Skocz do zawartości

Wizy E3 I Ew A Lista Zawodów


Rekomendowane odpowiedzi

Wejdź tu i zobaczysz wymogi co do pracy http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.eb1d4c2a3e5b9ac89243c6a7543f6d1a/?vgnextoid=d1d333e559274210VgnVCM100000082ca60aRCRD&vgnextchannel=d1d333e559274210VgnVCM100000082ca60aRCRD#Qualify. Czy jednorazowa albo sezonowa, albo o tymczasowym zwiększonym natężeniu. Pracodawca musi uzyskać potwierdzenie z United States Secretary of Labor, że występują braki w pracownikach i, ze nie wpłynie to na pensje pracowników w USA.

tzn wychodzi na to ze to dość sporo papierologi dla pracodawcy podczas takiego procesu , ale gdybym juz takiego znalazła który by sie zgodził pomóc to jakie są szanse na otrzymanie takiej wizy? czy to mozliwe aby pracodawca występował z taką aplikacją o jednego konkretnego pracownika czy też zgłasza potrzebę zatrudnienia u siebie w firmie pracownikao odpowiednich kwalifikacjach a to konsul z posród aplikantów decyduje kogo dostanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

tzn wychodzi na to ze to dość sporo papierologi dla pracodawcy podczas takiego procesu , ale gdybym juz takiego znalazła który by sie zgodził pomóc to jakie są szanse na otrzymanie takiej wizy? czy to mozliwe aby pracodawca występował z taką aplikacją o jednego konkretnego pracownika czy też zgłasza potrzebę zatrudnienia u siebie w firmie pracownikao odpowiednich kwalifikacjach a to konsul z posród aplikantów decyduje kogo dostanie?

Jest ograniczona liczba wiz, ale nie ma jakieś stałej. Teraz jest chyba 33000 w tym półroczu i będzie w następnym też tyle. Po obecnych liczbach widać, że nie ma jakiś tłumów. Na dzień obecny zostało 4 tysiące wiz przy prawie 1000 w obróbce. Na następne półrocze zeszło ponad 5. Mój wniosek jest: albo mniej pracy niż wiz lub mniej chętnych niż wiz. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ograniczona liczba wiz, ale nie ma jakieś stałej. Teraz jest chyba 33000 w tym półroczu i będzie w następnym też tyle. Po obecnych liczbach widać, że nie ma jakiś tłumów. Na dzień obecny zostało 4 tysiące wiz przy prawie 1000 w obróbce. Na następne półrocze zeszło ponad 5. Mój wniosek jest: albo mniej pracy niż wiz lub mniej chętnych niż wiz. :D

KaeR skad masz te wszystkie dane na bieżąco tzn ile jest ile zostało w danym półroczu itp. chciałabym z tym zapoznac sie cos bliżej. Odnosnie twojego wniosku to czegos nie rozumiem ponieważ piszesz że moze jest mniej chetnych do wiz to w takim razie dlaczego sie one rozchodza w tak krótkim czasie jak wpominaliscze wcześniej ze w mniej niz tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H1b się rozchodzą szybko. To są wizy lepsiejsze. Są dual intent i dla wielu to droga do imigracji. H2 nic w sumie nie daje poza może groszem w kieszeni. Robisz swoje i spadasz do kraju.

Biezace dane są na stronach rządowych.

Rozumiem że na wizie H2b nie mam szans na pozostanie jesli np pracodawca wyraziłby chęć np. sponsorowania ?

A więc H1b to przypadku moim czy tez męża raczej bez szans bo podejrzewam że trzeba być j np. specem od informatyki lub lekarzem itp i to na dodatek z doswiadczeniem w zawodzie a i tak jak piszesz szanse sa niewielkie bo wizy rozchodzą sie błyskawicznie.

Hmmm wiec jedyna szansa to chyba jednak cos przyjrzec sie blizej tej H2, wyczytałam że członkowie rodziny osoby która otrzymała H2B moga sie ubiegać o H4 a to duży plus tylko nie wiem jak to ma sie w praktyce no i czy wogóle miałabym szanse na otrzymanie takiej wizy jesli konsul widziałby moje ostanie przewinienie pod wzgledem przesiedzenia wizy? mogłbyś podesłac z link ze stroną z tymi danymi na bieżąco?

ps. dziekuje KaeR za udzielane odpowiedzi :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sponsorowanie na zieloną kartę? Z H2b nie ma wejścia na EB3 (EB1 i EB2 odpada z tego co piszesz), bo nie możesz być pracownikiem tymczasowym. O H1b nie ma się co nawet rozpisywać, bo wygląda na to, że Cię to nie dotyczy. Zresztą chodzę koło H1b i to nie jest taka prosta sprawa jak się wydaje m.in. bo to jest realna kasa dla pracodawcy.

Już było wcześniej, że możesz nie mieć szans na wizę z uwagi na wcześniejsze wyczyny,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już było wcześniej, że możesz nie mieć szans na wizę z uwagi na wcześniejsze wyczyny,

wychodzi na to ze generalnie nie mam juz szans na jakąkolwiek wizę bo okresie bana nawet h2b a w szczególnosci juz napewno nie na turystyczną.

Więc jedyna nadzieja to mieć szczęście w DV ale cos przeczuwam że loteria ta w niedalekiej przyszłości sie skończy a jesli nie to Polska znów może zostac wyłączona z programu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ze slubem z obywatelem,bo pisalas o tym ? ;)

B) no tak ale tu tez są nieliche komplikacje bo raz że po ślubie trzeba załatwiać wiever i aby z niego skorzystać to musiałby byc amerykanin a nie obywatel us mówiacy po polsku ( bo inaczej to stwierdzą ze to on może przeniesc sie do mnie do polski) a amerykańca skorego do takiej sprawy niełatwo byłoby znależć tzn. przylot do polski itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...