Skocz do zawartości

Sponsorowanie F2A A Wiza Studencka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukałam odpowiedzi na pytanie, ale jakośc nie mogłam na nią natrafić, a moze ktoś bardziej doświadczony w temacie się wypowie.

Czy jest szansa na uzyskanie wizy studenckiej F-1 będąc w tym samym czasie sponsorowanym przez stałego rezydenta?

Czy petycja o GC w ramach F2A wyklucza możliwość ubiegania się o F-1?

A może jest możliwość uzsykania wizy turystycznej w czasie sponsorowania? Chodzi o to by legalnie przebywac razem w USA przez rok, dwa...

Dodam, że faktycznie w tym czasie nie mam zamiaru pracować w USA, tylko tam przebywać, nauczyć się języka, poznać kraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele jest tematow-postow,podobnych :)

To niczego nie wyklucza,mozesz dostac wize studencka,turystyczna a czy ja dostaniesz zalezy od rozmowy i od dokumentow jesli chodzi o wize studencka.

Jesli chcesz byc w USA 2-3 lata to lepiej staraj sie o wize studencka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele jest tematow-postow,podobnych :)

To niczego nie wyklucza,mozesz dostac wize studencka,turystyczna a czy ja dostaniesz zalezy od rozmowy i od dokumentow jesli chodzi o wize studencka.

Jesli chcesz byc w USA 2-3 lata to lepiej staraj sie o wize studencka.

Bardzo dziękuję za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to znowu ja.

Otóż mam mętlik w głowie.

Pytałam w jednej z agencji zajmujących się pomocą w sprawach emigracyjnych do USA i Pani powiedziała mi, że ubieganie się o wizę F2A i składanie petycji o wizę studencką w czasie jej trwania mogą być odebrane jako próba oszukania urzędu imigracyjnego, bo wiza studecka jest po to by studiować w USA a potem wykorzystać tą wiedzę w Polsce. I teraz nie wiem co o tym myśleć. A co w sytuacji gdy chcę złożyć wniosek o wizę studencką, wyjechac na intensywny kurs angielskiego załóżmy na rok i potem wrócić na kilka miesięcy do PL w oczekiwaniu na koniec sprawy. Czy to mozę być odebrane jako próba oszustwa?

Przecież jak wiza sie skończy chce wrócić i tu jakiś czas poczekać, bo głupotą byłoby przesiedzenia tam wizy studenckiej i stracenie przez to możliwości GC.

Proszę o jakąś podpowiedź, bo przyznam, że Pani mi namieszała w głowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to znowu ja.

Otóż mam mętlik w głowie.

Pytałam w jednej z agencji zajmujących się pomocą w sprawach emigracyjnych do USA i Pani powiedziała mi, że ubieganie się o wizę F2A i składanie petycji o wizę studencką w czasie jej trwania mogą być odebrane jako próba oszukania urzędu imigracyjnego, bo wiza studecka jest po to by studiować w USA a potem wykorzystać tą wiedzę w Polsce. I teraz nie wiem co o tym myśleć. A co w sytuacji gdy chcę złożyć wniosek o wizę studencką, wyjechac na intensywny kurs angielskiego załóżmy na rok i potem wrócić na kilka miesięcy do PL w oczekiwaniu na koniec sprawy. Czy to mozę być odebrane jako próba oszustwa?

ABSOLUTNIE NIE. SA TUTAJ W STANACH TYSIACE LUDZI W TAKIEJ SYTUACJI I NIKT NIE MIAL Z TEGO POWODU ZARZUTOW O PROBE OSZUSTWA.

Przecież jak wiza sie skończy chce wrócić i tu jakiś czas poczekać, bo głupotą byłoby przesiedzenia tam wizy studenckiej i stracenie przez to możliwości GC.

Proszę o jakąś podpowiedź, bo przyznam, że Pani mi namieszała w głowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...