Skocz do zawartości

Wizy E3 I Ew A Lista Zawodów


Rekomendowane odpowiedzi

rozumiem, ale to znaczy że nie moge znależć jakiegos pracodawcy który wystapiłby dla mnie o taką wize, czy ta wiza tez nie przysługuje polakom, czy też jest ona tak rzadko udzielana że praktycznie dla polaka nie do osiągnięcia?

Musisz być na tyle wartościowa dla potencjalnego pracodawcy, żeby poniósł koszta takiej procedury (opłaty, prawnik itd) i udowodnił, że nie ma osób w USA, które mogłyby tą pracę wykonywać. H1b jest 65000 rocznie. Znikają ostatnio w mniej niż tydzień. Do tego ważne jest wykształcenie/doświadczenie w zawodzie, który się będzie wykonywać.

Dodatkowo pracodawca musi Ci płacić co najmniej tyle samo. Często więcej. Stąd komentarz o Twojej wyjątkowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

rozumiem, ale to znaczy że nie moge znależć jakiegos pracodawcy który wystapiłby dla mnie o taką wize, czy ta wiza tez nie przysługuje polakom, czy też jest ona tak rzadko udzielana że praktycznie dla polaka nie do osiągnięcia?

Nie, nie - pisalem w kontekcie tego ze napisalas ze chcesz aplikowac. Ty nie mozesz aplikowac o jakakolwiek wize, musi to zrobic wczesniej znaleziony, chetny pracodawca. Jak go sobie znajdziesz, nie bedziesz miec bana, wizy beda dostepne to nie bedzie problemu. Wizy polakom przysluguja, na forum byla co najmniej jedna osoba ktora w tym roku dostala H-1B - tyle ze skonczyly sie one po 5 dniach od momentu rozpoczecia przyjmowania aplikacji, a tychze aplikacji przyjeli 2 razy za duzo wiec skonczylo sie dodatkowa loteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o którą wizę pracowniczą "chcesz się ubiegać"? Z h1b zakładam wiesz jak jest. Praktycznie całą pulę zgarnia kilka dużych firm. Trzeba spełniac określone wymagania. H2b to wiza czasowa na rok w skrajnych przypadkach do trzech lat.

myśle że w grę wchodzi tylko h2 lu h3 lecz wciąż nie wiem jaka jest la lista zawodow na które istnieje ziwększone zapotrzebowanie w usa gdzie ja znależć ?. Poza tym czy posiadacze takich wiz będąc tam na miejscu mają jakieś mozliwosci o jej przedluzenie np na wniosek pracodawcy.Poza tym nie bardzo rozumiem co jest czynnikiem decydujacym czy pracownik jest wywkalifikowny czy tez nie bo o wizę moga ubiegac sie obydwie grupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na zawod nic nie zlatwisz jesli pracodawcy nie znajdziesz

kolejna sprawa przy takich wizach potrzebujesz waiver jak go uzyskasz?chyba ze mowiny co bedzie za 5 lat.

Tak mozna cos na miejscu zmienic,przedluzyc ale pracodawca musi sie na tym znac-prawnik aby cos dobrze z tego wyszlo .bo to urzad wydaje zgode :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na zawod nic nie zlatwisz jesli pracodawcy nie znajdziesz

kolejna sprawa przy takich wizach potrzebujesz waiver jak go uzyskasz?chyba ze mowiny co bedzie za 5 lat.

Tak mozna cos na miejscu zmienic,przedluzyc ale pracodawca musi sie na tym znac-prawnik aby cos dobrze z tego wyszlo .bo to urzad wydaje zgode :)

no tak ale jak mam szukac pracodawcy skoro nie wiem jakie zawody maja sznase na takową wizę i tak jak wspomniałam mysle z perpektywy czasu do przodu podczas którego miałabym własnie szanse coś znależc i przygotowac się na spokojnie a gdy juz ban minie po prostu zacząć działac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź tu i zobaczysz wymogi co do pracy http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.eb1d4c2a3e5b9ac89243c6a7543f6d1a/?vgnextoid=d1d333e559274210VgnVCM100000082ca60aRCRD&vgnextchannel=d1d333e559274210VgnVCM100000082ca60aRCRD#Qualify. Czy jednorazowa albo sezonowa, albo o tymczasowym zwiększonym natężeniu. Pracodawca musi uzyskać potwierdzenie z United States Secretary of Labor, że występują braki w pracownikach i, ze nie wpłynie to na pensje pracowników w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje sly6 ,

lecz prosze mógłbyś mi pomóc rozszyfrowac ta tabelke bo nie jestem pewna które z wymienionych w niej dziedzin zawodów klasyfikuja sie najbrdziej do tych poszukiwanych tzn jak ma sie tabela 2010 do 2020 ? Ja odbieram to tak ze liczba zatrudnionych w danej dizedzinie w na rok 2010 jest taka jak podaje tabela a prawdopodobnie do roku 2020 wzrosnie jak przewidziano w tabeli obok.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje sly6 ,

lecz prosze mógłbyś mi pomóc rozszyfrowac ta tabelke bo nie jestem pewna które z wymienionych w niej dziedzin zawodów klasyfikuja sie najbrdziej do tych poszukiwanych tzn jak ma sie tabela 2010 do 2020 ? Ja odbieram to tak ze liczba zatrudnionych w danej dizedzinie w na rok 2010 jest taka jak podaje tabela a prawdopodobnie do roku 2020 wzrosnie jak przewidziano w tabeli obok.?

Ta tabela tak naprawdę nie odpowiada na Twoje pytanie. To są zawody, które się rozwijają szybko, czyli w jakim kierunku trzeba iść zawodowo, żeby w przyszłości nie było problemów z zatrudnieniem. Przykłady H2b to: travel agents, restaurant workers, janitors, resort workers, amusement park workers and landscape workers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...