Skocz do zawartości

K1/k3/dcf?


solinvictus

Rekomendowane odpowiedzi

To dotyczy ludzi spoza UE. Oczywiscie obywatel UE tez moze sobie wyrobic te niebieska ksiazeczke, wielu Polakow ja ma. Kiedys dawali za darmo, teraz sa juz oplaty. Obywatelowi UE moze ona sie przydac do poszpanowania na osiedlu lub Klubie Seniora. Nic wiecej poza tym nie daje... Mieszkalem w UK 5 lat...

Nie wiem jak to jest do konca, ale byc moze jest tak jak piszesz. Ja niczego sobie tutaj nie wyrabialem i jedyna rzecza ktora posiadam, to dokument z Home Office - ktory i tak jest juz niewazny, bo juz Home Office registration scheme juz nie dziala. Aha, mam jeszcze NIN, czyli odpowiednik SSN. Czy wedlug Ciebie, powinienem wyrobic sobie taka ksiazeczke i dopiero wtedy pojsc do Ambasady i zlozyc o wize?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest do konca, ale byc moze jest tak jak piszesz. Ja niczego sobie tutaj nie wyrabialem i jedyna rzecza ktora posiadam, to dokument z Home Office - ktory i tak jest juz niewazny, bo juz Home Office registration scheme juz nie dziala. Aha, mam jeszcze NIN, czyli odpowiednik SSN. Czy wedlug Ciebie, powinienem wyrobic sobie taka ksiazeczke i dopiero wtedy pojsc do Ambasady i zlozyc o wize?

No jak baba. Mowie ze ksiazeczka do niczego niepotrzebna a on swoje... ;-)

Jakie sa kryteria ambasady USA nie wiem ale znajac amerykanska biurokracje podejrzewam ze moga byc conajmniej dziwne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak baba. Mowie ze ksiazeczka do niczego niepotrzebna a on swoje... ;-)

Jakie sa kryteria ambasady USA nie wiem ale znajac amerykanska biurokracje podejrzewam ze moga byc conajmniej dziwne...

Ponoc z wiekiem facet narzeka jak baba, wiec moze cos w tym jest, haha. No a tak na powaznie, to pytam bo wlasnie ze wzgledu na to biurokracje, to byc moze ta ksiazeczka jest wlasnie cos warta. Procedura wizowa skladana jako DCF jest taka:

U.S. consulates will typically only do this for US citizens who are Legal Residents of the country (typically for at least six months) in which the US Consulate sits (overseas). You will be required to show proof. This can be any country with a US Consulate (that the US Citizen is a resident) and need not be the country in which the Non-US Citizen Spouse lives.

If the US Citizen qualifies to file using DCF, in most cases it is the quickest route to obtaining a IR-1 / CR-1 Visa. Be sure to contact your respective Consulate to determine if this option is possible. Do not assume it will be. Once the IR-1 / CR-1 Visa is approved their rights of the IR-1 / CR-1 Visa Holder are the same as if they had gone through the USCIS in the US initially. The Non-US Citizen Spouse will upon receiving their visa and entering the US immediately become a Legal Permanent Resident. Their "green card" will be mailed to them shortly after their arrival. As a Legal Permanent Resident they may work and travel to and from the US freely using their "green card" and status as a Legal Permanent Resident.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do sponsorowania to jest tak

te 3 lata-5 lat to Ci sie chyba pomylilo z obywatelstwem USA

sponsorowanie trwa do czasu jak osoba bedzie miec obywatelstwo USA lub tez przepracuje jako rezydent razy kwartaly i to bedzie 10 lat.

Dlaczego mialoby mi sie pomylic? Jesli dostajesz GC z tytulu malzenstwa z obywatelem i po 3 latach mozesz wystapic o obywatelstwo, 5 lat jesli jest inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo napisales ze tyle trwa sposnosrowanie,3 lata- 5 lat :) a moze trwac 10 lat jak ktos bedzie na GC samym :)

Zgadza sie, tylko dlaczego ktos chcialby czekac 10 lat z wystapieniem o obywatelstwo, skoro moze to zrobic po 3 i przez dodatkowe 7 lat obarczac sponsora. Bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...