Skocz do zawartości

Praca Jako Górnik W Usa


MisiuRider

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie znalazlem na forum tematu ktory opisywal by to co mnie interesuje dlatego zakladam nowy. PROSZE MODERATORA O PRZENIESIENIE TEGO TEMATU DO ODPOWIEDNIEGO DZIALU, JEZELI TEN JEST ZLY.

A mianowicie interesuje mnie, ze tak powiem praca polskiego gornika w usa, praca polaka w usa jako gornik. Jezeli ktos taki w ogole sie znajdzie?

Wiem, ze jest mnostwo kopalni w usa, wiekszosc odkrywkowych. Stany to wielki potentat w tej branzy.

Ja pracuje jako gornik pod ziemia w polsce. Szukam osob ktore pracuja lub pracowaly w stanach w branzy gorniczej, wydobywczej. Chcial bym poznac szczegoly tej pracy za oceanem. Czy istnieje w ogole mozliwosc zatrudnienia 'zwyklego' gornika z polski? Slyszal ktos o pracujacych polakach tam w gornictwie? Moze ktos z was mieszka w regionie gdzie sa kopalnie i moglby cos napisac.

Bede wdzieczny za kazde info.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z wizą stoisz? Jeśli nie masz, to pierwsze pytanie brzmi czy możesz ją dostać.

hm wizy nie mam i jak narazie nie staralem sie o nia(oprocz aplikowania o gc). A czy moge dostac to chyba kwestia pracodawcy ktory mogl by mnie ew. zatrudnic albo wygranej w loterii(na co oczywiscie nie ma co liczyc)

A wiesz cos w tym temacie wiecej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja znam Polaka, co pracuje w kopalni odkrywkowej, nie jest typowym górnikiem - raczej supervisor - no ale pracuje tam, nie znam się na samej pracy w takich kopalniach, ale z tego co zauważyłam przejeżdżając obok takiej kopalni odkrywkowej to to, że główną robotę wydobywczą wykonują tam ciężkie maszyny, więc pewnie trzeba mieć pewnie jakieś papiery na taki sprzęt by w ogóle tam działać..

próbowałeś szukać ofert w ogóle? wyoming - stolica węgla ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja znam Polaka, co pracuje w kopalni odkrywkowej, nie jest typowym górnikiem - raczej supervisor - no ale pracuje tam, nie znam się na samej pracy w takich kopalniach, ale z tego co zauważyłam przejeżdżając obok takiej kopalni odkrywkowej to to, że główną robotę wydobywczą wykonują tam ciężkie maszyny, więc pewnie trzeba mieć pewnie jakieś papiery na taki sprzęt by w ogóle tam działać..

próbowałeś szukać ofert w ogóle? wyoming - stolica węgla ;)

dzieki za odp.

Ofert szukalem, tylko ze troche to dziwnie wyglada, poniewaz tak jak piszesz oni uzywaja innych maszyn niz my. I co z tego ze mam np. uprawnienia na kombajn jak oni takiego kombajnu tam nie maja, a co za tym idzie takiej oferty pracy nie ma. Zreszta ciekawe czy jezeli mam swiadectwo zawodu gornik to do nich w ogole cos znaczy, podejrzewam ze nie...

Ogladalem kopalnie z Wyoming na YT i z tego co zobaczylem to taki amerykanski gornik to raczej kierowca ciezarowki :)

Kurde szkoda ze nie ma wiekszego odzew. Wyglada na to ze albo jest to za bardzo nie oplacalne albo po prostu polacy nie chwytaja sie tej pracy w us..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...