Skocz do zawartości

Kiedy Najlepiej Wziasc Slub Z Partnerka, Ktora Ma Gc Aby Miec Wszelkie Prawa W Usa I Otrzymac Obywatelstwo?


bolojang87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Razem ze swoja dziewczyna mamy nastepujacy dylemat: Kiedy najkorzystniej byloby nam wziasc slub ze soba(moja dziewczyna ma green card, a ja jestem tu na wizie turystycznej od kilku dni)abym i ja mial papiery, mogl swobodnie latac do Polski i rozliczac sie aby przepracowane lata szly do emerytury?? Oboje dazymy do tego aby miec obywatelstwo i wszelkie prawa w Stanach i problem polega na tym czy wziasc slub jak najszybciej czy tez czekac az kobieta moja dostanie obywatelstwo i wtedy wziasc slub. Jaka jest procedura jesli chodzi o ten przypadek. Roznie ludzie mowia dlatego chcialbym uslyszec co maja do powiedzenia ludzie, ktorzy obeznani sa w temacie. Zalezy mi szczegolnie na opinii Kariny. Goraco pozdrawiam i prosze o szczere rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abym i ja mial papiery, mogl swobodnie latac do Polski i rozliczac sie aby przepracowane lata szly do emerytury?? Oboje dazymy do tego aby miec obywatelstwo i wszelkie prawa w Stanach i problem polega na tym czy wziasc slub jak najszybciej czy tez czekac az kobieta moja dostanie obywatelstwo i wtedy wziasc slub.

Jak chcesz latać do Polski ciągle, żeby w Polsce pracować (tak to zrozumiałem), to zostań przy turystycznej wizie. ;)

GC jest dla rezydentów (a więc osób, których domicyl znajduje się w USA, nie w Polsce).

Żeby utrzymać GC musisz być w USA odpowiednią ilość czasu, zaś żeby dostać obywatelstwo - również musisz spełnić odpowiednie warunki, w tym dotyczące okresu nieprzerwanego pobytu na terenie USA oraz płacenia tam podatków (warunki więc są ostrzejsze, niż przy GC). Tak w skrócie napisałem.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...