Skocz do zawartości

Od Wizy H1-B Do Obywatelstwa


Rekomendowane odpowiedzi

Ma się tak, że ciężko (będąc człowiekiem kompletnie nie związanym z USA, tj. bez amerykańskiej rodziny, znajomych, żony itp) uzyskać obywatelstwo bez wcześniejszego sponsorowania. Jedynie loteria lub żona/mąż. Sponsoring jest jakby pierwszym krokiem.

Uzyskanie GC poprzez rodzinę to także sponsoring.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety tak nie jest. Trzeba przebywac w jakims statusie, np. H1-B. Dopiero jak I-140 bedzie zatwierdzona, sytuacja sie zmienia.

No właśnie założyłem, że jeszcze trochę H1b zostało. Ale można chyba zejść z zatwierdzeniem I-140 przy premium do dwóch czy trzech tygodni przy normalnym trybie 4 m-cy?

Żeby potwierdzić spytam: H1B--->I-140-->Approval-->koniec H1B(opcjonalnie)-->I-485 (przy current)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie założyłem, że jeszcze trochę H1b zostało. Ale można chyba zejść z zatwierdzeniem I-140 przy premium do dwóch czy trzech tygodni przy normalnym trybie 4 m-cy?

Żeby potwierdzić spytam: H1B--->I-140-->Approval-->koniec H1B(opcjonalnie)-->I-485 (przy current)?

Jezeli chodzi o premium processing to nie wypowiem sie, bo nie wiem. Jezeli chodzi o AOS, to H1-B mozna w miedzyczasie przedluzac, a z tego co sie orientuje, to chyba nawet korzystnie jest tak zrobic. Chodzi o zabezpieczenie statusu w przypadku odmowy AOS. Bez przedluzonej H1-B jest sie w takim przypadku out of status i jedyne co pozostaje to wyjazd z USA albo slub z obywatelem. Plus do tego dochodzi jeszcze AC21, kwestia zatrudnienia na EAD, itp. Dosc latwo jest tu wpasc w pulapke imigracyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jesli minelo 365 lub wiecej dni od daty zlozenia PERM to H-1B moze byc przedluzane o kolejne lata maksymalnie o rok za kazdym razem.

(Tyczy sie to przypadkow jesli aplikant jest juz na H-1B wiecej niz 6 lat, czyli prawnie okreslone maksimum, w normalnych przypadkach mozna przedluzac H-1B o 1-3 lat, tak zeby w sumie nie przekroczyc 6 lat. Co jest wazne 6 lat to nie daty na Approval Notice, a fizyczny pobyt w USA na tym statusie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...