Skocz do zawartości

Imigracja Do Kanady


Markus9292

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.cicnews.com/2014/01/federal-skilled-worker-program-update-013195.html

jest cos takiego opisanego

bo od 2015 bedzie nowy system

wiecej tutaj o roku 2014

http://www.canadavisa.com/canada-immigration-discussion-board/fsw-2014-applicants-timeline-lets-network-here-t199004.0.html

jak zabraknie miejsc to czekasz na kolejny rok czy tez inny program :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 36
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam, czy program nadal jest otwarty? Chce wystartowac w nastepnej edycji wiec pytam z ciekawosci, gdyz dalej widze "lista oczekujacych' a rok temu miejsca poszly w 2 dni...

Witaj !

teoretycznie trwają jeszcze zapisy na listę oczekujących, ale wg mnie bez sensu jest się na nią wpisywać zwłaszcza teraz :) Czekaj na następną edycje - o ile ruszy. Ja załapałem się na tegoroczną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.cicnews.com/2014/01/federal-skilled-worker-program-update-013195.html

jest cos takiego opisanego

bo od 2015 bedzie nowy system

wiecej tutaj o roku 2014

http://www.canadavisa.com/canada-immigration-discussion-board/fsw-2014-applicants-timeline-lets-network-here-t199004.0.html

jak zabraknie miejsc to czekasz na kolejny rok czy tez inny program :)

Ok. Dzięki za odpowiedź. Jednak żadnej daty, deadlinu nie ma. Chodzi po prostu o wyczerpanie się miejsc.

Jestem na etapie wypełniania formularzy. Mam już właściwie wszystkie dokumenty, oprócz jednej ewaluacji z WES (nie wiedzą chyba jak zewaluować moje roczne zawodowe studia podyplomowe), ale chcę wysłać już aplikację do CIC i najwyżej doślę tą ewaluację jeśli ją dostanę. Podobno nie odrzucają aplikacji. Jeśli czegoś brakuje, każą dosłać.

Zastanawiam się jak obliczyć średnie roczne wynagrodzenie (potrzebne do zaświadczenia o zatrudnieniu). W pit mam jakieś dziwne liczby (mam wrażenie, że zarabiałam więcej niż tam jest wpisane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wpisać w Generic Application Form IMM0008 w pytaniu 4 "Immigration office requested for processing your application"? Instrukcja niewiele pomaga.

Edit: Wygląda na to, że należy wpisać Visa Office Warsaw Poland

Czy prowincja w której chcę mieszkać ma znaczenie dla powodzenia procesu imigracyjnego? Tzn. jeśli wpiszę Ontario (prowincja najbardziej popularna wśród imigrantów) to mogę nie dostać prawa stałego pobytu? Czy lepiej wybrać jakieś prowincje, które bardziej potrzebują pracowników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno. Jak wysyłałam zgłoszenie na IEC, wysłałam im CV. Teraz widzę, że daty w tamtym CV różnią się trochę od dat w zaświadczeniach od pracodawców. Jak pisałam CV nie pamiętałam dokładnie, kiedy zaczęłam i kiedy skończyłam pracę - mam wolny zawód, pracuję na umowy ramowe, kontrakty. Teraz sprawdziłam bardziej dokładnie i są rozbieżności między CV a zaświadczeniami od pracodawców i tym, co wpisuję w formularzach (według zaświadczeń). Nie wiem, czy to będzie problem, czy nie zarzucą mi kłamstwa. W formularzach musiałam podać Client ID, więc CV na pewno zobaczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly dzięki za odpowiedź i cierpliwość:)) Będę jeszcze namolna i zapytam, gdzie w końcu trzeba złożyć wniosek na pobyt stały, w ambasadzie czy wysłać bezpośrednio do Kanady na adres podany na stronach CIC? Na stronie ambasady jest napisane, że wnioski w kategorii ekonomicznej wysyła się bezpośrednio do Kanady, a następnie, że wnioski na pobyt stały przyjmuje ambasada. Natomiast w formularzu trzeba wpisać Warszawę jako miejsce rozpatrywania wniosku. Przyznam, że czuję się w tym wszystkim lekko zagubiona :huh: Chyba po prostu wezmę wniosek w garść i pójdę do ambasady zapytać, może mili panowie ochroniarze mnie wpuszczą, a miłe panie z okienka zgodzą się udzielić informacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...