Skocz do zawartości

Podroz Autem Z Chicago Do Miami


Festen

Rekomendowane odpowiedzi

Dziekuje Wam wszystkim za odpowiedz, bardzo mi pomagacie.

Jednak w dalszym ciagu jestem niepewny co do slusznosci naszej wyprawy... W tamym roku przejechalismy trase do South Dakoty bez zadnych przygod, nawet szczerze mowiac z predkoscia nie liczylem sie za bardzo...

Z tego co wszedzie wyczytalem, policja nawet po zatrzymaniu powinna skontrolowac tylko kierowce, ale obawiam sie, ze w stanach z duzą restrykcja co do imigrantów takich jak właśnie Georgia może być różnie...

A może bezpieczniej było by pojechac w trasę Chicago - Washinton DC - Philadelphia - Nowy York? (albo nawet bez NY)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Myślę, że przesadzasz.

Jestem tego samego zdania.

Nie mylcie California Food & Agriculture Checkpoints z łapankami Border Patrol. Te pierwsze znajdują się na każdej wjazdowej drodze do Californii, te drugie zazwyczaj są spontaniczne, najczęściej nie dalej niż 25-75 mil od granicy Kanadyjskiej i Meksykańskiej,

Tutaj masz więcej info:

http://en.wikipedia.org/wiki/United_States_Border_Patrol_interior_checkpoints

Musiałbyś mieć strasznego pecha żeby trafić na taką kontrolę w tych okolicach, Moim zdaniem szanse są takie same jak to że jutro twój znajomy zostanie skontrolowany w metrze...

Przez kilka lat krążyłam I-95 Miami-DC przynajmniej 4-6 razy w roku, nigdy nie widziałam żadnej kontroli, raz z okolicach Florida Keys widziałam samochód Border Patrol ale to również gdzieś pod jakimś budynkiem a nie na "łapance".

Kiedyś 20-30 lat temu takie rzeczy były w tych okolicach popularne, ale zarazem odstraszało to turystów, co bardzo nie podobało się mieszkańcom więc :

"The Conch Republic was established by secession of the Florida Keys from the United States of America, on April 23rd, 1982 in response to a United States Border Patrol Blockade setup on highway U.S.1 at Florida City just to the north of the Florida Keys. This heinous act effectively isolated Keys Citizens from the U.S. mainland since the blockade was on our only land artery to and from the mainland. This roadblock portrayed Keys residents as non-U.S. citizens who had to prove their citizenship in order to drive onto the Florida mainland! Hardly an American thing to do! " http://www.conchrepublic.com/history

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie,

A wiec wszystko udalo sie w najwiekszym porządku, żadnych niespodzianek.

Floryda niesamowita, szczegolnie Key West. Najmniej przyjemne wrazenie zrobila Georgia. Co kilka mil policja z radarem, generalnie ludzie malo przyjemni i strasznie duzo czarnoskorych. Zatrzymalem sie w jakiejs malej miescinie na tankowanie i ani na stacji, ani w Walmarcie, ani na ulicy nie widzialem zadnej bialej osoby. Ludzie patrzyli sie na nas jak na kosmitow. Starsznie malo przyjemne uczucie.

W drodze powrotnej w Kentucky przywitala na sniezyca. Co kilka set metrow auta w rowie... Niestety, ale Amerykanie nie bardzo radzą sobie w takich warunkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Witajcie,

A wiec wszystko udalo sie w najwiekszym porządku, żadnych niespodzianek.

Floryda niesamowita, szczegolnie Key West. Najmniej przyjemne wrazenie zrobila Georgia. Co kilka mil policja z radarem, generalnie ludzie malo przyjemni i strasznie duzo czarnoskorych. Zatrzymalem sie w jakiejs malej miescinie na tankowanie i ani na stacji, ani w Walmarcie, ani na ulicy nie widzialem zadnej bialej osoby. Ludzie patrzyli sie na nas jak na kosmitow. Starsznie malo przyjemne uczucie.

W drodze powrotnej w Kentucky przywitala na sniezyca. Co kilka set metrow auta w rowie... Niestety, ale Amerykanie nie bardzo radzą sobie w takich warunkach...

Wiec chyba jestem kosmitka :) Mieszkam w GA od jakiegos czasu i nie odczulam tego co Ty, musi strasznie przewrazliwiony na tym punkcie jestes ;) ps. male miesciny w GA zazwyczaj sa zamieszkiwane przez 'bialych' ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...