczną do tego kraju będę mógł załatwić bez przeszkód w Kanadzie (Toronto)? Ile może trwać taka procedura? Do wyjazdu mam mniej niż 40 dni i obawiam się żę może być ciężko z załątwieniem formalnośći w Polsce.

6. Zastanawiam się z jakiego przewoźnika skorzystać. Zależy mi oczywiście na cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podczas pobytu w Kanadzie (Toronto) wybraćsiędo USA. Ma ktoś jakieś doświadczenie z załątwieniem wizy turystycznej w tym kraju będąc obywatelem Polski. Chodzi mi przede wszystkim o ewentualne problemy, koszty i formalności oraz czas realizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. nie wystarczy dowód osobisty biometryczny (poza tym w Polsce jeszcze takich nie ma), potrzebny jest paszport biometryczny

2. oczywiście, że tak

3. raczej w gotówce lub na karcie

4. może istnieć podejrzenie, że nie będziesz chciał wrócić (zwłaszcza, że planujesz jechać na 6 miesięcy i w ogóle zastanawiasz się nad sensem posiadania biletu powrotnego)

5. w 40 dni to zdążysz co najmniej 5 razy postarać się o wizę w Polsce

6. skorzystaj z różnych wyszukiwarek lotów, wszystko zależy od tego kiedy chcesz lecieć i jak bardzo ten termin jest elastyczny, loty do Kanady są zwykle droższe niż loty do USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze strony konsulatu USA w Toronto:

It is generally advisable for short-term visitors to Canada to apply in their home country for a U.S. visa

If you have no long-term status in Ontario (i.e. you are a visitor and not a permanent resident, immigrant, refugee, student or worker in Canada), the best place to apply for a U.S. visa is in your home country. It is usually more difficult for short-term visitors to Canada to demonstrate that they qualify for a visa and are often refused. The U.S. embassy in your home country can provide visa information specific to your nationality.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiśćie chodziło mi o paszport - nie mam pojęcia czemu napisałem dowód ale to chyba efekty przemęczenia.

Do USA nie planuję uciekać. Po prostu chcę je zwiedzić. Później pomyślę co dalej :)

2 i 4. Urzędnik na lotnisku zdaje sobie dobrze sprawę z tego że wykupienie lotu powrotnego na dowolny termin to nie kłopot. Rozumiem że nie mam co rozglądać się na razie za biletem w jedną stronę bo strzelanie sobię w stopę? Co do rodziny to wydawało mi się że to potwierdzenie tego że będę miał zapewniony nocleg i wyżywienie w czasie pobytu.

3. Ile tej gotówki na dzień/tydzień/,miesiać ma być bo nie mogę się doszukać takich danych?

5. Ktoś tu opisywał że udało mu się załatwić wizę do Kanady w Polsce pocztą w mniej niż 1,5 tygodnia. Nie wiem ile to dokładnie trwa jeśli chodzi o konsulat USA ale pewnie też by dało radę. Mimo to chciałem mieć pewność że można ubiegać się o wize już w Kanadzie gdyż procedura taka to kolejne wydatki, a na ten czas nie mam jeszcze 100% pewności że będę mógł sobie pozwolić na wojaże po USA.

6. Spędziałem na nich sporo czasu. generalnie poniżej okolic 2600 zł trudno zejść. Popularne połączenie z Gdańska/Warszawy biegną przez Kopenhage, Franfrkt oraz Monahium i Londyn. Niektóre podchodzą po 20h wliczając przesaidki - czassami nawet dwiema. Wygodne podróżowanie LOTem bezpośrednio z Gdańska to już wydatek 3330

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączyłam Twoje dwa tematy o Kanadzie w jeden.

Bilet w jedną stronę zwykle jest dużo droższy, a sam już zauważyłeś, że w dwie też nie należy do najtańszych.

Generalnie jak się gdzieś jedzie nie na stałe, to wypada mieć bilet powrotny.

Bez takowego mogą Ci w ogóle nie pozwolić odiwedzić kraju, a kupowanie biletu powrotnego na lotnisku, tuż przed lotem, może Cię nieźle zrujnować.

Co do potrzebnych pieniędzy... Zajrzyj na stronę ambasady kanadyjskiej. Być może są tam jakieś wytyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...