Skocz do zawartości

Wielkie Plany Małżeństwa


Loocker

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, pracuję w zawodzie. Technik komputerowy w sądzie. Żona pracuje jako kucharz w restauracji.

Z językiem jest w miarę okej u mnie, u żony gorzej, zna bardzo dobrze niemiecki, angielski niezbyt. U mnie j. angielski jest okej, potrafię się dogadać itp.

Mam takie pytanie, bo w ogóle się nie orientuje jak się za to zabrać.

Na początku trzeba załatwić wizę itp. Ale co po tym?

Domu do wynajęcia szukać tutaj w Polsce czy na ok. miesiąc mieszkać w hotelu i dopiero w Stanach szukać domu?

barbek82, jak tam z płacami? Ile taki informatyk może zarobić?

inzynier komputerowy 60-80 tys rocznie na start.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Marzenia są fajne ale realistycznie patrząc to ich realizacja pochłonie dużo pracy, nerwów i pieniędzy a jest całkiem prawdopodobne że zakończy się porażką. Jak żona zna bardzo dobrze niemiecki to lepiej wyjedźcie do Niemiec. Ona łatwiej znajdzie pracę z tym językiem a Ty się możesz od niej uczyć, a sam do swojej branży może nawet nie będziesz niemieckiego tak bardzo potrzebował, tylko angielski. Podaj może konkretne powody dla których chcesz mieszkać w USA a nie jakimś innym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcesz mieszkać w Polsce - OK. Ale podaj listę konkretnych powodów, dlaczego USA a nie jakiś inny kraj. Co będziesz mieć w USA czego nie ma w krajach na zachodzie Europy, do których jest 1000x łatwiej wyjechać w twojej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A byles tu chociaz raz ? Czy tylko na filmach widziales ?

Rodzice byli, 15 lat temu, opowiadali mi jak jest tam pięknie, że gdy dorosnę to tam wszyscy pojedziemy na stałe.

Niestety rodzice zginęli 6 lat temu i od tamtego czasu chcę za wszelką cenę wyjechać do Ameryki i ją chociaż zwiedzić, ale najbardziej chciałbym tam już zostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 lat temu to była inna Ameryka.

USA to moje marzenie od dziecka.. Nie chce mieszkac w szarej Polsce, chce do Stanow :(

To ostatnie zdanie brzmi jak wypowiedziane przez 10-latka a nie dorosłego człowieka.

Rodzice byli, 15 lat temu, opowiadali mi jak jest tam pięknie, że gdy dorosnę to tam wszyscy pojedziemy na stałe.

Niestety rodzice zginęli 6 lat temu i od tamtego czasu chcę za wszelką cenę wyjechać do Ameryki i ją chociaż zwiedzić, ale najbardziej chciałbym tam już zostać.

15 lat temu to była inna Ameryka.

Mówi się, że dla chcącego nic trudnego ale trzeba też mierzyć siły na zamiary... Ty możliwości emigracji masz niewiele więc może warto rozejrzeć się za innym, łatwiej dostępnym krajem. Życie tutaj nie jest usłane różami i nie jest to kraina mlekiem i miodem płynąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loocker, zmarnujnesz lata zycia, energie, szanse na cos lepszego, czekajac na Ameryke. Czy to naprawde warto stawiac wszystko na jedna karte i liczyc, ze mozne nastepnym razem uda sie w loterii zielonej karty, moze za rok. Marzenia sa po to, zeby je realizowac, ale czasem lepiej jest otworzyc sie na inne mozliwosci, ktore po blizszym przyjrzeniu, moga byc tez dobre, a nawet lepsze.

Pomysl z praca w Niemczech jest fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...