Skocz do zawartości

Lot Samolotem?


Naomi123

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ;) Wiec mam pewien problem. Mam 16 lat i za miesiac lece do Edynburga. Bardzo sie boje tego lotu poniewaz jest to moj pierwszy. Moglibyscie mi powiedziec jak wyglada odprawa? W jakim jezyku beda mowic stewardessy w samolocie? jak sie zachowywac jak juz wysiade ? czy na lotnisku beda sie mnie o cos pytac? bo moja kolezanke pytali a ja slabo znam jezyk. Pomozcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W jakim języku będzie mówiła obsługa na pokładzie - zależy, jaką linią lecisz. W Locie po polsku, w np. Ryanair po angielsku.

2. Odprawa na lotnisku wygląda tak, że podchodzisz z bagażem do odpowiedniego stanowiska odpraw (nad nim, na ekranie będziesz widziała, że odprawiany jest Twój lot, więc tam właśnie podejdziesz), choć to zależy od lotniska, bo np. w Warszawie jedno stanowisko obsługuje wiele lotów, ale to już się zorientujesz na lotnisku. Wystarczy jak podasz swój dowód tożsamości i powinni mieć Cię w systemie (w sensie, że nie jest Ci potrzebny bilet). Ale w razie czego miej pod ręką numer rezerwacji, jakby nie mogli Cię znaleźć.

3. Jak już wysiądziesz, to idziesz za wszystkimi. Ustawiasz się w odpowiedniej kolejce do kontroli dokumentów. Zapytasz współpasażerów, na pewno ktoś pomoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie bo to Unia, więc pokazujesz dowód lub paszport. Raczej o nic Cię nikt nie będzie pytał, mówię raczej, bo nigdy nic nie wiadomo. Moje doświadczenia z latania po Unii są takie, że na kontroli paszportowej nikt nigdy nie zadał mi ani jednego pytania. Czasem coś się pytają na odprawie bagażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega mówił ,że jak leciał do Anglii mając 16 lat to zadawali mu pytania np . z kim przyleciał , do kogo , na ile , w jakim celu.

Raczej nie bo to Unia, więc pokazujesz dowód lub paszport. Raczej o nic Cię nikt nie będzie pytał, mówię raczej, bo nigdy nic nie wiadomo. Moje doświadczenia z latania po Unii są takie, że na kontroli paszportowej nikt nigdy nie zadał mi ani jednego pytania. Czasem coś się pytają na odprawie bagażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Naomi123

Wyladujesz na lotnisku i udasz sie do przejsca gdzie sa odprawiani pasazerowie z EU. Zapodasz paszport, urzednik przeciagnie go po czytniku i tyle. Jak masz biometryczny paszport to nawet mozesz sie samemu odprawic (tak jest na lotniskach w Londynie).

Pozniej zabierzesz bagaze i udasz sie do przejscia dla przylatujacych z Unii.

Tak to wyglada zazwyczaj.

Oczywiscie mozesz dostac jakies pytania i jesli nie mowisz po angielsku to miej w pogotowiu nr telefonu osoby ktora bedzie ciebie odbierac lub ktora mowi po angielsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...