Skocz do zawartości

Wypadek Samochodowy W Usa A Ubezpieczenie, Proszę O Pomoc!


fk4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

We wrześniu tego roku miało miejsce dość nieprzyjemne zdarzenie, mianowicie będąc na wakacjach w USA byłem uczestnikiem wypadku samochodowego.

Samochód był wypożyczony (Hertz) w Nowym Jorku a kolizja była w New Jersey. Samochód posiadał wykupione ubezpieczenie ale prowadziła go osoba inna niż osoba wypożyczająca.

Samochód z Hertza bardzo nie ucierpiał - głównie lewe drzwi i nadkole. Drugi samochód był dość bardzo zniszczony gdyż uderzył w słupek.

Policja przyjechała, nic nikomu się nie stało, nie dostaliśmy żadnego mandatu, samochód został odholowany gdyż nie nawał się do dalszej jazdy.

Czy byłby mi ktoś w stanie powiedzieć jak wygląda sprawa ubezpieczenia w takiej sytuacji?

Dziękuje z góry

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś kto spowodował wypadek. Nie napisałeś, czy w papierach z wypadku (pewnie coś wypełnialiście) jako kierowca jest podana ta osoba, która nie powinna prowadzić. Jeśli stłuczka była z winy tego drugiego samochodu, to zdaje się że to jego ubezpieczenie pokrywa straty i tym się zajmie Hertz. Jeśli to była wasza wina, to generalnie też nie powinno być problemu bo Hertz by się wszystkim zajął, ale jeśli przyznaliście się, że kierowca nie był wpisany w umowie jako upoważniony do jazdy, to ubezpieczycielnia może się tego przyczepić (i słusznie) i nie chcieć nic wypłacić. Myślę, że dużo w tej sytuacji zależy od farta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była to raczej nasza wina. W raporcie jako osoba prowadząca podana jest osoba, która nie wypożyczała samochodu. Nic nie wypełnialiśmy na miejscu, raport miał być za kilka dni do ściągnięcia ze strony www. Typ ubezpieczenia jaki został wykupiony to Loss Damage Waiver, ale pytanie czy działa jeśli prowadziła inna osoba niż wypożyczająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec to powinno byc zapisane w warunkach ubezpieczenia, ale moim zdaniem moze nie dzialac - zwykle firmy wypozyczajace wymagaja dopisania dodatkowych kierowcow i czasami pobieraja za to dodatkowa oplate.

Przy wypozyczeniach firmowych natomiast czasami jest tak ze dowolna osoba pracujaca w danej firmie moze byc kierowca (tak jest przynajmniej w przypadku mojej firmy, jezeli uzywamy corporate rate).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

Na stronach californijskich piszą natomiast, że nie trzeba policji przy stłuczce, że DMV zawiadamia ubezpieczyciel albo poszkodowany. Więc zobaczymy.

Co jesli nie wiadomo kto jest poszkodowany?

Czym sie zajmuje DMV przy stluczce? Ok. Doczytalem czym. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...