Skocz do zawartości

Praca I Kariera Dla Polskiego Absolwenta Administracji, Prawa, Bezpieczeństwa Wewnętrznego


awa83

Rekomendowane odpowiedzi

Czy trzydziestolatek z Polski, absolwent takich kierunków jak administracja, prawo, bezpieczeństwo wewnętrzne oraz znajomością języka w granicach poziomu B2, który nie powinien mieć problemu z opanowaniem go na wyższym poziomie z biegiem czasu, miłośnik zagadnień z branży IT, polityki, historii najnowszej, socjologi, mający sporo umiejętności miękkich, sprawdzający się w pracy z ludźmi, handlu oraz o sporej elastyczności ma szanse na znalezienie ciekawego zajęcia w takim kraju jak Kanada? :)

Wiem że to bardzo otwarte pytanie ale liczę że może ktoś napisze o swoich doświadczeniach w Kanadzie z podobnym wykształceniem i zainteresowaniami. Jak się czyta wpisy ludzi to zazwyczaj jest mowa o pracy na czarno lub legalnie w gastronomii, konstrukcjach, transporcie, przemyśle naftowym, opiekuna oraz pracy wakacyjnej. Nieco rzadziej trafi się na historie osób które zdecydowały się kształcić w Kanadzie od poziomu szkoły średniej lub pełnych studiów albo ludzi w zawodzie inżyniera i lekarzy, ale takie rozwiązanie i zawody są dość uniwersalne i poszukiwane w większości rozwiniętych krajów.

Generalnie panuje przekonanie że obecnie lepiej trzymać się UE, zaś jeśli już dalej to wybierać USA. Na pewno jest w tym wiele racji, ale Kanada jest krajem który pasuje mi językowo, klimatycznie i kulturowo wliczając w to ich sport narodowy. Stąd chciałbym spróbować swoich możliwości najpierw tutaj. Tym bardziej że mam tu rodzinę która emigrowała do tego kraju wiele lat temu. Zawsze chociaż na początku miałbym nieco łatwiej pod względem zakwaterowania i ew. pomocy.

Słyszałem że nostryfikacja dyplomów uzyskanych poza Kanadą jest sporym problemem i w zasadzie wypada ukończyć szkoły na miejscu. Jedną z opcji jest na pewno zrobienie studiów LLM ale sam nigdy poważnie nie myślałem o robieniu aplikacji w Polsce i pracy w zawodzie prawnika więc nie jestem do tego przekonany. Wolałbym zdecydowanie pracować lub nawiązać współpracę z biznesem mającym związki z Polską lub który da się na Polskę ukierunkować. Wszystko oczywiście po ty by wykorzystać kontakty i znajomości w kraju oraz równocześnie wspierać i aktywować swoją ojczyznę. Mam też kilka pomysłów na własny biznes, ale jak to bywa gorzej z kapitałem. Tak czy inaczej widzę duże perspektywy w związku z Transatlantic Free Trade Area pomiędzy US i EU oraz wynikającymi z tego porozumieniami CA z US i EU na bazie Free Trade Agreement.

Myślałem też o działalności pro społecznej na rzecz Polonii lub lokalnej społeczności w Kanadzie. Najbardziej marzyłaby mi się praca jako analityka od spraw geopolityki odpowiedzialnego za Europę środkowo-wschodnią przy jakimś polskim czy kanadyjskim instytucie, mediach lub uczelni - pomarzyć w końcu zawsze można :)

Przy okazji zapytam o parę rzeczy:

Czy może ktoś może doświadczenie z pracą w kanadyjskiej policji, wojsku i służbach? Czy obywatele z Polski z kanadyjskim paszportem są tam mile widziani?

Czytałem też troszkę o IEC ale wygląda to bardzo mizernie. Czy przy założeniu że w Kanadzie znajduję pracodawcę chętnego mnie zatrudnić mogę być spokojny że administracja krajowa nie rzuci mi kłód pod nogi i dostanę zezwolenie na pracę i pobyt stały. Chodzi mi o praktykę a nie teorię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się tyczy zaś głównego wątku i ostatniego pytania to oczywiście chodzi mi o inne rozwiązania niż wspomniany International Experience Canada. Notabene na tą chwilę "Program Pracy Wakacyjnej" na rok 2013 jest wyczerpany i takie rozwiązanie na rok mnie nie satysfakcjonuje. Program "Rozwój Zawodowy" jest bardzo ciekawym rozwiązaniem, ale także tylko 12 miesięcznym i w dodatku obecnie nie oferuje wolnych miejsc. Ostatni program z IEC "Staż / Praktyka" oferuje wolne miejsca ale trzeba posiadać status studenta i jest to opcja na rok więc później jeśli dobrze wszystko zrozumiałem wracamy do punktu wyjścia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka odpowiedz z zycia wzietych :)

Co do rodziny to sie przekonasz jak ta pomoc dostaniesz,pamietaj o tym ,to ze masz rodzinie nie oznacza niczego prawie.

A co do reszty Twoich pytan to masz szanse ale jak wiesz chyba nauka w Kanadzie dla osoby ktora nie ma stalego pobytu i obywatelstwo to drogo wynosi

A jak dojsc do obywatelstwa i stalego pobytu to czytales moze strone CIC,urzedu imigracji?

To co napisales jest mozliwe ale jesli bedziesz wytrwaly,pracowity i na samym poczatku schowasz gleboko dyplomy -tytuly a wezmiesz np takie sprzatanie.

znasz strony do nostryfikacji?pisales roznych organizacji Polonijnych?


A praca w Policji to w Prowincji czy tez Federalna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rodzinę to zawsze mnie zapraszali i tym razem jest podobnie ale zgadzam się z tym co napisałeś. Nie chcę się na niej powiesić i budować na tej relacji scenariusza. Głównie chodzi o tymczasowe zamieszkanie i wsparcie w aklimatyzacji. Rodzina to już praktycznie dwa pokolenia. Starsi prowadzą firmę, młodsi wykształceni tak więc zawsze mają pewne doświadczenia i mogą odrobinę pokierować. Wiadomo że z aktualnymi problemami imigracyjnymi, nostryfikacją oraz legalizacją pobytu nie wiele mogą mi powiedzieć bo zupełnie nie mają z tym styczności dlatego szukam pomocy m.in. tutaj :)

Materiałów na temat nostryfikacji jeszcze trafiłem.

Pytanie o doświadczenie w pracy policji, wojsku i służbach kierowałem generalnie do wszystkich którzy mieli z tym jakieś doświadczenia. Co więcej bliższy mojej wiedzy jest system działający w USA. W ogóle Stany wywoływały we mnie zawsze więcej emocji i chcąc nie chcąc człowiek zdobył więcej informacji na temat życia w tym kraju niż Kanadzie.

Abstrahując nieco od tematu, jesteście zdania że legalizacja pobytu w Kanadzie jest nieco łatwiejsza niż w Stanach i pomaga w realizacji planu przeniesienia się w dłużej perspektywie do USA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując nieco od tematu, jesteście zdania że legalizacja pobytu w Kanadzie jest nieco łatwiejsza niż w Stanach i pomaga w realizacji planu przeniesienia się w dłużej perspektywie do USA?

Zakładając, że 83 to Twój rok urodzenia i trochę Ci zajmie zdobycie Kanadyjskiego obywatelstwa, to do USA zamierzasz się przenieść po 40-stce? Obywatelstwo w okolicach 50-tki jak wszystko dobrze pójdzie? Ja generalnie nie planuję dalej niż drugie śniadanie a co dopiero 10 lat do przodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tak dawno byl podobny post o tym jak sie przeniesc z Kanady do USA,zapoznaj sie z Jackie postem :)


zaproszenie a pomoc to dwie rozne sprawy ale moze w Twoim przypadku to bedzie rownosc czego Ci zycze :)

ja spotkalem sie z takim czyms,zapraszam Cie ale radz sobie sam i nic mnie nie obchodzisz :) zadna pomoc nie wchodzi w rachube :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...